Jak na štíhlý obličej? Máme pro vás několik rad. 4.81/5 (32)

Sponzorováno

Jak na štíhlí obličej? Máme pro vás několik tipů.

Jak na štíhlí obličej? Máme pro vás několik tipů.

Toužíte po tom, že budete štíhlí? Pokud ano, je jasné, že u vašeho těla bude fungovat jenom trojice hlavních zásad. Jaké to jsou? Pokud je to vaše první hubnutí, nikdy nezapomínejte na tyto tři věci:

 1. Pestrá a vyvážená strava
 2. Pravidelné stravování
 3. Dostatek pohybu

Takový režim je sice trvalý, ale je během na dlouhou trať. Proto existují i různé fígle, kdy si lze k optické štíhlosti dopomoci správným oblečením, které zakryje nedokonalosti. Co ale nezakryje, to je váš obličej. I zde však existuje fígl, kterým ho opticky zeštíhlíte. Souvisí třeba se správným líčením.

1. Líčením pro štíhlý obličej

Jaké jsou nezbytné postupy, pokud chcete vypadat štíhle? Podívejte se!

Nanášení make-upu pomocí štětce na kontury tváře

Prvním krokem, jak si zeštíhlit obličej pomocí vhodného líčení, je správné nanášení makeupu. Zde nezapomínejte na univerzální pravidla, jako je využití vhodného podkladu, stejně jako nezapomínejte na kvalitu, kterou bude mít make-up mít. Určitě je vhodné volit barvy podobné samotné pleti. To je základ, kterým lze docílit právě oné přirozenosti. Logicky s tím souvisí i to, že je lepší spíše matnější provedení, než to lesklé. I s ohledem na váš obličej. Opomíjet nelze an správné nanášení – ideální je v tomto případě štěteček, kterým budete moci nanášet nejenom na správné místo, ale bude možné jednoduše doplňovat jednotlivé vrstvy.

A jak make-up nanést správně, abyste docílila právě toho, že bude váš obličej štíhlejší? Je to celkem jednoduché. Stačí, když našpulíte pusu. Pokud stojíte před zrcadlem, jasně a přesně zde uvidíte kontury vašich tváří. A ty jsou místem, kde začít a kam makeup nanášet. Jde tedy o vytvoření lehké vrstvy právě v místech, kde vznikne drobná prohlubeň v obličeji. Nanášet je třeba hlavně rovnoměrně, a to ideálně krouživými pohyby.

Použijte rozjasňovač

Druhý krok, jak zeštíhlit obličej pomocí vhodného líčení, je použití rozjasňovače. Ten mnohé z vás jistě znají, jelikož je dobrým pomocníkem, pokud se vám vytvoří nevzhledné kruhy pod očima, které potřebujete zakrýt a zesvětlit. Ten samý rozjasňovač však využijete také ve chvíli, kdy chcete na obličeji opticky ubrat nějaké to kilo a zajímavě ho prodloužit.

Jak na samotné nanesení? I zde stoprocentně doporučíme použití štětečku, který je přesným nástrojem. Velmi důležitá je zde technika. Nejlepším způsobem pro docílení požadovaného efektu jsou takzvané trojúhelníky. Nedržte se tedy linie oka, ale jako první se pomocí rozjasňovače snažte vytvořit jednoduchý trojúhelník. A kde bude mít své vrcholy?

 • Vnitřní koutek oka
 • Vnější strana oka
 • Střed oka zhruba 3 – 3 centimetry pod spodní linií

Změňte tvar vašeho obočí

Pokud máte výraznější obočí, máte štěstí. To proto, že ho můžete využít k tomu, aby došlo k dosažení ještě štíhlejšího efektu, než se vám podaří docílit klasickým líčením. Když se na své obočí podíváte blíže, tak uvidíte, že má tendenci růst spíše vodorovně a směřovat směrem dolů. A toto potřebujete změnit.

Tím správným směrem je to, když bude obočí směřovat nahoru. Snažte se ho proto načesat právě tímto směrem. Buďte opatrná a trpělivá, jelikož jedině tak docílíte správného výsledku. Také je dobré připomenout, že pokud je vaše obočí příliš světlé, určitě nezaškodí dát mu lehce tmavší odstín. Tedy je třeba ho zvýraznit, a to hlavně z důvodu, aby upoutalo větší pozornost a tím obličej i na první pohled protáhlo.

Vytvořte kočičí oči

Nejenom, že tento styl líčení velmi dobře vypadá, ale jak sama na sobě také velmi rychle zjistíte, jedná se o styl, který dokáže také docílit toho, že váš obličej bude opticky užší a tak nebude vypadat naducaně. Kočičí oči nejsou zase až tak složité. Pokud jste se tímto líčením ještě nesetkala, tak stačí lehce zvýraznit víčka, dále zdůraznit tmavší barvou koutek oka a poté nezapomenout na linku oka. Zde použijte černou tužku, a to tak, aby byla daná linie protažena. Na závěr už stačí jenom kvalitní řasenka, která dodá řasám jak správnou barvu, tak by je měla i vhodně natočit a také jim přidat objem. Opravdu byste se neměla být své oči zdůraznit. Kromě toho, že napomohou optickému zeštíhlení, na sebe také upoutají pozornost. To je zajímavým doprovodným efektem. Lidí si budou všímat hlavně vašich očí a už ne zbytku obličeje, který tak může být třeba zcela kulatý.

2. Pomůže i správný účes

I tudy vede cesta k tomu, jak udělat svůj obličej výrazně hubenější a jak ho protáhnout směrem dolů. Pokud máte krátké vlasy, máte bohužel smůlu. V takovém případě doporučujeme změnit účes a nechat si narůst vlasy delší. Jedině ty jsou cestou, jak můžete svůj obličej opticky zeštíhlit, i když jinak bude stále stejný, bez jakékoliv konkrétní změny.

A jak by měl takový ideální účes vypadat? Zapomeňte na culíky nebo jakékoliv jiné konkrétní úpravy, které jsou spojené s tím, že vlasy stáhnete dozadu. Správným postupem je to, že vlasy rozpustíte přes ramena, přes uši, do podél obličeje i do přední části vašeho těla. Aby nevypadaly příliš zplihle, určitě doporučíme lehké vlny, které jim přidají na objemu. Právě to, že budou vaše vlasy viset dolů podél vašeho obličeje zajistí, že se také opticky zajímavým způsobem prodlouží.

3. Cviky pro štíhlý obličej

Cvičení obličeje je stejně důležité jako jiná fyzická cvičení, která pomáhají snižovat tělesnou hmotnost a krásně upravovat tvar těla. Zkuste následující cviky na zeštíhlení obličeje.

Pohyby čelistí

Seďte hezky rovně, nechte dolní čelist padnout dolů co nejvíce to jde. Dalším krokem je napnout spodní čelist tak, aby se vytvořilo napětí v oblasti tváří v blízkosti uší. Ponechejte toto napětí působit asi deset sekund, než uvolníte čelist.

Sponzorováno

Hulk

Ano, takto jsme si tento cvik pracovně nazvali.

Zkuste takto zatínat krk.

Zkuste takto zatínat krk.

Je to jakési zatínání krku. Zatněte takto krk na 10 vteřin. Pak povolte. Opakujte 3x.

Pěstí do čelisti

Ne, skutečně se nebudete bouchat pěstí do čelisti.

Zkuste i tento cvik.

Zkuste i tento cvik.

Dejte si pod spodní čelist pěst a tlačte nahoru. Čelistí naopak tlačte dolů. Vydržte takto 10 vteřin. Musíte cítit pnutí v dané oblasti. Zkuste 3 opakování.

Vyslovování písmen

Toto je taky moc fajn cvik. Vše, co musíte udělat, je provádět přehnané pohyby pomocí svalů obličeje, zatímco střídavě vyslovujete písmena X a O.

Podívejte se také na další cviky obličejové gymnastiky. A také si přečtěte další informace o obličejovém cvičení zde.

4. Cvičte kardio

Pravidelné kardio cvičení nejen posiluje vaše tělo a udržuje vás v kondici, je to také nejrychlejší způsob, jak spálit kalorie, abyste shodily nadbytečné kilogramy.

Kardio cvičení, jako je jízda na kole, plavání a běhání, vám pomůže snížit celkovou tělesnou hmotnost, a to i na tváři. Shodíte tak pěkně v obličeji. To je zaručeno. Obecně se doporučuje, aby dospělí absolvovali minimálně 150 minut mírného kardio cvičení každý týden, pro udržení kondice. Chcete-li pěkně zhubnout, budete muset makat nejméně 225 až 300 minut kardio cvičení každý týden.

7 kroků ke štíhlému obličeji podle odbonríků

Redakce magazínu Rehabilitace.info oslovila několik odborníků z různých oblastí zdraví či estetiky. A vyšlo nám těchto 7 bodů, které jsou podle nich nejdůležitější:

1. Nejdřív vyřaďte zdravotní příčiny

Existuje několik zdravotních problémů, které mohou způsobit odulost obličeje nebo to, že se v oblasti obličeje více ukládá tuk. A také některé léky mohou přispět k těmto problémům. Před pokusem zhubnutí obličeje vyhledejte svého lékaře a vylučte všechny tyto příčiny.

2. Změňte svůj jídelníček

To, co jíte, se může odrazit právě ve vašem obličeji. Stejné potraviny, které vedou ke vzniku zánětů, ty které způsobují artritidu a astma, vám nafukují tvář. Doporučuje se odstranit z jídelníčku lepek, nekvalitní mléčné výrobky, sladké, sladké pití, smažená jídla, polotovary. Vyměňte je za protizánětlivé potraviny jako zázvor, kurkumu, cuketa, kokos, citróny a řepu.

„Omezte sůl, cukry a alkohol a jezte čerstvou zeleninu a ovoce. A nezapomeňte pít spoustu vody.“

3. Pravidelně cvičte

Na tváři se může moc pěkně projevit ztráta pouhých 2 až 3 kilo. Cvičení obecně zlepšuje obrysy tváře i těla.

4. Dělejte obličejové cviky

Dělejte cviky obličejové gymnastiky. Kdykoliv máte soukromí, třeba i na záchodě.

5. Naučte se odpočívat a relaxovat

Není to jen klišé. Pokud máte spánkový deficit, je pravděpodobné, že se to projeví na vašem obličeji. Vaše tělo se regeneruje během spánku, to pak pomáhá udržet váš systém žláz zdravý a to ve finále může zlepšit váš vzhled. Dejte tělu čas na relaxaci. A co je ještě super? Dopřejte si obličejovou masáž.

6. Lymfatická masáž

Naše tvář, stejně jako zbytek těla, akumuluje lymfatickou tekutinu pod kůži, což někdy vede k otoku. Pomocí speciální ruční lymfomazáže obličeje nebo infračervené terapie obličeje může masér dočasně odplavit tuto tekutinu. Říká se, že ruční masáž funguje dobře po celém obličeji.

7. Na operaci nespoléhejte

Ve většině případů není dobrý nápad odstranit obličejový tuk, obzvláště když už jste starší. Odstranění tukové podložky může změnit strukturu tváře, což působí divně. Nicméně, existují i dobré výsledky u chirurgického odstranění podkožní tukové podložky (zejména tuku, který se tvoří pod bradou). Ale pokud se rozhodnete pro operaci, pečlivě si vybírejte lékaře a najděte si zkušeného člověka, který v tomto oboru má jasné reference.

Tak to byly naše rady, které když dodržíte, možná se v zrcadle ani nepoznáte.

Co si ještě o krásném obličeji přečíst?

VIDEO: Jak během pár minut zhubnout v obličeji? Prozradíme vám tajné triky!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva