Imunita přírodní cestou – jak na to? 4.69/5 (13)

Sponzorováno

Jak pečovat o svojí imunitu přírodní cestou?

Jak pečovat o svojí imunitu přírodní cestou?

Rýma, kašel, nechlazení, vysoké teploty. To vše jsou problémy spojené s naším zdravím, které se mohou objevit po celý rok. Nejčastěji však na jaře a na podzim, protože jde o období nižších teplot a vysoké vlhkosti vzduchu. A takový je pro bakterie a viry doslova líhní. Pokud nechcete jít cestou očkování, je možné posílit svou imunitu. Jak? Díky přírodě!

Zkuste šípek!

Jaký vitamín je v oblasti posilování imunity nejdůležitější? Je to vitamin C. Pokud se domníváte, že jeho největší zastoupení je v citrusových plodech, je to velký omyl. Nejvíce tohoto vitamínu má obyčejný šípek. Kromě toho je plný také vitaminu A, stejně jako nechybí kyselina citronová, nebo jablečná. Proto je doporučován jako ideální bojovník nejenom při nachlazení, ale jako ideální volba při prevencí nemocí. Kromě toho má i další léčebné účinky, které pomohou:

 • Při onemocnění dásní
 • Při krvácení
 • Při paradentóze

Jeho užívání je celkem jednoduché. Na trhu sice existují různé tablety a podobné výrobky, ale pokud se budeme držet přírodního použití, je nelepší volbou šípkový čaj. Na ten lze využít bobule čerstvé i suché, které rozdrtíme, zalijeme teplou vodou a následně necháme louhovat. Čaj poté stačí jenom vypít.

Pomůže také jeřabina

Tyto plody zná určitě každá z vás, jelikož jsou v přírodě velmi dobře identifikovatelné. Mají oranžovou, někdy i červenou barvu. Kromě dodávání vitamínu C a A dokážou výrazně zlepšit trávení lidského těla, podpoří látkovou výměnu a také pročistí močové cesty. To vše napomáhá jak našemu zdraví, tak právě imunitě. Jenom dokonale fungující tělo se bakteriím a virům dokáže dokonale bránit.

Čerstvé jeřabiny raději ne

Při konzumaci rozhodně nevsázejte na čerstvé, syrové plody. Ty vám mohou naopak ublížit, protože způsobí bolesti hlavy, ale i nevolnosti. Mnohem lepší volbou je tepelné zpracování, kdy plody jeřabiny použijete ve formě kompotu, nebo marmelády. Problémem není ani příprava domácího sirupu, stejně jako čaje nebo odvaru. Super zdrojem vitamínů je také aronie, známá také jako jeřabina černá.

Sponzorováno

Znáte rakytník?

Produkt velmi podobný jeřabině, jelikož se také jedná o bobule, které mají oranžovou barvu. I zde je jasnou charakteristikou vysoký obsah vitaminu C, který je dále doplněn další širokou škálou, a to vitamínů jako B, C, D, E a P. Kromě pozitivního vlivu rakytníku na naši imunitu nesmíme opomíjet ani další přednosti, kam můžeme zařadit:

 • Snižování cholesterolu
 • Eliminace bolesti kloubů
 • Boj proti bakteriím a zahlenění

Je jasné, že rakytník můžeme použít jak při prevenci, tak při prvních příznacích. Použití je v podstatě podobné, jako u jeřabiny. Můžeme ho konzumovat ve formě sirupu, džemu, kompotu, ale stejně tak chutná skvěle v kombinaci s medem, nebo ve formě likéru.

TIP: Jak na rýmu u dětí?

Zamiřte do vaší kuchyně

Hledáte i něco jednoduššího, co vaší imunitě prospěje? Pokud ano, potom zamiřte přímo do vaší kuchyně.

1. Cibule, česnek, křen

Zde najdete česnek, cibuli, nebo křen. Všechny tři možnosti jsou nejenom dobrým zdrojem vitamínů a minerálů, ale jsou označovány jako přírodní antibiotika. Opět platí, že pomohou vašemu tělu jak s imunitou, tak pomohou také při prvních příznacích. Dobře si poradí i s odstraněním různých plísní, nebo mikroorganismů.

2. Bylinky

V kuchyni můžete nalézt také řadu bylinek. Pokud jde o šalvěj, tymián, mátu nebo meduňku, máte také vyhráno. Všechny čtyři byliny mají výrazný antibiotický účinek spojený jak s prevencí, tak i léčbou chřipky. Dokážou velmi dobře eliminovat nákazu v samotném zárodku a tak nedovolí ani první projevy nemoci. Konzumace je snadná. Lze je použít jako koření, stejně jako využít jejich účinné látky prostřednictvím čaje. Podívejte se na další bylinky na imunitu.

Zamiřte do Asie

Ne doslova, ale jenom obrazně. Odtud pochází poslední přírodní produkt určený na posílení imunity. Je to ženšen, který dokáže obnovit nejenom fyzickou rovnováhu vašeho těla, ale dobře působí také na psychiku. Mnozí ho považují i za silné přírodní afrodiziakum, což je také jeden z důvodů, proč ho vyzkoušet. Pozor však na dávkování, jelikož je vhodný jenom v době skutečné nutnosti prevence, protože pravidelné využívání může vést k několika nežádoucím účinkům.

Co si ještě přečíst o imunitě?

VIDEO: Jak funguje naše imunita

VIDEO: Neumírejme mladí – Imunitní systém

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  1 komentář u článku “Imunita přírodní cestou – jak na to?”

  1. katusak napsal:

   Byla jsem porad nemocna a zkousela jsem vsechny mozne bylinky na posileni imunity. Pak jsem zkusila echinaceove kapky a ty obsahujou extrakt z korene rostlinky a jsou naprosto bozi.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva