Sponzorováno

Kámen Olivín (Peridot) a jeho účinky na zdraví 4.8/5 (10)

Jaké účinky na tělo mysl může mít krásně zelený olivín?

Jaké účinky na tělo mysl může mít krásně zelený olivín?

Přírodní olivín je z vizuálního hlediska jedním z nejpřitažlivějších drahokamů se svůdnou zelenou barvou. Je také známý pod názvy peridot, chrysolín a zabarjad. Pod všemi těmito názvy se skrývá nádherný olivově zelený kámen. Vzhledem k jeho úžasnému vzhledu je také znám eufemismem „Večerní smaragd“ (ale nezapomeňte, že to není smaragd – tento termín používají pouze vychytralí prodejci ke zlepšení prodejů!).

Jaké má olivín účinky na zdraví?

Pamatujte: Osoby trpící některým z výše uvedených zdravotních problémů musí určitě jít na lékařské ošetření, aniž by se spoléhala na terapii drahokamem. Obecně jsou kameny skvělými pro podporu léčby různých nemocí, ale není to léčba první linie. Berte je spíše jako podporu při léčbě nemocí.

Olivín je jedním z mála drahých kamenů, který má léčivé vlastnosti – používá se třeba k léčbě onemocnění souvisejících s kůží. Má vlastnosti, které zvyšují pocit klidu a sebevědomí. Je považován za lék pro lidi trpící duševními chorobami – umožňuje jim přijmout život s nově získanou sebedůvěrou. Je skvělý pro přilákání dobrých vibrací, které planeta nabízí. Je třeba si uvědomit, že si olivín nelze zaměňovat se smaragdem. Nošení olivínu podpoří vaše fyzické i emoční zdraví.

Podívejme se na benefity olivínu pro naše zdraví:

 • Nošení olivínu může přinést prosperitu a štěstí, protože zlepšuje tvůrčí schopnosti a výslednou spokojenost získanou z práce.
 • Jednotlivec, který nosí olivín, může z psychického hlediska ohromně získat. Je to drahokam pro emocionální sílu.
 • Přírodní olivín může být super drahokamem pro jednotlivce, kteří trpí depresemi nebo problémy s agresivitou a hněvem.
 • Olivíny mají vlastnosti, které jsou super pro hojení onemocnění jater a trávení. Věří se, že mají v tomto směru regenerační schopnosti.
 • Pokud neustále bojujete s jakýmkoli druhem strachu jako jednou z vašich největších výzev, pak je pro vás olivín jako stvořený, protože přímo působí na srdeční čakru!
 • O olivínu se říká, že omlazuje a zlepšuje sílu zraku a zlepšuje imunitu.
 • Nosit olivín přináší hodně štěstí – pomáhá svému nositeli realizovat jeho sny.
 • Olivín pomáhá jednotlivci při objevování jeho skrytých talentů – to často vede k poznání opravdového účelu života.
 • Olivín je ochranný kámen pro naši auru. Je to silný, čisticí kámen. Tento kámen podporuje psychologickou čistotu a pohodu.
 • Odstraňuje letargii a zvyšuje koncentraci. Pomáhá vám převzít odpovědnost za svůj vlastní život.
 • Posiluje svalovou kontrakci a bojuje proti hypochondrii.
 • Snižuje stres, snižuje úzkost a pomáhá k dobrému spánku.

Zelená barva olivínu je způsobena obsahem železa. Je to důležitý kámen pro buněčné omlazení a pro pomoc s problémy souvisejícími se stárnutím.

Takto může vypadat olivín před a po opracování.

Takto může vypadat olivín před a po opracování.

Může v člověku zvýšit důvěru a asertivitu, vyváženou trpělivostí a jasností myšlení. Je znám jako kámen prosperity a štěstí.

Sponzorováno

Vlastnosti olivínu

 • Tvrdost na Mohsově stupnici: 6,5-7
 • Průhlednost: Poloprůhledný až vysoce průhledný
 • Olivín je křehký kámen a snadno může být poničen kyselinami.

Další zajímavé informace a fakta o olivínu

 • Olivín je kámen měsíce srpna. Tradice naznačuje, že právě lidé narození v tomto měsíci by měli olivín nosit, aby získali výhody z něj plynoucí. Měli by ji nosit lidé narození ve znamení Lva, Panny, Blíženců a Ryb.
 • Olivín je kamenem planety Merkur a pomáhá využívat jeho energie.
 • Původ názvu tohoto krásného drahokamu je nejistý, ale obecně se udává, že je odvozen z řeckého slova „peridona“, což znamená kámen, který nabízí hojnost.
 • Olivín je kámen, který se používá k posílení různých pozitivních rysů osobnosti. Dále chrání nositele před negativitou.
 • Jeho barva se pohybuje od žluté po krásně žluto-zelenou. Je to jeden z mála drahokamů, které se vyskytují pouze v jedné barvě, olivově zelené (různé odstíny této barvy). Intenzita a odstín barvy určuje, kolik železa je přítomno v krystalové struktuře. V tomto drahokamu se také nachází stopové množství niklu a chrómu. Nejcennější barvou olivínu je tmavě olivově zelená.
 • Olivín ulehčuje od žárlivosti, zášti, emocionální hořkosti a podráždění.
 • Posiluje imunitní systém, metabolismus a prospívá pokožce. Léčí vředy a posiluje oči.
 • Největší olivín byl nalezen na ostrově Zabargad.
 • Olivín je sopečný kámen, který se vyskytuje v různých sopkách.

Naleziště olivínu

Norsko, Brazílie, Nový Zéland, Egypt – ostrov Zebirget (St. John´s Island), kde je doložena těžba z doby 3 000 let před naším letopočtem. To všechno jsou místa, kde olivín můžete najít.

I v Česku a na Slovensku jsou naleziště olivínu. Na Slovenku je to okolí Žiaru nad Hronom. České olivíny jsou obecně menší, vyskytují se v Semilech na Turnovsku.

Olivín je tedy tvrdý a odolný drahokam. Měl by být jemně čištěn mýdlem a vodou. A měl by být chráněn před velkými nárazy a tvrdými chemikáliemi. Používá se v prstenech, přívěscích, náramcích a náhrdelnících spolu s dalšími polodrahokamy.

A co vy? Nosíte olivín? Nebo jste si oblíbili jiný kámen? Jaký to je? Budeme moc rádi za vaše komentáře k tomuto tématu pod článkem.

A co si dále přečíst o kamenech?

VIDEO: Olivín v ČR

VIDEO: Povídání o olivínu

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva