Sponzorováno

Lapače snů a jejich účinky – pomůže vám lapač k lepším snům? 4.69/5 (13)

A co vy? Máte v ložnici také lapač snů?

A co vy? Máte v ložnici také lapač snů?

Lapače snů jsou krásné výrobky, které se v poslední době hodně často objevují v našich ložnicích. Ale víte, k čemu jsou opravdu dobré? Trošku jsme zapátrali a o lapačích snů vám přinášíme zajímavé informace.

Jak vlastně fungují lapače snů?

Lapače snů jsou spojeny se zajímavou legendou.

Domorodí Američané vždy věřili, že noční vzduch je plný snů, dobrých i špatných.

Myšlenka lapačů snů vznikla v rámci indiánského kmene Odžibvejů. Odžibvejové jsou indiánský kmen představující původní obyvatelstvo oblasti okolo Velkých jezer. Později byla myšlenka lapačů přijata ostatními původními americkými národy – to bylo někdy během šedesátých a sedmdesátých let. Lapač snů je ručně vyrobený předmět, který se skládá buď z jedné, nebo několika obručí s tkanou sítí uvnitř nich. Tyto obruče na sobě mají přiděláno další příslušenství – peří, korálky a krystaly. To vše je často zavěšeno v ložnicích v okolí naší postele (nebo v tee-pee indiánů). Lapače snů jsou často používány k tomu, aby zabraňovaly dětem v nočních můrách.

Indiáni věřili, že vzduch je naplněn sny. Tyto sny jsou plné různých pocitů a emocí, a mohou být dobré nebo špatné. Existují různé verze o tom, jak lapače snů fungují.

 • Někteří říkají, že dobré sny procházejí otvorem ve středu sítě, zatímco špatné sny jsou na síti zachyceny. Dobré sny pak mohou plynout přes peří k člověku, zatímco špatné sny se rozpouští v denním světle. Špatné sny nemohou přežít na denním světle.
 • Další verze říká, že přes síť mohou projít pouze dobré sny. Špatné se na ni zachytí a rozplynou se.
 • A další říká, že dobré sny jsou zachyceny na síti lapače, zatímco špatné sny proudí do díry ve středu, kde se rozplynou.

Vzhledem k tomu, že lapače snů jsou krásné, a také proto, že myšlenka ochrany před nočními můrami se lidem tolik líbí, staly se lapače velmi populární i u nás. Možná máte jeden takový lapač doma i vy.

Sponzorováno

Lapač snů může být perfektní dárek pro každého, kdo trpí nočními můrami nebo má neklidné spaní.

Lapač snů nám připomínají, jak důležitý je svět snů pro lidi. A v průběhu času tomu tak bylo vlastně vždy. Sny dávaly šamanům a prorokům možnost vstoupit do jakési tajemné, jiné říše. I my tak můžeme trošku vystoupit ze svých životů. Můžeme prostřednictvím našich snů zažít vlastně cokoliv. Je to o naší fantazii. A aby se nám špatné sny vyhýbali, tak si můžeme takový lapač snů snadno vyrobit nebo koupit.

Jaká barva lapače snů je pro vás nejlepší?

Neexistuje žádná nejlepší barva. Nejlepší barva je ta barva, která na vás působí příjemně. Barva lapače snů, která funguje nejlépe, se liší u každého z nás. Pro osobní lapače snů by vlastník měl jít s jakoukoliv barvou, která je pro ně nejvhodnější, protože každá barva má svůj vlastní význam.

Fungují lapače snů?

U někoho ano, u někoho ne. Současná věda samozřejmě nemůže změřit jejich účinek. Možná fungují spíše jako placebo. Je to o hlavě každého z nás. Pokud lapačům věříte, fungují. Pokud ne, nebudou fungovat. U mnoha lidí, kteří jsou esotericky zaměřeni, fungují lapače snů skvěle. Lapače snů s největší pravděpodobností pracují na podvědomé úrovni kvůli placebo efektu. Pokud tomu věříte, bude to fungovat. Funguje na systému víry.

Zkušenost čtenářky

„Pokud pevně věříte v něco tak čistého, není pochyb o tom, že vám bude lapač nějakým způsobem prospívat. Ať už je to uklidňující pohled na lapač snů z postele, připomínající vám, že jste chráněni po celou noc, nebo je to symbol ochrany vás a vašeho pokoje před zlými duchy, věřím, že to může být přesně to, co potřebujete. Existují zajímavé příběhy o pozitivním dopadu lapačů snů. Na druhou stranu, příliš absurdní očekávání o růžových snech vám nevyhnutelně přinese trochu zklamaní, když každý sen není v souladu s vašimi standardy. Nicméně, každá ochrana se hodí, ne?„.

Co si dále přečíst o kvalitním spánku?

VIDEO: Jak vyrobit lapač snů

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva