Sponzorováno

Petitgrain esenciální olej – jaké má účinky a na co ho použít? 4.71/5 (14)

Na co je dobrý petitgrain esenciální olej?

Na co je dobrý petitgrain esenciální olej?

Petitgrain esenciální olej je získáván z hořkého pomerančovníku, který má dlouhou tradici v tradičních zdravotnických postupech. Historicky byl Petitgrain éterický olej používán k čištění a byl používán i interně k podpoře zdravého imunitního systému a k podpoře funkcí nervového systému.

Olej Petitgrain, který je široce používán v parfémovém průmyslu, nabízí svěží, květinové a často bylinné aroma.

Existují tři éterické oleje získané z hořkého pomerančovníku:

  1. Petitgrain olej se destiluje z listů a větviček stromu,
  2. Éterický olej Neroli se destiluje z květů,
  3. Olej z hořkého pomeranče se vyrábí lisováním za studena z ovoce.

Esenciální olej Petitgrain je široce používán v parfémovém průmyslu a dodává tělovým sprejům, vůním, krémům a parfémům svěží bylinkovou vůni, která je oblíbená mezi ženami i muži.

Olej Petitgrain se používá k podpoře klidného spánku, i pro podporu zdravé imunitní funkce.

Výhody oleje Petitgrain pro zdraví

Podívejme se na soupis několika výhod a účinků, které nám tento esenciální olej nabízí.

Podporuje relaxaci

Jednou z největších výhod oleje Petitgrain je jeho schopnost podporovat relaxační pocity. Díky svému chemickému složení může být tento éterický olej užitečný při vytváření klidného a uvolněného prostředí, které podporuje pocity uvolnění. Zvažte použití několika kapek Petitgrain oleje na polštáře a ložní prádlo těsně před spaním, abyste takto využili jeho aromatické výhody. S petitgrainem můžete také kombinovat jiné relaxační oleje, jako je levandulový olej nebo bergamotideálně na lůžkovinách, abyste podpořili uvolněnější atmosféru.

Chcete vytvořit uklidňující atmosféru ve vašem domě, nebo v kanceláři? Dejte trochu tohoto oleje do difuzéru s olejem podle vašeho výběru, a vytvoříte uvolňující a relaxační prostředí. Můžete také kombinovat Petitgrain s jinými uklidňujícími oleji, jako je bergamot, levandule nebo eukalyptus, abyste dále podpořili relaxaci.

Hlavní přínosy esenciálního oleje Petitgrain souvisí s nervovým systémem. Relaxační účinky oleje jsou zvláště účinné při léčbě úzkosti a deprese, při zlepšování nálady a při pozitivním myšlení.

Sponzorováno

Je ideální při masáži

Relaxační vlastnosti éterického Petitgrain oleje mohou být prospěšné i při masáži. Chcete-li zkusit třeba příjemnou relaxační masáž nohou, zřeďte několik kapek Petitgrain oleje s kokosovým olejem a poté masírujte touto kombinací olejů ve spodní části chodidel. Když dýcháte uklidňující vůni Petitgrain oleje a masírujete si chodidla, budete se během chvilky cítit opravdu příjemně a uvolněně.

Zajímavost: Název Petitgrain je francouzské slovo, které se překládá jako „malá zrna“. Bylo mu dáno toto jméno, protože ovoce hořkého pomerančovníku je pro citrusové plody poměrně malé – velké asi jako třešeň (ale pozor, tyto plody mohou být i stejně velké, jako klasický pomeranč.

Stejně jako éterické oleje Neroli a levandule, obsahuje i olej Petitgrain uklidňující ester linalyl-acetát a uklidňující / antibakteriální monoterpenol linaolol. Esenciální olej Petitgrain je díky svým silným protizánětlivým vlastnostem skvělým přírodním lékem na stavy, jako je bronchitida nebo bolesti kloubů.

Mírné afrodiziakum

Petitgrain je považován za přírodní afrodiziakum. Zvyšuje libido.

Pro péči o pleť

Tento olej se používá při akné, i když máte mastnou pleť. Díky silným protizánětlivým a antibakteriálním účinkům je Petitgrain olejl skvělým přírodním prostředkem k uklidnění problémové pokožky. Ať už je to růžovka, podráždění způsobené akné nebo dokonce spálení od slunce, tento aromatický éterický olej pomáhá uklidnit vaši pleť.

Působí jako antiseptikum

Petitgrain olej může bojovat proti infekcím a chránit vaše tělo potlačením růstu bakterií. Používá se externě nebo někdy i interně (po poradě s léařem), tento výkonný olej sterilizuje a poskytuje optimální léčivé prostředí.

A pár slov na závěr

Petitgrain je éterický olej, kterému se často nedostává uznání, které si zaslouží, protože příliš často žije ve stínu Neroli. Petitgrain je ale naprosto úžasný olej. Zkuste ho i vy.

Sponzorováno

A co vy? Používáte esenciální oleje pro své zdraví? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Pavlína Klaudová (více o nás)

 

Pavlína Klaudová se zaobírá aromaterapií od roku 2016, nejdříve ji měla jako koníček a prošla základním kurzem na Asociaci českých aromaterapeutů. Následně absolvovala kurzy na Tisserand Insitute, kde získala certifikace z chemie esenciálních olejů, bezpečnosti esenciálních olejů, biologie esenciálních olejů a aromaterapeutické péče o pleť. Dále se vzdělává v bezpečnosti esenciálních olejů hlavně z francouzských zdrojů. Je členkou Asociácie slovenskej aromaterapeutickej spoločnosti. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva