Keltská sůl (šedá sůl) a její účinky na zdraví 4.78/5 (27)

Sponzorováno

Keltská sůl může být prospěšná pro vaše zdraví.

Keltská sůl může být prospěšná pro vaše zdraví.

Přírodní keltská mořská sůl je hodně odlišná od mnoha rafinovaných solí na trhu, včetně těch mořských. Rafinované soli obsahují škodlivé chemické látky a další umělé přísady.Rafinované soli obecně postrádají mnoho stopových látek a cenných minerálů. A jsou to právě tyto látky, které dávají keltské soli vlastnosti přínosné pro naše zdraví. Keltská mořská sůl dodává 82 (někde se uvádí dokonce 84) stopových minerálů, které lidské tělo potřebuje pro optimální zdraví a dlouhověkost. Jelikož je nerafinovaná, neobsahuje žádné chemické látky, konzervační látky nebo jiné nechtěné přísady.

Odkud se keltská sůl bere?

Tato úžasná mořská sůl je přirozeně sklízena v Bretani ve Francii, poblíž Keltského moře. Geografická orientace Atlantiku a klimatické podmínky regionu hrají důležitou roli v jedinečné směsi mořských nerostů a kvalitě extrahované soli.

Keltské moře je okrajové moře Atlantského oceánu ležící jižně od pobřeží Irska, mezi Francií, Anglií a Irskem.

Keltské moře je okrajové moře Atlantského oceánu ležící jižně od pobřeží Irska, mezi Francií, Anglií a Irskem.

2 000 let stará keltská metoda sběru této soli je zásadní pro zachování jejího přirozeného stavu a proces je podporován moderními normami kontroly jakosti. Jeden spisovatel o procesu výroby keltské soli píše:

„Solná pole Bretaně jsou lemována přírodní vrstvou jílu a písku …. Za účelem harmonizace stopových prvků provádí ruční hromadění vlhkých krystalů řemeslníci zručnými dotyky. Pak přichází specializovaná skupinou profesionálních farmářů. Ti při výrobě keltské soli zachovávají tradiční dovednosti a postupy, které byly předány už generacemi z období antiky. Takto sklizená přírodní keltská mořská sůl je velmi prospěšná pro zdraví člověka, protože má mnoho terapeutických vlastností.“

10 zajímavých přínosů keltské soli pro zdraví

Přírodní sůl je prvek, který pomáhá regulovat obsah vody v těle. Rovnováha vody a soli v těle je kritická. Dalším důležitým důvodem, proč je přírodní sůl tak zajímavá je to, že naše tělo potřebuje stopové prvky pro správnou funkci. Tyto prvky se obvykle nenacházejí v potravinách nebo výživových doplňcích ve formě, kterou tělo může využít.

Všech 82 základních stopových prvků, které tělo potřebuje, se však nachází i v přírodní nerafinované mořské soli a je v BIO formě. Přírodní mořská sůl obecně pomáhá vyrovnávat celé tělo. Některé z výraznějších přínosů keltské mořské soli jsou následující:

1. Regulace srdečního tepu a krevního tlaku

I když rafinovaná sůl může způsobit vysoký krevní tlak, přírodní sůl s odpovídajícím příjmem vody může pomoci stabilizovat nepravidelné srdeční tepy a normalizovat krevní tlak. Jinými slovy, jestliže máte nízký krevní tlak, může se jeho hodnota díky keltské mořské soli zvýšit. Pokud máte vysoký krevní tlak, může ho naopak zase snížit.

2. Zabraňuje tvorbě hlenu

Nejen, že tato sůl pomáhá eliminovat vznik hlenu, ale pomáhá zabránit jeho tvorbě. Tato výhoda je velmi užitečná pro osoby s alergiemi, astmatem, zahleněním dýchacích dutin nebo průdušek.

3. Zlepšuje funkci mozku

Mořská sůl je životně důležitá pro zdraví nervových buněk a jejich schopnosti komunikovat a zpracovávat informace. Tato sůl také pomáhá extrahovat přebytečnou kyselost a toxiny z mozkových buněk.

4. Vyvažuje krevní cukry

Keltská mořská sůl je zvláště užitečná pro diabetiky, protože pomáhá vyrovnávat krevní cukry.

5. Alkalizuje tělo

Nadbytečná kyselost v těle je hlavní příčinou mnoha nemocí. Sůl je nezbytná pro odstranění přebytečných kyselinových odpadů z buněk. Kromě toho minerální sůl pomůže udržet optimální kyselou a zásaditou rovnováhu.

Sponzorováno

6. Zvyšuje energii

Sůl a voda jsou klíčovým prvkem pro výrobu hydroelektrické energie v buňkách. Když jsou sodík a stopové minerály v těle nedostatečně zastoupeny, dochází rychle k únavě.

7. Zajišťuje rovnováhu elektrolytů

Přírodní keltská sůl pomůže udržet elektrolytové minerály ve vašem těle vyvážené, čímž uvolní nadbytek sodíku a vody. U problémů se zadržováním vody může postupné užívání mořské soli pomoci uvolnit přebytečnou vodu uloženou v tělních tkáních.

8. Zlepšuje imunitu

Pravidelný příjem přírodní mořské soli a jejich minerálů vám mohou poskytnout vyšší odolnost vůči nemocem, infekcím a dalším zdravotním problémům. Může také pomoci vašemu tělu léčit se rychleji po úrazech nebo operacích.

9. Podporuje klidný spánek

Množství stopových minerálů v přírodní mořské soli může mít velmi uklidňující účinek na celý nervový systém. Správný poměr spotřeby vody a soli může navíc zabránit potřebě močení v noci.

10. Zabraňuje svalovým křečím

Svalové křeče jsou často způsobeny nerovnováhou elektrolytů, zejména nedostatkem sodíku. Keltská mořská sůl poskytuje tyto minerály ve správném poměru. Vaše tělo bude mít to, co potřebuje.

Takto vypadá keltská mořská sůl.

Takto vypadá keltská mořská sůl.

Druhy a použití keltské soli

Přírodní keltská sůl má světle šedou barvu, pochází z mořských nerostů a hlíny nacházejících se na plochách pokryté vrstvou soli. Jíl pak ionizuje minerály v soli. Chuť této soli je nesrovnatelná! Světle šedá keltská sůl je v kulinářském světě hodně známá a mnoho lidí ji považuje za nejkvalitnější dostupnou sůl.

Tato sůl je trošku vlhká na dotek a udrží si vlhkost i při delším skladování na chladném místě.

Světlá šedá keltská mořská sůl je sušena pouze letním větrem a sluncem a není rafinována žádným zpracováním. Tato hrubá sůl se nejlépe používá při vaření. Při stolním použití ji musíte umlet pomocí keramického mlýnku (nebo něčím podobným). Nepoužívejte kovové mlýnky. Určitě doporučujeme přidávat keltskou mořskou sůl do pokrmů.

Chcete-li maximalizovat přínos keltské soli, ujistěte se, že vaše tělo hydratujete tím, že pijete dostatek vody. Je to důležité.

Nezapomeňte, že čím víc se budete potit, zvyšujete svou aktivitu nebo cvičíte, tím více vody a soli vaše tělo ztratí. Vždy doplňujte vodu i sůl, aby nedošlo k dehydrataci a aby naopak došlo k obnovení rovnováhy elektrolytů.

Keltská mořská sůl je srovnatelná s himalájskou krystalickou solí ve svém složení a přínosu pro zdraví.

Keltskou sůl můžete užívat takto:

 • Přidejte do vody, kterou pijete, sůl
 • Používejte při vaření
 • Přidejte ji do vaší koupele

Pozor na příjem nadměrného množství sodíku

Většina dospělých konzumuje takovou stravu, která je hodně bohatá na sodík. To si uvědomme. Proto musíte stále být svědomití v příjmu soli, i když jde o tu keltskou, abyste udrželi spotřebu sodíku v přijatelném rozmezí. Jídelníček s vysokým obsahem sodíku může vést k ateroskleróze, srdečním onemocněním, vysokému krevnímu tlaku, vysokým hladinám cholesterolu a zvýšenému riziku onemocnění ledvin. Mějte na paměti, že mnoho potravin, zejména zpracovaných potravin, obsahuje přidaný sodík.

Sponzorováno

Budeme rádi za komentáře, pokud máte nějaké tipy ohledně keltské soli.

Co si ještě o soli přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva