Rostliny a bylinky proti infarktu – které vám mohou pomoci? Které jsou vhodnou prevencí? 4.64/5 (61)

Sponzorováno

Které bylinky jsou vhodné jako prevence infarktu?

Které bylinky jsou vhodné jako prevence infarktu?

Infarkt je velmi rizikovým zdravotním problémem, který postihuje jak ty jedince, kteří mohou trpět nadváhou, tak osoby starší. Pokud jste v rizikové kategorii i vy sami, je dobré vědět, že proti infarktu je možné bojovat i něčím tak obyčejným, jako jsou bylinky. Které vám mohou pomoci? Podívejte se na náš malý přehled.

Pelargonie růžová

Mnozí z vás tuto rostlinu dost možná berou jenom jako tu, o které můžeme říci, že se jedné o dekoraci vašeho balkonu. Faktem je ale to, že pelargonie růžová může být považována také za bylinu, která je léčivá. Zaujme nejenom svým vzhledem, nebo zajímavou vůní, která kombinuje citrusové plody a růže. Je zajímavá i tím, jaké blahodárné účinky na vaše tělo má. Částečně jsou spojovány i se samotnou vůní, která dokáže vaše tělo zklidnit a tím zajistit. Hlavní pozitivum zde však mají listy pelargonie, které pomáhají hlavně v tom, že mají dobrý vliv na čištění cév. Pokud je chcete očistit od různých usazenin, nemůžete zvolit lépe. Ty se tak stanou průchodnější, čímž logicky snížíte i riziko spojené s infarktem. Nutno také dodat, že rozsah pozitiv je u této rostliny podstatně větší. Je dobrým bojovníkem i proti problémům, jako je:

Kaštan pravý

Hned na úvod uveďme, že byste si ho neměli plést se stromem, který je jírovec maďal. To je kaštan koňský a jeho plody jsou určené spíše jako potrava pro lesní zvířata, nebo jsou určené na hraní dětem. Pokud je vaším cílem to, že prospějete svému tělu, je třeba zaměřit se na jiný strom – a to kaštan pravý. I ten zaujme svou mohutností, stejně jako zaujme celkem podobnými plody. Využít můžete nejenom ty, ale mnohem častější situace je ta, kdy se používají listy z tohoto stromu. Když jde o jejich pozitiva, tak musíme říci, že oblasti působení jsou opravdu četné:

  • Protizánětlivé účinky
  • Pročištění střev
  • Eliminace revmatických problémů

A právě toto dohromady vede k faktu, že kaštan pravý je i dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy je třeba bojovat proti infarktu. A to tím, že dojde k vyčištění vašich tepen, krev v nich může proudit mnohem jednodušeji, sníží se krevní tlak a tak dojde i k eliminaci možného rizika.

Kotvičník zemní

I Kotvičník zaujme hned dvojím pozitivem. To první se týká její estetické krásy, a tak se může stát zajímavým doplňkem zahrad, ale třeba i teras, nebo balkonů. Ono druhé pozitivum už se pochopitelně týká lidského zdraví. A to v tom ohledu, že má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Hlavně v tom směru, že umí zpomalit tlukot srdce, stejně jako umí tlumit tachykardii. Dále nelze opomíjet ani to, že je pozitivním pomocníkem při nutnosti rozšiřovat cévy, stejně jako je dobrým pomocníkem proti srážení krve.

Sponzorováno

Zajímavostí je také to, že pro léčebné účely můžete využít doslova celou tuto rostlinu. Když se podíváme na to, co je z ní využíváno, tak se jedná nejenom o listy, ale jde také o její semena, stejně jako se jedná o její kořeny.

Jinan dvoulaločný

Pod tímto názvem si možná neumíte přesně identifikovat, o čem konkrétně je řeč. Když ale zmíníme i název číslo dvě, kterým je ginkgo biloba, už celkem dobře tušíte, že jde o rostlinu pro lidské zdraví prospěšnou a celkově velmi doporučovanou. A to i v mnoha jiných oblastech, než je právě situace spojená s prevencí infarktu. Pokud jde o pravidelné užívání, tak musíme říci, že rostlina dokáže výrazným způsobem snížit riziko náhlých mozkových příhod, stejně jako umí snížit riziko infarktu myokardu. Dále je dobré připomenout i to, že celkově podporuje prokrvování lidského těla, hlavně u dolních končetin. Též umí srovnat případný nepravidelný tlukot srdce.

Vrba bílá

Zcela běžný strom, který mnoho lidí opomíjí. To je ale velká chyba, jelikož účinky vrby jsou velmi zajímavé. Nutno říci, že už v minulosti se jednalo o strom, který byl v lékařství hojně používán. A mělo by tomu být i nyní. Tedy pokud je vaším cílem právě ono snížení rizika infarktu. Když se podíváme na hlavní pozitivní účinky, je určitě nutné dotknout se zánětu žil, nebo pocitu takzvaných těžkých nohou. V obou případech umí vrba bílá pomáhat. To znamená i celkově pozitivní vliv na cévní systém jako takový a tedy jistotu toho, že dokáže napomáhat k tomu, aby byla rizika spojená s různými příhodami co možná nejmenší. Dále je třeba připomenout, že tento strom se už v minulosti využíval jako základ léčiv, a to hlavně léků na bázi podobné, jako má aspirin.

Bakopa drobnolistá

Zajímavá trvalka, která může být součástí i tuzemských zahrad, nebo také květináčů. Unikátem této rostliny je i její všestranné použití. Je možné z ní vyrobit tinkturu, která bude dále využívána, stejně jako je možné rostlinu ve formě koření přidávat také do jídel. V obou případech do svého těla dostanete to, co je tolik potřeba.

Látky, které umí výrazným způsobem zklidňovat organismus. Díky tomu dojde o ke snížení krevního tlaku, stejně jako ke snížení tepové frekvence. Díky tomu klesá i riziko spojené s infarktem. Pro své vlastnosti je rostlina mimo jiné využívána také k zajištění bezproblémového spánku.

Sponzorováno

A co vy? Jaké metody používáte pro snížení rizika infarktu vy? Budeme rádi za komentáře a vaše tipy.

A co si dále o infarktu přečíst?

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva