Sponzorováno

Za dětskou obezitu mohou i slazené nápoje 4.94/5 (17)

Za dětskou obezitu mohou i slazené nápojeNaléváte svému dítěti pravidelně slazené nápoje místo vody? Podepisujete mu rozsudek obezity a diabetu. Lékaři bijí na poplach. U dětí a teenagerů se stále častěji objevuje obezita a diabetes druhého typu. Cukrovka dokonce hrozí každému třetímu dítěti. Pod obě se výrazně podepisuje strava i to, co vaše děti pijí.

Jděte dítěti příkladem

Podle dětských lékařů se zdravé stravovací návyky vytvářejí během prvních tří let. Již dvouleté děti vnímají, co upřednostňují jejich rodiče, a chtějí to také. Pokud raději sáhnete po láhvi se sladkou limonádou jako po sklenici s čistou vodou, darmo jim budete vysvětlovat, že voda je zdravá. Stejně jim škodíte, pokud jejich sladkými nápoji odměna za to, že snědí něco zdravého.

 

VÍCE CUKRU NEŽ VODY

V decilitru slazeného nápoje jsou rozpuštěné asi tři kostky cukru. Pokud školák vypije za den láhev kolového nápoje, džusu či limonády, dostane do sebe tolik kalorií, kolik by snědl s obědem. S nulovou výživnou hodnotou. Takové nápoje však nepřispívají pouze ke vzniku obezity či diabetu. Škodí dětským zubům, a to už tehdy, když začínají růst. Zatěžují játra i ledviny, zhoršují soustředění a nepříznivě ovlivňují chování hyperaktivních dětí. Nedávejte proto sladké nápojem dětem pít, jen vyjímečně. Pijte vodu, která je pro Vaše tělo přorozená a nejlépe hydratuje.

Sponzorováno

TIP NA ČTENÍ A ZAMYŠLENÍ: Kolik kostek cukru obsahují slazené nápoje?

Z vodovodu nebo z láhve?

Ani ustavičné pití minerálek není pro zdraví ideální. Střídejte je vodou z vodovodu, v Česku ji máme kvalitní. Pro kojence zvolte vodu se sníženým obsahem minerálů a dusičnanů. Koupíte ji v každých potravinách.

A co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: Obezita dětí a sladké nápoje

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva