Sponzorováno

Umělé zuby (zubní implantáty) nebo snímatelná protéza? 4.94/5 (18)

Umělé zuby (zubní implantáty) nebo snímatelná protéza?Máte problémy se zuby? Máme je mnozí a někteří se dokonce dostanou do fáze, kdy přijdou o zub nebo i o několik. Tehdy je řešení náročné i nákladné. Nemluvě o velkém estetickém defektu. Chybějící zub nekazí pouze estetický dojem, ale znemožňuje správné kousání potravy. Neúplný chrup se snadněji přetíží, důsledkem čehož se některé zuby posunou či překlopí. Čím déle budete s vyplňováním mezer vyčkávat, tím hůře. Místo si odvykne od zátěže a kost se začne deformovat. Proto netřeba umístění zubních implantátů odkládat.

Určitě však doporučujeme implantované umělé zuby před snímatelnou protézou. Proč? Moderní způsoby jak léčit chybějící chrup snímací protézou byly kdysi velmi časté. Neznamená to však, že problém nemocných zubů řešily pohodlně pro jejich majitele. Tyto protézy mají velké nedostatky, proto se stále pracuje na nových způsobech zubních náhrad.

Proč jsou umělé zuby lepší řešení?

Hlavní důvod, spočívá v jejich stálosti. Jsou pevně uložené do ústní dutiny a nemusíte je na noc odkládat. Imitují pravý zub nejen vzhledem, ale i pro pocit nositele. V podstatě nevíte, že váš chrup netvoří jen vaše vlastní zuby. Důležitý faktor je i vzhled. Nikdo u zubních implantátů nepozná rozdíl mezi pravými zuby. Dokonale je nahrazují. Nevyklouznou, nehýbou se a přirozeně zapadnou mezi ostatní zdravé zuby.
Jedení a hygiena s implantáty je bez problémů. Každý, kdo má problémy se zuby potvrdí, že jedení umí být utrpením. Nemluvě o tom, že některé druhy jídel jsou zcela zakázány. Tvrdé sušenky, staré pečivo, tuhé maso … Toto vše bývá u protézy tabu.

Sponzorováno

Pacient s umělými zuby se žádného jídla nemusí obávat

V dolní čelisti jsou umělé zuby upevněny napevno a tvrdší jídlo jejich stabilitu nijak neohrožuje. Pochopitelně je cena u umělých zubů rozdílná jak u snímatelné protézy. Jde však o trvalé a bezproblémové řešení zdravotních problémů se zuby. Umělé zuby jsou pokrokovým řešením, které dokonale nahradilo snímatelnou zubní protézu a navrací nemocným plnohodnotný život s krásnými a zdravými zuby. Co na tom, že vyrostly v laboratoři a ne ve vaší dolní čelisti.

Mohou zubní implantáty využít všichni?

Umělé kořeny, které připomínají šroub, patří k fixním zubním náhradám. Z úst si je nevybíráte. Implantolog je „zašroubuje“ do čelistní kosti. Z dásně zůstane trčet kovová hlavička, na ni se nasadí keramická korunka. Některý organismus to zvládne okamžitě, jiný si dá načas. Mládí je v tomto případě výhoda. Před vsazením implantátu vás čeká množství vyšetření. Lékař se musí ujistit, že náhrady jsou pro vás vhodné. Při vyšetřování úzce spolupracuje s implantologem, který umělý kořen vpravuje do čelistní kosti. Začíná se prohlídkou ústní dutiny. K překážkám patří zuby, které v lůžku nesedí pevně, hnisavé váčky kolem kořenů, akutní parodontitida či zanedbaná hygiena, kterou napraví opakované návštěvy dentální hygienistky.

Preventivní stomatologické prohlídky jsou nutností

Pokud máte v ústech implantát, jednou ročně si najděte čas na preventivní stomatologickou prohlídku a dvojnásobně dbejte na ústní hygienu. Používejte měkké zubní kartáčky, speciální zubní nit s hrubšími úseky, které okolí implantátu šetrně očistí. Mezizubní prostory si čistěte pouze kartáčky, které mají část se štětinami překrytou plastem. Kov by implantát poškodil a zranil by citlivé měkké tkáně. Infekce by pronikla do hlubších struktur, odstartovala by zánět a ten by vedl k nešťastnému konci. Jde o náročný zákrok, protože implantát je vrostlý do kosti. Ustavičně se proto pracuje i na technologiích, které by usnadnily vyndání implantátu bez rozsáhlejšího poškození kosti.

VIDEO: Chybějící zuby mohou nahradit zubní implantáty

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Umělé zuby (zubní implantáty) nebo snímatelná protéza?”

  1. Petr napsal:

   s tímto článkem pouze souhlásím! Kdyby někdo hledal ordinaci tak Vám mohu doporučit tu, kde jsem si dělal implantát ja – http://www.dsmile.cz

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva