Sponzorováno

Olej z pšeničných klíčků a zdraví – kde ho použít? 4.88/5 (8)

Olej z pšeničných klíčkůOlej tmavé barvy s robustní vůní připomínající obilí – olej z pšeničných klíčků. Je vhodný pro lidi a dokonce i pro zvířata. Olej je získán z klíčků pšeničných jader. V obchodech je k dispozici v nerafinované a rafinované podobě. Olej z pšeničných klíčků je vhodný pro vaření, doplněk stravy, vnější a kosmetické použití. Možná to někoho i překvapí, ale olej z pšeničných klíčků je přírodní doplněk vhodný pro domácí zvířata.

Použití tohoto oleje v kuchyni

Olej z pšeničných klíčků je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu A, E a D. Má vysoký obsah bílkovin. Přidejte ho do domácích salátových dresinků nebo trochu i do těstovin nebo zeleniny. Přidat ho můžete i do pečiva. Naše rada: nezahřívejte olej z pšeničných klíčků. Jeho cenné vlastnosti se totiž rozkládají ve velmi vysoké teplotě.

TIP: Zkuste olej z granátových jablek

Na popáleniny i jizvy

Dopřejte si tento olej při popálení a omezení zjizvení. Propíchněte kapsli s olejem z pšeničných klíčků. Hladce vetřete olej přímo na popáleninu nebo jinak podrážděnou pokožku. Olej z pšeničných klíčků s vysokým obsahem antioxidantů má krásné regenerační vlastnosti. Je také velmi užitečný při léčbě suché, popraskané a staré pokožky. Vzhledem k obsahu vitamínů a antioxidantů hydratuje a chrání po vystavení se UV záření.

Sponzorováno

Na kůži i nehty

Na regeneraci popraskané a zničené „kutilské“ pokožky je olej z pšeničných klíčků naprosto ideální. Jednoduše naneste olej na nehty a kůžičku kolem nehtů každý večer před spaním. Zkuste hledat krémy s obsahem tohoto oleje.

Konzumace oleje z pšeničných klíčků

Konzumujte olej z pšeničných klíčků vnitřně jako doplněk stravy v tekuté formě nebo ve formě kapslí. Proč?
Obsahuje významný zdroj živin: železo, thiamin, niacin, fosfor, hořčík, zinek a je bohatý na vitaminy A a B, olej z pšeničných klíčků podporuje zdravé svaly a orgány. Antioxidanty v oleji pomáhají v prevenci stárnutí pokožky a udržíte se díky nim fit, chrání také proti srdečním onemocněním. Pšeničné klíčky mají obecně vyšší obsah bílkovin než většina masných výrobků.

I pro domácí zvířata

Jak jsme už v úvodu zmínili, olej z pšeničných klíčků se dá použít jako doplněk stravy pro domácí zvířata. Podporuje lesklou srst a zdravou kůži. Majitelé mohou míchat několik kapek do jídla jejich krmení. Studie ukázaly, že suchá kůže a lupy u mazlíčků jsou výrazně v menším množství u domácích zvířat po použití tohoto oleje. Jedna značka, Tutta Bella, nabízí mast první pomoci určenou speciálně pro zvířata s názvem Animali Belli. Zkuste ji pro svého domácího mazlíčka.

VIDEO: Olej z pšeničných klíčků a zdraví (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva