Sponzorováno

Skákací boty: troufnete si? 4.83/5 (6)

botyskakaciSkákací boty prověří vaši kondici. Při tréninku však nepřeceňujte své síly, riziko představuje i tráva.

PRUŽINY JSOU HIT

Takzvané skákací boty si dal v roce 1999 patentovat Němec Alexander Böckem pod názvem Powerskips. Najdete je však i pod názvem Poweriser nebo sedmimílové boty. Velké popularitě se těší například v Česku. Nepotřebujete k nim speciální obuv, postačí vám například klasické tenisky. Skákací boty si k noze připevníte pomocí vázání. Techniku ​​chození zvládnete během čtvrthodiny.

Nejdůležitější je správné našlapování a rovnováha. Potvrzuje to i gymnazista Lukáš Rada, který dostal skákací boty pod stromeček. „První kroky jsem dělal v bytě. Rovnováhu jsem udržel po pěti minutách.“ Když měl „boty“ na nohou asi desetkrát, dokázal nejen chodit, ale i běhat a skákat. Těžiště spočívá převážně na patách. Díky speciálním pružinám můžete skákat až do výšky dvou metrů, váš krok může být třímetrový. Pokročilejší dokonce běhají rychlostí kolem třiceti kilometrů za hodinu. Při tomto sportu jsou nezbytné chrániče na kolenou, loktech i na dlaních. Začátečníci by měli nosit přilbu, neboť díky botám jste vyšší přibližně o čtyřicet centimetrů.

Sponzorováno

Běhání nebo skákání nezatěžuje klouby. Do pohybu se zapojuje téměř devadesát procent svalstva celého těla. Po prvních trénincích však počítejte se svalovou horečkou. Pokud milujete adrenalin, možná skákací boty považovat za téměř ideální sport, při kterém spálíte kalorie a posílíte si před letem problematické partie jako stehna, hýždě, břicho. Všechny pozitivní účinky si vychutnáte jen v případě, pokud nebudete své síly přeceňovat. Skákací boty si vybírejte podle hmotnosti, jsou rozděleny do čtyř kategorií a najdete i modely určené speciálně dětem. Cena se pohybuje kolem dvě stě eur. „Na běhání a skákání si vybírejte povrch, který neklouže. Ideální jsou asfaltové chodníky. Pozor si dejte zejména na mokrou trávu, kde je velké riziko pádu. Nebezpečné je i spadané listí nebo nerovnosti terénu. Zajímavé je, že při běhání na mě často útočí psi,“ dodává Lukáš. „Při obouvání si vždy sedněte na vyšší místo, například na lavičku. Z nízké zídky se vám bude vstávat mnohem hůře.“

VIDEO: Jak na skákání ve skákacích botách Poweriser?

VIDEO: Freestyle na skákacích botách

Sponzorováno

Zdroj obrázku: wikipedia.org

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  8 Komentářů u článku “Skákací boty: troufnete si?”

  1. Dan napsal:

   Já je mám doma už půl roku a baví mě čím dál víc :-)

  2. MArek napsal:

   A jaké jste koupil?

  3. Dan napsal:

   Já mám tyto hopsej.cz/p/757/a-jump

  4. Marek napsal:

   Vypadají dobře, jak je máte dlouho?

  5. Dan napsal:

   Boty na tom hopsej.cz jsem koupil asi před rokem a půl, v sezonu je používám třikrát týdně :-)

  6. Marek napsal:

   A má to nějaké váhové omezení? mám 95 kg, unese mě to?

  7. Marek napsal:

   Dneska jsem se díval na tu jejich stránku a našel jsem tam sled dogs, brusle na sjezdovku :-D to musí být super

  8. Andreas napsal:

   Jo to je, je to mnohem lepší i jako lyže a jednodušší třeba pro začátečníky :-) kupoval jsem to synovi, a teď mi na lyže už nechce ani stoupnout

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva