Pomozte vašemu dítěti zvládnout školní stres 4.6/5 (5)

Sponzorováno

Pomozte vašemu dítěti zvládnout školní stresMezi domácími úkoly, testy, mimoškolními aktivitami a šikanou se děti mohou cítit vystresované. Pomoci by jim měli právě rodiče. Pokud je vaše dítě podrážděné, hodně pláče, nevěnuje se koníčkům, je nejisté nebo o sobě negativněš mluví, je třeba zpozornět. Možná si stěžuje na bolesti hlavy a břicha nebo trpí problémy se spánkem a chutí do jídla. Dokonce se nechce věnovat ani školním povinnostem. Doktorka Adelle Cadieuxová, dětská psycholožka, přináší na foxnews.com několik tipů, jak vystresovanému dítěti pomoci.

Zastavte chaos

Uspěchané dítě není nikdy klidné dítě. Měli byste se snažit pomoci dítěti při budování sebeúcty, zvládat stres a snižovat úzkost. Chaotické ráno dokáže nastavit tón pro celý den, takže si ráno nechte dostatek času a ujistěte se, že vše, co potřebujete, máte dostatečně brzy připraveno.

Děti, které mají dostatek spánku jsou pravděpodobně méně podrážděné a lépe zvládají školní stres. Hluboké dýchání, progresivní svalová relaxace a pozitivní myšlení jsou osvědčené způsoby, jak snížit stres, který ovlivňuje i děti. Denně je pochvalte a buďte konkrétní. Stačí i maličkosti. A rozhodně je neshadzujte ani příliš nekritizujte.

Sponzorováno

TIP: Vyberte pro dítě vhodný zájmový kroužek

I rozhovor pomůže

Pokud máte podezření, že má vaše dítě ve škole problémy nebo je šikanováno, otevřete komunikační linky. Zeptejte se, jaký mělo dítě den, ať se mu událo něco zajímavého a podobně. Zejména pro starší děti, které nechtějí prozradit, co se stalo, to může působit jako povzbuzení a pomoc při řešení problémů.

Promluvte si se školními pracovníky a ostatními rodiči o vašem dítěti. Dozvíte se, zda je ve škole jiné dítě, ​​má s někým konflikty a podobně. Nelžete svým dítětem o vašem stresu. Pokud budete mít za sebou těžký den v práci, řekněte dětem, co se stalo, ale podejte to klidně a s načrtnutým řešením. Když nezvládnete stres vy, jak může vaše dítě?

Méně povinností

Zaneprázdněnost se rovná štěstí? Spoustu povinností představuje nezdravý životní styl. Mnoho rodičů své děti zasype mimoškolními povinnostmi, což znamená méně času na domácí úkoly. Nechte dětem aktivity, které jejich baví a obohacují, ale nezabírají veškerý volný čas.

Některé děti tráví více než sedm hodin denně prací s technologiemi. Počítač, tablet, televize a mobil mohou zvýšit napětí v těle. Dejte dětem limit, který tento čas omezí, a raději prožijte více času jako rodina.

Sponzorováno

A co vy? Jak dítě motivujete vy? Budeme rádi za komentáře.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva