Sponzorováno

Kokosový olej a opalování – dá se použít? 4.94/5 (17)

Kokosový olej a opalováníVětšina opalovacích krémů na opalování obsahuje škodlivé chemikálie pro pokožku.

Ano, je to tak. Většina komerčních opalovacích krémů obsahuje toxické chemikálie, které mohou poškodit, nebo minimálně podráždit, naši kůži. Zvlášť pokud máte citlivou pokožku nebo ekzém. Pak se pro vás použití opalovacího krému může stát peklem.

Výzkumy ukazují, že průměrný opalovací krém má vysokou kontaminaci toxiny jako jsou různé chemické vonné látky, parabeny, alkoholy a rozpouštědla, které mohou dráždit kůži a ve skutečnosti moc nepomáhají při vystavení slunečnímu světlu (zvláště ty levnější). To znamená, že levné opalovací krémy mají chemické látky, které poškozují kůži, a nemohou vás ani odpovídajícím způsobem ochraňovat proti slunci a melanomu!

Kokosový olej jako lepší alternativa pro ochranu proti slunečnímu záření

V dnešní době mnoho lidí místo chemických opalovacích přípravků používá kokosový olej. Dělají dobře? Mnoho ostrovanů v Tichomoří jej používá po mnoho let. Kokosový olej je 100% přírodní a bez toxických chemikálií, cenově dostupný, efektivní a voní skvěle!

Níže jsme pro vás sepsali několik výhod, které má kokosový olej oproti klasickým chemickým krémům na opalování:

1. Chrání před spálením, udržuje vlhkost v pokožce

Je-li vaše pleť spálena sluncem, vlhkost z ní je prakticky vytracena a vaše pokožka začne praskat a loupat se. Tato situace může nastat, i když používáte opalovací krémy, protože jak již bylo uvedeno, průměrný opalovací krém má chemické látky, které se rozkládají na přímém slunci.

Kokosový olej, však obsahuje stabilní nasycené tuky, které jsou stabilní i při vysoké teplotě. Při použití kokosového oleje na slunci tyto nasycené tuky tvoří ochrannou vrstvu na pokožce, která omezuje ztráty vlhkosti, což vede k menšímu odlupování kůže a jejímu vysušení. Takže kokosový olej ve finále chrání pokožku před spálením a popraskáním.

TIP: Kokosový olej je pro pleť fakt super

2. Rychlejší opálení za kratší dobu na slunci

Protože s kokosovým olejem chytnete bronz rychleji, nemusíte trávit tolik času na slunci, jako když používáte opalovací krém.

Kokosový olej aktivuje melanin pod kůží rychleji, takže se kvalitněji opálíte v kratším čase. Viděli jsme lidi, kteří používají klasický opalovací krém, jak na slunci leží celé hodiny. A jejich zbarvení bylo spíše do červena, než do hněda. Takže navzdory tomu, co si většina lidí myslí – chcete-li se krásně opálit, pobyt 3 hodin a déle na slunci není nejlepší způsob.

Sponzorováno

Opalování pomalu (zejména pro lehčí typy pleti) je lepší pro vaši pokožku i zdraví. Strávit 20 minut na slunci s kokosovým olejem a dávat si pravidelné přestávky je mnohem lepší, účinnější a zdravější.

3. Kokosový olej neblokuje přirozený vitamin D

Pokud použijete kokosový olej na opalování, můžete pokožkou absorbovat přirozený vitamin D. Většina opalovacích krémů vám tuto samozřejmost nedopřeje. Tyto krémy obvykle pracují tak, že blokují sluneční UV záření, ale problémem je to, že také blokují schopnost naší kůže absorbovat přirozený vitamin D.

Jak správně používat kokosový olej na opalování?

Je to vlastně velmi jednoduché. Dejte si kokosový olej na celé tělo, stejně jako u klasických opalovacích krémů. Pokud kokosový olej používáte poprvé, naneste dostatečné množství po celém těle a znovu aplikujte každých 15 minut.

Nezůstávejte na přímém slunci po dobu delší než 20 minut najednou, protože účinky záření se mohou lišit člověka od člověka v závislosti na typu vaší pokožky. Uvědomte si, že kokosový olej nechrání vaši pokožku od 100% slunečních paprsků, takže nezůstávejte na přímém slunci zbytečně dlouho. Asi tak 15-25 minut denně je vše, co stačí pro vytvoření tmavě hnědého opálení a k příjmu dostatečného množství vitamínu D.

Jaký je nejlepší kokosový olej na opalování?

Mnoho lidí se ptá, jaký kokosový olej použít pro opalování. Používejte nerafinovaný kokosový olej. Ty rafinované nebudou fungovat tak dobře, protože neobsahují potřebné mastné kyseliny. S rafinovanými oleji nebudete mít stejné benefity pro vaši pokožku.

Co si dále o kokosovém oleji přečíst?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva