Sponzorováno

Jak vybrat kvalitní fitness (posilovací) rukavice? 4.79/5 (19)

Kvalitní fitness rukavice se při posilování náramně hodí.

Kvalitní fitness rukavice se při posilování náramně hodí.

Může vám to připadat zvláštní. Proč nosit nějaké rukavice, když je teplo, jste zpocení a o nějakém zahřívání rukou nechcete ani slyšet? Jenže jak už možná tušíte, fitness rukavice nejsou určeny pro období chladna, ale pomohou vám lépe zvládat různé cviky a zároveň ochrání vaše ruce. Proto stojí za to zaměřit se na ně.

Nejspíš každý se s nimi setkal při cyklistice. Abyste neměli dlaně otlačené od několikahodinového svírání řidítek, jednoduše si vezmete rukavice se zkrácenými prsty a hned se vám řídí pohodlněji. V tu chvíli je to neocenitelný pomocník, který vám zajistí pohodu a zničí bolest. Ale stejně dobře fitness rukavice slouží i při posilování. Vypadají velmi podobně jako ty na cyklistiku a i jejich účel je podobný. Ale stejné nejsou, nenechte se mýlit.

Fitness rukavice? Nebrat to nejlevnější

Když si jdeme kupovat fitness rukavice, někdy také nazývané posilovací rukavice, je vhodné dívat se více na kvalitu než na cenu. Můžete sice takové rukavice sehnat v obyčejných obchodech třeba i za sto korun, ale vyplatí se vám kupovat tak levné zboží? Ne, nevyplatí. Sami brzy zjistíte, že se vám v nich začnou potit dlaně, na kůži se poté může objevit nepříjemná vyrážka, jejich materiál nebude dostatečně kvalitní a po pár týdnech se začne trhat. S takovými rukavicemi budete akorát všem pro smích a sami s nimi budete mít víc potíží než užitku. Proto je třeba zaměřit se na ty lepší, které jsou skutečně určené do posilovny a mají vám pomoci lépe zvládat cviky, ne jen přinést obchodníkovi pár stovek navíc.

Různá provedení posilovacích rukavic

Fitness rukavice můžete sehnat v obchodech specializovaných na sportovní potřeby, ale třeba i v různých e-shopech, kde jsou o něco levnější. Jejich ceny se pohybují už od několika stovek korun až zhruba po tisícovku. I když se to může zdát dost, vězte, že se vám ta investice vyplatí. Dělají se v různých provedeních a barvách, rozděleny jsou obvykle na dámské a pánské. Pokud si troufnete kupovat je přes internet, můžete, ale vhodné je předem si je vyzkoušet, byste si byli skutečně jisti, že vám budou sedět a nebudou příliš velké nebo těsné. Každý má jiné ruce a každému tak sedí něco jiného. Zvlášť když pro ně jdete poprvé, je lepší „osahat“ si je.

Sponzorováno

Kvalitní materiály – na ty se zaměřte

Důležité je také dívat se při nákupu na materiál, ze kterého jsou rukavice vyrobeny. Nejlepší je brát kožené výrobky v kombinací s lycrou či nylonem. Rozhodně se vyvarujte těch, které jsou z umělých látek a vhodné nejsou třeba ani celé polyesterové – při dlouhodobém posilování brzy zjistíte, proč nejsou dobré.

Takové výborné rukavice, které vám budou dlouho sloužit a budou vašim rukám oporou, by měly vypadat zhruba takto:

 • rukavice by měly být z větší části z kvalitní kůže
 • vnitřní část by měla obsahovat speciální laminaci, která bude zabraňovat obarvování rukou
 • na hřbetu ruky a v oblasti kloubů prstů by měla být kůže přerušovaná a tvořena lycrou, která zabrání ničení rukavic a zajišťuje jejich ohebnost
 • na dlani by měl být zase jiný materiál, ideálně také kůže, která je ale mnohem odolnější, a měla by být rozdělena do několika částí, aby nezabraňovala úchopům
 • měly by být pevné a žádný „hadr“, ale zároveň vzdušné, pohodlné a takové, že vám v žádném ohledu nebudou na ruce vadit
 • samozřejmostí musí být kvalitní omotávka, která zajišťuje upevnění na ruku

Kdy fitness rukavice můžete použít?

Když už máme vybrané ty nejlepší fitness rukavice, můžeme směle vyrazit do posilovny. Vhodné jsou například při zvedání činek, kdy zajišťují lepší úchop, zabraňují klouzání činky a chrání dlaň a zpevňuje zápěstí. Často se také používají při cvičení na posilovacích strojích a ideální jsou také pro cviky na hrazdě. Tam všude člověku výrazně pomohou a navíc se při správném výběru materiálu a barvy mohou třeba pro dámy stát i módním doplňkem při cvičení.

RADA NA ZÁVĚR: Jedny z nejlepších fitness rukavic jsou od firmy HARBINGER, což je přední světový výrobce v tomto segmentu.

Sponzorováno

A co vy? Jaké rukavice na posilování máte a jak jste s nimi spokojeni? A jak jste je vybírali? Díky za komentáře!

A jaké fitness vybavení můžete dále zkusit?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva