Sponzorováno

Ženšen a zdravotní účinky i benefity – pomůže vám téměř se vším 4.86/5 (7)

Jak vašemu zdraví může pomoci ženšen?

Jak vašemu zdraví může pomoci ženšen?

Síla přírody je dnes něco, co vyhledáváme stále více. Když bychom se měli podívat na skutečné zázraky, které nelze opomíjet, rozhodně mezi ně patří také ženšen. Nutno říci, že největší vliv na lidské zdraví má zcela určitě takzvaný ženšen pravý. Když hledáte to nejlepší, zvolte právě ten. Jinak ale není problém vybrat i další možnosti, které se přímo nabízejí. Sem můžeme zařadit třeba varianty, jako jsou:

Druhů ženšenu neboli Panax existuje opravdu docela velké množství.

Proč je vlastně ženšen dobrý pro naše zdraví?

Vše je v jeho složení. Účinky ženšenu vlastně spočívají ve speciálních složkách, které obsahuje, a které se nevyskytují u žádného jiného rostlinného druhu. Mezi tyto složky patří uhlohydráty jako škrob a polysacharidy, panaxatriol, panaxadiol, panoquilon, panazin, ginsenin, protopanaxadiol, Panacea, glukóza, fruktózu, kyselina nikotinová, riboflavin, thiamin a celulóza. Obsahuje však i řadu dalších účinných složek, které ochraňují játra a také kyselé peptidy.

Ženšen pravý a jako účinky na vaše zdraví – jak vám pomůže?

Když se však budete držet našeho prvního tipu, uděláte s ohledem na své zdraví skutečně to nejlepší. A v čem všem vám může být tato rostlina primárně prospěšná? Podívejte se na to společně s námi.

1. Organismus v rovnováze

Během vašeho života, ale i během vašeho běžného dne může chod vašeho organismu narušit celá řada různorodých věcí. Vlivem toho dochází k situaci, že vaše tělo již přestává být v rovnováze. A k čemu to vede následně? Pochopitelně k faktu, že se můžete cítit rozhození a daný stav se dá popsat, jako že nejste ve své kůži. Pokud v dané situaci využijete ženšen, máte jistotu, že vaše tělo opět vrátí do požadované rovnováhy. Máme-li se podívat, proč tomu tak je, musíme zmínit dvě hlavní a velmi důležité látky. Tou první jsou saponiny a tou druhou ginsenosidy. Jejich kombinace je pro rovnováhu organismu doslova zázrakem.

2. Obrana proti různým nemocem

Jste náchylní na různé nemoci a myslíte si, že vám nic nepomůže? Zkuste zapomenout na různé chemické doplňky stravy a využijte něco, co je přírodní a co vám pomůže. Ano, je to ženšen pravý, jehož pravidelná konzumace pomáhá zlepšovat přirozenou obranyschopnost organismu. Díky tomu vytvoří ochranný štít, který je jistotou, že vás už téměř žádná nemoc neskolí. Máme pochopitelně na mysli hlavně ty běžné, jako je chřipka, rýma a jiné, kde hraje hlavní roli především silná imunita. Tu dokáže tento kořen posílit natolik, že budete se svým zdravím opět dokonale spokojeni. Na to si můžete vsadit.

3. Bojujte i proti civilizačním chorobám

Jsou i jiné typy nemocí, než ty klasické a běžné. Označujeme je jako civilizační choroby a jsou velkým problémem současné doby. Spojeny jsou hlavně se současným životním stylem, který je pro mnohé z vás skutečně rizikový. A to s ohledem na stres, zátěž, špatné stravování, nedostatek spánku a mnoho dalších věcí. I zde může být ženšen, díky desítkám látek opravdu dobrým pomocníkem. Dokáže totiž nabídnout řešení celé řady různorodých problémů. A jaké se sem řadí? Konkrétně tyto:

Sponzorováno

  • Poruchy spánku
  • Vyčerpání a únava
  • Psychická odolnost

4. Zlepšete svůj intelekt

Ano, i na toto může být ženšen naprostou jedničkou. Zvláště v době, kdy je potřeba, aby vám to skutečně dobře myslelo, jsou látky tohoto kořene dokonalým pomocníkem, který zcela určitě nezklame ani vás. Pokud se máme podívat na několik pozitivních vlastností, tak vám může pomoci s koncentrací a pozorností, stejně jako zlepší vaši paměť. To vede i k tomu, že se budete mnohem lépe a mnohem rychleji vyjadřovat, stejně jako to povede třeba i k lepší celkové orientaci v prostoru i problémech, nebo k tomu, že se budete lépe a srozumitelněji vyjadřovat. Máte před sebou důležitou poradu, nebo mítink? Potom víte, co užívat.

5. Buďte krásní a dlouho mladí

Přejete si být nejenom krásní, ale chcete také vypadat stále mladí? I toto je chvíle, kdy je dobré sáhnout právě po ženšenu. Z jakého hlavního důvodu? Je dokázáno, že jeho pravidelné užívání se pozitivně podepisuje na kráse vaší pleti. A to tak, že se eliminuje tvorba vrásek, a to hlavně díky podpoře tvorby kolagenu. Výsledek je potom celkem jasný a je pochopitelně spojený právě s tím, že vaše pleť bude dokonale pružná a také hladká. Ideální, jak si zajistit krásu i bez různých drahých kosmetických přípravků. Jak je tedy jasně patrné, dobrou pomoc můžete hledat právě v přírodě.

Navíc to nejsou jenom vrásky, proti kterým dokáže tato rostlina bojovat. Umí toho i mnohem více. Jednoduše dojde k tomu, že je eliminována nadměrná pigmentace, stejně jako je eliminováno případné zarudnutí. Opomíjet ale nesmíme ani podporu hydratace, která je pro každou kůži také nesmírně důležitá. Nyní již i vy víte, po čem sáhnout, když je vaším cílem dokonalá a hlavně přirozená krása, podpořená něčím silným, co pochází z přírody.

6. Zlepšete fungování svého těla

I to může být v souvislosti s životním stylem celkem velký problém. Jak zajistit jeho vyřešení? Ano, hádáte správně. A kde přesně vám může ženšen pomoci? Příkladem jsou třeba jeho antioxidační účinky. Díky nim vaše tělo velmi dobře vyčistí od různých nežádoucích látek, které mají vliv na jeho fungování. Tím ale nekončíme. Zlepšit umí také činnost vašeho svalstva, což se může hodit hlavně ve chvíli, kdy chcete začít s aktivním životem. Opomíjet nelze ani poslední oblast. Vám jako ženám může pomoci s libidem, zatímco vašemu partnerovi zase s erekcí. Ideální volba, pokud chcete zlepšit svůj sexuální život, a to v jakémkoliv věku.

7. I pro vnější použití, třeba na koupel

Zázračný kořínek ženšenu, svým tvarem připomínajícím lidskou postavu, má i venkovní použití. Nejlépe poslouží jako přísada do koupelí. Tak účinně napomáhá regeneraci především nemocné a vysušené pokožky a přispívá ke tvorbě skutečně jemné, sametově hedvábné pleti. Docela vás to překvapilo, že? Ale je to tak.

NÁŠ TIP: Udělejte si léčivý nápoj ze ženšenu

Pořiďte si 60 g prášku ženšenu, který dejte do sklenice a smíchejte ho s 120 ml 45% lihu nebo vodky. Nádobu uzavřete, uložte do místnosti s pokojovou teplotou a jednou nebo dvakrát denně opatrně otočte sklenicí. Po dvou týdnech přelijte přes plátno, které pak pořádně vyždímejte. Filtrát dolijte alkoholem na 120 ml. Potom opatrně přelijte do tmavé sklenice a užívejte pravidelně dvakrát denně deset mililitrů.

Jak je patrné, ženšen pravý můžeme skutečně označit za malý zázrak, která pomůže v mnoha oblastech, a to nejenom vašeho vlastního života.

Sponzorováno

A co vy? Znáte ženšen a užíváte ho?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva