Sponzorováno

Kolik kroků denně od vás odežene infarkt? 4.83/5 (12)

Kolik kroků denně od vás odežene infarkt?Chůze může snížit riziko infarktu, ale to vám řekne každý lékař. Nyní vědci zjistili, přesně kolik kroků k tomu třeba denně udělat.

Dokonce i lidé, kterým hrozí cukrovku mohou snížit riziko srdečních problémů, jako je srdeční infarkt nebo cévní mozková příhoda, o 8 %. Vědci informovali, že mezi lidmi se začínajícími příznaky cukrovky se dva tisíce kroky denně více (tedy dvacet minut mírné chůze) je nižší šance na problémy se srdcem.

Výzkumný tým se podíval na údaje 9306 dospělých ze 40 zemí. Všichni dobrovolníci byli zařazeni do programu, v němž měli zhubnout a cvičit 150 minut týdně. Dostali krokoměry, které měly na sobě po dobu jednoho týdne a opět o rok později.

Výzkumníci studovali vztah mezi průměrným počtem kroků a jejich relativním rizikem srdečních příhod v tomto roce. Zahrnuje to i jiné faktory srdečních chorob, jako je strava a rodinná anamnéza.

Sponzorováno

Dva tisíce kroků

Zdá se, že je to magické číslo. Ještě před zahájením studie měl každý účastník, který měl tendenci přejít o tuto vzdálenost více než jiní, o 10 % nižší míru srdečních problémů. V průběhu studie bylo na každých dva tisíce kroků riziko nižší o 8 %.

Time.com uvedl, jak si vědci vysvětlili účinky chůze: Když dobrovolník prošel 4000 kroků za den na začátku studie a toto číslo nezměnil ani v průběhu sledovaného roku, a jiný dobrovolník přešel na začátku 6000 kroků, přičemž toto číslo zvýšil na 8000 kroků, měl na konci studie o 18 % nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. To by měla být povzbuzující zpráva pro ty, kteří zapojili cvičení do jejich každodenního života.

A co vy? Chodíte dostatečně? Budeme rádi za vaše komentáře pod článkem.

A co si dále na toto téma přečíst?

VIDEO: Chůze a zdraví

VIDEO: Výhody obyčejné chůze

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva