Sponzorováno

Tělové zábaly a jejich vliv na vaše zdraví 4.9/5 (10)

Tělové zábaly = relax, odpočinek a zdraví

Tělové zábaly = relax, odpočinek a zdraví

Určitě jste už slyšeli o léčivých účincích bahenních či jiných zábalů. Proslavily se nimi například i známé Piešťany na Slovensku. Bahenní zábaly však nejsou jediné, které si můžete dopřát. Co byste řekli například na to, obalit se do příjemné teplé čokolády?

Jak zábal vlastně vypadá?

Už ze samotného názvu vyplývá, že budete v něčem zabalení. Nejčastěji se používá speciální fólie, která je natřena danou látkou. Jde tedy o něco trošičku jiného než lázně, účinek je ale velmi podobný. Zábal probíhá v absolutní pohodě. Aplikují vám ho a pak si půl hodinku až hodinku poležíte, odpočinete a uděláte i něco pro své zdraví.

Jak se na tělové zábaly připravit?

Před tím, než se na terapii zábalem vydáte, musíte se připravit. V první řadě si vezměte náhradní spodní prádlo. Představte si bahno nebo čokoládu, nedá se vyloučit, že se vám spodní prádlo zašpiní. V některých zařízeních vám dají jednorázové spodní prádlo, ale raději se pojistěte. Před zábalem si dopřejte ještě jednu proceduru, peeling. Proč? Důvod je jednoduchý, póry na vašem těle se více otevřou, dostanou do sebe více živin, které proniknou skrz zábal. Někdy je peeling součástí procedury, pokud však ne, doobjednejte si ho, nebo se jím rozmazlete doma před odjezdem na zábal.

Druhy zábalů

Zábalů je opravdu velmi velké množství a každý z nich je dobrý na něco jiného. Toto jsou ty nejpopulárnější druhy:

Sponzorováno

Klasické bahno

Peloterapie. Jde o odborný název terapie bahnem. Kromě toho, že je mimořádně příjemná, dokáže i uvolnit svalstvo. Bahenní zábaly jsou prospěšné především na zdravou pokožku. Mají regenerační a čistící účinek. Bahenní zábaly libuje převážně ta krásnější polovina lidstva. Pleť je po nich pružnější a svěžejší. Bahno dokáže organismus prohřát, hlavně když je teplé. Posiluje imunitu. Neměly by ji však absolvovat lidé s vysokým tlakem a kardiovaskulárními onemocněními.

Rašelinové zábaly

Rašelina je zaručeně přírodním materiálem. Budete mít jistotu, že si na tělo nedáváte žádný chemický mix. Podobně jako bahno posiluje imunitu, zlepšuje stav pokožky, ale má i několik unikátních léčivých vlastností. Údajně velmi pomáhá při bolestech páteře. Zlepšuje prokrvení a činnost kloubů. Vzhledem k prospěšným účinkům na krevní systém se nedoporučuje těm, kdo má problémy s oběhovou soustavou, respektive kardiovaskulárními onemocněními.

Skořicový zábal

Skořicový zábal je mimořádně oblíbený u žen, které chtějí mít pěkně zformovanou figuru. Skořicové zábaly účinně bojují s celulitidou a tradiční pomerančovou kůží. Avšak skořice za vás veškerou práci neudělá – musíte i vhodně jíst a cvičit.

TIP: Super je skořicový olej

Čokoládový zábal

Tento zábal působí exkluzivně. Není divu. Vždyť kdo si už jen může dopřát natřít se čokoládou? Je to nejen exkluzivní, ale i zdraví prospěšné. Výtažek z kakaa obsahuje mnoho vitamínů, železo, i vápník. Všechno jsou to mimořádně důležité prvky pro zdravý tělesný vývin. Odbourává tukové buňky, působí detoxikačně, zlepšuje pružnost pokožky, zpomaluje její stárnutí.

Medový detoxikační zábal

Med obsahuje množství vitamínů, například A, B, C a mnohé jiné. Revitalizuje pokožku a odstraňuje stres. Touto terapií si neuškodíte, jedině v případě, že trpíte alergií na med.

VIDEO: Detoxikační zábal z mrtvého moře

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva