Sponzorováno

Jak neoslabovat naši imunitu a neubližovat jí? 4.89/5 (9)

Jak neoslabovat naši imunitu?

Jak neoslabovat naši imunitu?

Patříte mezi ty jedince, kteří chtějí být zdraví a dělají pro to maximum? Pokud ano, tak jistě pravidelně hledáte informace o tom, jak posilovat svou imunitu. Možností je opravdu více než dost. Nutno říci, že často stačí jít cestou opačnou. Tedy takovou, kdy budete žít zcela normální život a vyhnete se věcem a činnostem, které mohou vaši imunitu oslabovat. Podívejte se společně s námi na to, o co přesně se může jednat.

Přílišná, přehnaná detoxikace

Snaha o detoxikaci neboli vyčištění vašeho těla je rozhodně chvályhodná. Určitě ale nezapomínejte na to, že nic se nemá přehánět. Tím chceme říci, že přílišná a přehnaná detoxikace může vašemu tělu škodit. Pokud ho vyčistíte například na konci léta, a potom na jaře, určitě to plně stačí. Pokud z těla odplavujete škodliviny stále častěji, může se to negativně podepsat na vaší imunitě. Proč? Primárně proto, že každá detoxikace je pro vaše tělo celkem velkou zátěží, která ho může oslabit a tak se stane náchylnější na různé nemoci.

Druhým důvodem může být i to, že si samo nemůže budovat vlastní obranu proti látkám, které se do něho mohou dostat. Pokud s nimi přijde do styku v budoucnu, může to znamenat, že rázem onemocníte. Přitom jedinec, který se nedetoxikuje, má proti daným látkám již odolnější imunitní systém. Takže naše rada? Detox nepřehánějte.

Nadměrné množství alkoholu

Slyšeli jste o tom, že jedna sklenička vína, nebo sklenice piva jsou pro vaše zdraví prospěšné? Pokud ano, je to určitě pravda a pokud se jedná o nepravidelnou a menší konzumaci, své imunitě jenom prospějete. Problém ale může nastat v případě opačném. Tedy v situaci, kdy to budete s alkoholickými nápoji skutečně přehánět.

Dlouhodobé vysedávání v restauračních zařízeních a nadměrná konzumace k alkoholu mají vliv na to, že je vaše tělo primárně dehydratováno. A právě vlivem toho jsou z něho postupně odplavovány důležité látky, jako:

  • Vitamíny
  • Minerály
  • Nutrienty

Vlivem toho tělo nemá potřebné látky jak ke svému běžnému a přirozenému fungování, tak ani k tomu, aby mohlo správně budovat a také udržovat svou imunitu. To zcela pochopitelně vede ke stavu, kdy můžete po prohýřeném víkendu mít na nemoc mnohem náchylnější, než když zůstanete doma.

Konzumace antibiotik

Mnoho lidí si v poslední době zvyká na to, že když mají jakoukoliv nemoc, běží za svým lékařem, který jim ochotně předepisuje antibiotika. Ta samozřejmě mohou pomoci. O tom není pochyb. Nutno ale říci, že pro lidské tělo nejsou zase až tak dobrou volbou. Právě naopak. Přílišné množství antibiotik totiž vede k tomu, že tělo přestává mít ve svém organismu bakterie, které jsou pro něho prospěšné.

Sponzorováno

Jednoduše řečeno je to proto, že antibiotika zničí i ty správné bakterie. Pokud lehce odbočíme, neměli bychom zapomínat ani na to, že antibiotika mají vliv i na různé nemoci se srdcem. Pokud to tedy daná nemoc dovoluje, je správné ji vyléčit klasickým způsobem. Pokud jde o běžné nachlazení, plně postačí klidový režim, pocení a dostatek vitamínu C. Tato kombinace si poradí s běžnou nemocí celkem hravě, bez negativních účinků na imunitu.

Přehnaná hygiena

Dbáte na nadměrnou hygienu jak u sebe, tak u svých dětí? Pamatujte, že je to chyba. Hlavní hygienické zásady, jako je mytí rukou a podobné samozřejmé věci přirozeně neopomíjejte, jelikož jimi eliminujete třeba i žloutenku, nebo jiné zákeřnější problémy. Jinak ale berte hygienu jako takovou spíše s rezervou. Máme na mysli situace, kdy se snažíte o to, aby byl váš domov dokonale čistý, bez jakýchkoliv bakterií. Na první pohled je to plus, jelikož se nemusíte obávat jakýchkoliv nemocí. Když ale svůj domov opustíte, budete náchylnější.

Přehnanou hygienou sice vaši obranyschopnost nelikvidujete, ani ji nesnižujete, ale děláte to, že jí bráníte v klasickém vývinu. Pokud se tělo dostává do pravidelného kontaktu s přirozenými bakteriemi, vytvoří si protilátky a poradí si s nimi. Pokud ale žijete v dokonale sterilním prostředí, je budoucí kontakt s bakterií spojený s tím, že můžete s celkem velkou jistotou očekávat nákazu určitou nemocí.

Špatný životní styl

Ano, i špatný životní styl je něco, co má velmi negativní vliv na imunitu vašeho těla. Co máme na mysli? Třeba nedostatek pohybu. Jakýkoliv následný pochyb totiž vaše tělo až nadměrně zatíží, což pochopitelně vede k tomu, že se cítí oslabené. Stejně tak je špatný životní styl spojený třeba s tím, že se neotužujete. Už lehce chladnější počasí už pro vás může znamenat mnoho rizik a povinnost myslet na silnější vrstvy oblečení.

Životní styl je ale spojený pochopitelně s vaším jídlem. Když bude váš talíř plný věcí, které jsou slané, smažené, tučné a příliš sladké, moc dobrých věcí do těla nedostanete. Pokud ale bude plný ovoce a zeleniny, můžete si být jisti bohatou škálou různých vitamínů, které tělo použije k vybudování silnější ochranné vrstvy. Pokud danou životosprávu dodržovat nebudete, pamatujte na to, že vaše tělo obranyschopnost nevybuduje, ani kdyby chtělo. Důvodem je pochopitelně to, že nebude mít z čeho.

A co víc si o vaší imunitě ještě můžete přečíst?

VIDEO: Jak vlastně funguje naše imunita?

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva