Sponzorováno

Rašelina a zdraví – má blahodárné účinky 4.75/5 (8)

Rašelina pro zdraví i relaxaci

Rašelina pro zdraví i relaxaci

Blahodárné účinky rašeliny na lidský organismus jsou známy již po staletí. Využívá se jako součást dnešních moderních lázeňských procedur. Léčivé účinky se do rašeliny ukládaly během jejího několik tisíciletého zrání. Rašelina je organická hmota, která vznikala tisíce let během procesů hromadění a kvašení, resp. anaerobního rozkladu z organických zbytků, převážně rostlinných těl ve vlhkém prostředí, avšak bez přístupu vzduchu. Vznikla již ve čtvrtohorách, řadí se mezi nerosty a je nejmladší formou uhlí.

Rašelina = tisíciletý poklad

Možná jste se již s rašelinou setkali a ani jste si neuvědomili, s jakou vzácnou hmotou máte co do činění. Rašelina je pro nás opravdovým pokladem. Vznikala více než tisíciletí a během tohoto období se v ní ukládalo nespočet látek, které příznivě působí na lidské tělo.

Rašelinové zábaly a koupele – lázeňská specialita

Rašelinové zábaly a koupele mají vynikající léčivý efekt na naše tělo a jejich účinky jsou prověřeny již celými generacemi. Jedním z hlavních účinků, které rašelina nabízí je hřejivý efekt. Je složená ze stovek odumřelých rostlin a obsahuje velké množství živin, minerálů, přírodních stopových prvků a jiných látek. Kromě toho obsahuje třísloviny, vosky, enzymy a velmi prospěšnou kyselinu huminovou. Rašelina se výborně se vstřebává do pokožky, vyživuje ji, obnovuje a prokrvuje. Má vynikající antibakteriální a detoxikační vlastnosti.

Rašelina je vhodná k léčbě těchto problémů:
· Revmatická onemocnění, bolesti kostí a kloubů
· Nervová onemocnění
· Artróza
· Onemocnění dýchacích cest
· Zlepšení činnosti svalstva a kloubů
· Hojení ekzémů, lupénky, akné
· Urologické a gynekologické nemoci
· Choroby trávicího traktu

Sponzorováno

Rašelina není vhodná pro osoby trpící na srdečně-cévní onemocnění, po mozkových příhodách, pro onkologické pacienty, ani těhotné ženy.

Použití rašeliny v praxi

Jednorázový rašelinový zábal se přiloží na postižené místo, překryje se vyhřátou poduškou a při teplotě 60 °C se nechá působit asi 30 minut. Metoda koupele je zaměřena na celé tělo a je vhodná i jako příznivě působící kosmetická procedura. Spočívá v tom, že se rašelina rozpustí v teplé vodě a pacient 15-20 minut koupe. Po koupeli se osoba uloží na lůžko, kde pod dekou odpočívá ještě asi půl hodinu. Během tohoto procesu nastávají v těle důležité látkové výměny.

Rašelinová koupel doma? Ano!

Rašelinová koupel si můžete udělat i v domácím prostředí, stačí si v lékárně koupit rašelinový balíček určený pro domácí použití. A nemusíte se ani bát, že by vám směs rašeliny ucpala odtok – je rozdrcena na jemné částečky, které odtok neucpou.

TIP: Léčivé bahno a jeho vliv na naše klouby

Omlazující efekt rašeliny

Kromě léčebného efektu, má rašelina také výborné kosmetické účinky. Na pokožku působí regeneračně, hydratačně, prospívá její restrukturalizaci a celkovému omlazení. Výrazně zpomaluje stárnutí pokožky, zpomaluje i riziko tvorby vrásek.

Kde si ji můžete dopřát?

V současnosti se využívá v balneologických procedurách ve formě koupelí nebo zábalů. Takové procedury můžete najít kromě lázní také v různých kosmetických centrech, i zařízeních soukromého charakteru.

V České republice najdete rašelinové koupele například zde:

Rašelinové koupele v Kuřimi
Tereziny Lázně v Dubí
Lázně Kundratice
Lázně v Karlových Varech

VIDEO: Jak vypadá rašelinový zábal?

Sponzorováno

Zdroj obrázku:

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




    Přečtěte si také naše další články

     

    Bez komentáře u článku “Rašelina a zdraví – má blahodárné účinky”

    1. […] Rašelina je zaručeně přírodním materiálem. Budete mít jistotu, že si na tělo nedáváte žádný chemický mix. Podobně jako bahno posiluje imunitu, zlepšuje stav pokožky, ale má i několik unikátních léčivých vlastností. Údajně velmi pomáhá při bolestech páteře. Zlepšuje prokrvení a činnost kloubů. Vzhledem k prospěšným účinkům na krevní systém se nedoporučuje těm, kdo má problémy s oběhovou soustavou, respektive kardiovaskulárními onemocněními. […]

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva