Sponzorováno

Jak vybrat dobrého zubaře? 7 rad a tipů 4.8/5 (10)

  • Výběr dobrého zubaře je důležitý pro zdraví vaší ústní dutiny. V tomto článku je několik kroků, které vám pomohou najít a vybrat si vhodného zubaře.
  • Hledejte doporučení: Začněte tím, že se zeptáte rodiny, přátel, kolegů nebo lékaře na doporučení. Lidé, kteří již mají pozitivní zkušenosti s konkrétním zubařem, vám mohou dát užitečné rady.
  • Zjistěte specializaci: Pokud máte specifický problém nebo potřebu, například ortodoncii nebo zubní implantáty, zjistěte, zda má zubař potřebné specializace a zkušenosti v této oblasti.
  • Zjistěte si jeho hodnocení a recenze: Prohledejte online recenze a hodnocení na různých webových platformách, které se specializují na hodnocení lékařů. To vám může poskytnout představu o zkušenostech pacientů s daným zubařem.
  • Zkontrolujte jeho dostupnost a umístění: Ujistěte se, že zubař má dostupnost, která vyhovuje vašemu plánu. Zkuste najít zubaře, který je vhodně umístěný a snadno dostupný z vašeho místa bydliště nebo práce. Ano, někdy se to lehce řekne a hůře udělá, ale zkuste to.
  • Ptejte se na platební možnosti: Zeptejte se na ceny a platební možnosti. Ujistěte se, že rozumíte cenám za různé služby a zda přijímají vaši zdravotní pojišťovnu.
  • Navštivte kancelář: Pokud jste vybral potenciálního zubaře, zvažte návštěvu jeho ordinace. Můžete se setkat s personálem, zkontrolovat čistotu a stav vybavení a zeptat se na jakékoli otázky ohledně péče o zuby.
  • Zkuste první konzultaci: Mnoho zubařů nabízí bezplatnou nebo levnou první konzultaci. Tuto příležitost můžete využít k setkání se zubařem, položení otázek a posouzení, zda jste spokojeni s jeho komunikací a přístupem.

Najít v ČR zubaře může být někdy fuška.

Najít v ČR zubaře může být někdy fuška.

Když se přestěhujete do nového města, musíte se postarat o milion detailů. Musíte změnit svou adresu na několika místech, zvládnout proces stěhování, najít novou dobrou restauraci, zjistit, které obchody s potravinami jsou lepší, a naučit se systém veřejné dopravy. Jednou z nejdůležitějších věcí na tomto seznamu je najít nového zubaře.

Snažit se přijít na to, jak si vybrat zubaře na novém místě, může být složité. Nebo třeba hledáte jen jiného zubaře ve sém městě, protože se svým zubařem nejste spokojeni. Naštěstí dnes existují lepší metody, než zavřít oči a ukázat na náhodné jméno v telefonním seznamu. Čtěte dále a zjistěte, jak hledat nového zubaře.

1. Zkontrolujte pojištění

Jednou z prvních věcí, které byste měli udělat, když zvažujete zubaře, je zeptat se, s jakými pojišťovnami má smlouvu. Zubní péče může být opravdu hodně drahá, zvláště pokud podstupujete některé speciální procedury. Než si naplánujete první návštěvu u nového zubaře, musíte se ujistit, že váš zubař akceptuje vaši pojišťovnu.

Můžete na to jít i obráceně a zavolat své pojišťovně. Zeptejte se jich, kteří zubní lékaři ve vaší oblasti jsou pokryti jejich sítí, a vypracujte si seznam. Když už je máte na telefonu, zkontrolujte si případné platby, které budete muset zaplatit za vaši péči.

2. Hledejte krátké čekací doby u zubaře

Nikdo nemá rád dlouhé sezení v čekárně před návštěvou zubaře. Máte věci, které musíte udělat, a pokud vám návštěva zubaře zabere čtyři hodiny každých šest měsíců, je méně pravděpodobné, že tam budete chodit tak často, jak potřebujete. A pokud máte obavy ze zubaře (jako já), tato čekací doba to může také zhoršit. Asi vám nepomůže čekat 4 hodiny za dveřmi ve stresu.

Sponzorováno

Zeptejte se proto v ordinaci zubního lékaře, jaké jsou typické čekací doby. Můžete také zkontrolovat recenze online, abyste zjistili, zda současní pacienti říkají něco o čekacích dobách. Pokud zjistíte, že čekací doby jsou hodinu nebo více, je dobré vyhledat jiného zubaře.

3. Zeptejte se na možnosti

V závislosti na vašem zdraví ústní dutiny možná budete muset podstoupit širokou škálu procedur. Možná si budete muset vy nebo vaši rodinní příslušníci nechat odstranit zuby moudrosti, nechat si zavést korunky nebo implantáty nebo si nechat udělat ortodontickou práci, rovnátka a podobně. Nechcete žonglovat s milionem různých zubních ordinací a účty.

Místo toho vyhledejte zubaře, který nabízí různé služby. Pokud zubař nabízí všechny možnosti, které můžete potřebovat. je to dobrá volba.

4. Zeptejte se, koho vlastně ošetřuje

Někteří zubní lékaři se mohou specializovat na geriatrickou stomatologii nebo dětskou stomatologii. Jiní se mohou zaměřit na kosmetickou stomatologii nebo stomatologii dospělých. Pokud hledáte rodinného zubaře (pro celou vaši rodinu), chcete mít asi jistotu, že všichni mohou chodit ke stejnému zubaři.

Zeptejte se, zda má zubař, na kterého se díváte, věkové limity, které pacienty ošetřuje. Pokud třeba neošetřuje malé děti a vy máte malé děti, je dobré najít zubaře, který zvládne všechny členy vaší rodiny. Nechcete, abyste museli příštích patnáct let přepravovat všechny děti mezi různými zubními ordinacemi.

5. Najděte si pohodlnou čekárnu

Může to znít divně, ale chcete si najít zubní ordinaci, která má pohodlnou čekárnu. Strávíte tam pár hodin ročně a nechcete ty hodiny trávit stresem nebo poslechem nepříjemných televizních pořadů. Nechcete také zápasit se znuděnými dětmi, které nemají co dělat v zubní ordinaci.

Než si domluvíte první schůzku, navštivte zubní ordinaci, zeptejte se jich na pár důležitých otázek a prohlédněte si čekárnu, když tam budete. Ujistěte se, že má příjemnou teplotu, má pohodlná místa k sezení a má třeba i hračky pro děti. Pokud jsou v čekárně pouze tvrdé židle a zastaralá čísla časopisů Vlasta, nemusíte se tam cítit dobře.

6. Zkontrolujte recenze

To je asi to nejdůležitější ze všeho.

Samozřejmě, všechno může navenek vypadat růžově, ale skutečný příběh získáte od současných pacientů. Podívejte se na recenze zubaře, ke kterému chcete jít. Věnujte zvláštní pozornost všem tématům, která se v recenzích opakují.

Mějte na paměti, že recenzi zanechají spíše nespokojení pacienti než spokojení pacienti, takže berte věci s rezervou. Pokud jedna recenze říká, že k nim zubař byl hrozný nebo je špatně diagnostikoval, a všechny ostatní recenze říkají, že je to fantastický zubař, pravděpodobně je to v pořádku. Ale pokud vidíte konzistentní vlákno recenzí, které říkají, že zubař je necitlivý nebo neodborný, pravděpodobně byste měli jít jinam.

7. Zeptejte se na přístupnost nouzové péče

Zjistěte, zda zubař nabízí nouzovou péči mimo běžné ordinační hodiny, zejména pokud máte obavy o náhlou bolest zubů nebo jiný zubní problém. Někdy se to fakt hodí, když vás v sobotu večer začne hodně bolet zub, čekat do pondělí fakt nechcete.

A moje rada? Důvěřujte svým instinktům. Důvěřujte svým instinktům. Pokud máte pocit, že daný zubař je pro vás správnou volbou a cítíte se u něj pohodlně, pak je to dobrý signál.

Nezapomeňte, že zubař by měl být váš partner pro dlouhodobou péči o zuby, takže je důležité vybrat si ho s péčí a uvážením.

Sponzorováno

A co vy? Jak jste zubaře hledali vy a jak jste s ním spokojeni? Napište nám do komentářů pod článek.

A dále si na toto téma přečtěte

Studie a zdroje článku

  • Zdroj obrázku ve článku: AllaSerebrina / depositphotos.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva