Sponzorováno

Banánový olej pro vlasy a pleť – jaké má účinky? 4.5/5 (20)

Banánový olej pro vlasy a pleť - jaké má účinky?Jasně, banány známe všichni. Banány jsou skvělé ovoce s úžasnými přínosy pro zdraví. Ale slyšeli jste o banánovém oleji? Pokud ne, pak je čas, abyste se o něm dozvěděli, protože výhody, které nabízí, jsou opravdu úžasné.

Stejně jako banán, i tento olej je také velmi prospěšný pro zdraví, protože je velmi častou přísadou různých vlasových masek, zvlhčovačů, vůní a krémů.

Banánový olej je základní složkou různých zvlhčovačů, krémů, vlasových masek a vůní. Klasicky je zpracováván ve výrobnách velkých společností. Nicméně, skutečný banánový olej si můžete udělat i doma. No ale dost povídání kolem a pusťme se ihned do banánového oleje.

Banánový olej je super pro vaši pokožku

Benefity tohoto oleje pro pokožku jsou následující:

 • Banánový olej je super pro suchou a šupinatou pleť. Hluboce vyživuje suchou pokožku obnovením normální hladiny PH pokožky. Regeneruje také popraskanou pokožku a zvlhčuje také hlubší vrstvy pokožky.
 • Banánový olej je vynikající hydratací pro pleť, působí úžasně nejen na vnější kůži, ale i na hlubší vrstvy pokožky. Banánový olej také opravuje popraskanou pokožku a udržuje ji hydratovanou po dlouhou dobu.
 • Tento olej nabízí také ochranu vaší pokožky proti slunci. Zpevňuje pokožku proti ztmavnutí způsobeném slunečním zářením. Může také zvrátit účinky poškození slunečním zářením a může chránit pokožku před spáleninami od slunce.
 • Banánový olej je úžasná anti-agingová terapie proti předčasnému stárnutí pokožky. Snižuje vzhled vrásek na obličeji. Regeneruje kožní buňky a tkáně spouštěním tvorby kolagenových vláken v kůži. To zajišťuje, že pokožka vypadá opět mladě a pružně.
 • Banánový olej příznivě působí na tón pokožky. Můžete se tak chlubit rovnoměrnou barvou pleti, která je bez skvrn a pigmentace. Olej zastavuje produkci enzymu „Eumelanin“, který je zodpovědný za ztmavnutí pokožky.
 • Banánový olej je velmi užitečný při udržování elasticity poškozených kožních buněk. Nabízí vlastně všechny důležité živiny, které jsou potřebné pro zdravou pleť. Množství vitamínu C a B6 v banánovém oleji udržuje integritu kožních buněk a snižuje tak růst kožních infekcí.
 • Banánový olej je vysoce bohatý na antioxidanty a také na mangan, který chrání pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály. Přítomnost manganu také zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.

TIP: Jak hydratovat vlasy?

Sponzorováno

Pro pleť je prostě banánový olej super.

Vlasy banánový olej milují

A jak tento olej může pomoci vlasům?

 • Banánový olej je také účinným prostředkem pro posílení vlasů. Můžeme ho jemně zahřát a aplikovat na suché a slabé vlasy.
 • Obnovuje normální úroveň PH pokožky hlavy. To ocení i vlasy.
 • Olej z banánů je účinný prostředek proti lupům. Snižuje tuhost pokožky hlavy a také kontroluje její suchost. Jinými slovy, udržuje zdraví pokožky hlavy.
 • Tento olej dodá objem matným a tenkým vlasům. Chrání vlasy a keratin proti poškození, které je způsobeno znečištěním a sluncem.
 • Banánový olej také pomáhá při růstu vlasů a bojuje proti ředění vlasů a plešatosti. Činí kořeny vlasů silnější.
 • Pro všechny ty, kdo mají suché a slabé vlasy, pravidelná masáž pokožky hlavy banánovým olejem dává skvělý výsledek při odstraňování běžných problémů s vlasy, jako jsou právě zmíněné suché vlasy.
 • Banánový olej je úžasný kondicionér pro matné a suché vlasy – obnovuje normální PH pokožky hlavy.

TIP: Znáte banánovou mouku?

10 kroků k výrobě banánového oleje doma

Zde si ukážeme, jak si vyrobit banánový esenciální olej doma. Jak jsme již psali ve článku výše, je perfektní pro vaše vlasy.

 1. Vemte si čerstvé banánové slupky a nakrájejte je na menší kousky.
 2. Umístěte takto nakrájené slupky do plastového sáčku a důkladně do pytle bouchejte.
 3. Bijte, dokud se slupky nebudou na kaši.
 4. Přeneste rozbité kusy banánových slupek do skleněné nádoby.
 5. Naplňte nádobu mandlovým olejem (můžete také použít jakýkoli jiný tropický olej podle vašeho výběru).
 6. Dejte skleněnou nádobu do tepla (slunečního svitu) na několik dní (řekněme třeba na 2-3). Ujistěte se, že víko skleněné nádoby je vzduchotěsné.
 7. Každých 2-3 hodiny nádobu protřepejte.
 8. Nyní můžete vzít čerstvé banánové slupky a opakujte postup od kroku 1 do kroku 7. Takto můžete olej zesílit.
 9. Opakujte proces až do okamžiku, kdy máte pocit, že vůně banánu v oleji je dostatečně silná.
 10. Odfiltrujte olej od slupek, jakmile máte pocit, že vůně banánu je dostatečně silná – tedy, že olej je dostatečně banánový.
 11. To, co přefiltrujete je to, co můžete nazvat domácím banánovým olejem.

Zkuste si ho doma udělat i vy ;)

TIP: Znáte exotický olej tamanu?

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste si udělat banánový olej? Napište nám do komentářů.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva