Krilový olej (Krill olej, olej z Krillu) a jeho vliv na naše zdraví 4.85/5 (20)

Sponzorováno

Jaké má olej z krillu zdravotní benefity?

Jaké má olej z krillu zdravotní benefity?

Krill je souhrnný název pro drobné poloprůsvitné korýše podobné krevetám, které žijí v obrovských množstvích v některých oceánech naší planety, a to především v Antarktickém (jižním). Norsky slovo „krill“ znamená „velrybí jídlo“. Krill také primárně slouží jako zdroj potravy pro ostatní zvířata v oceánu, například – pro velryby, tuleně, tučňáky, chobotnice a ryby.

Zajímavosti o Krillu:

 • Krill má růžový nebo červený vzhled díky planktonu, který tito korýši konzumují jako zdroj potravy v oceánu.
 • Často se extrahovaný olej z krillu vkládá do kapslí, a používá se jako výživový doplněk.

Co najdeme v Krill oleji?

1. Omega-3 mastné kyseliny

Krill obsahuje olej, který je podobný oleji nalezeném v rybím tuku, je plný omega-3 mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny jsou doporučovány pro použití při snižování hladiny triglyceridů (vysoká hladina cholesterolu a triglyceridů může vést k ischemické chorobě srdeční, onemocnění srdce a mozkové mrtvici). Krill olej se také někdy používá jako doplněk stravy ke snížení hladiny lipidů v krvi.

2. Astaxanthin

Omega-3 kyseliny z krillového oleje obsahují bohatou zásobu astaxanthinu. Astaxanthin je červené barvivo vyskytující se v Krill oleji. Je to velmi účinný antioxidant, který pomáhá tělu v boji s volnými radikály. Prostředek zpomalující proces stárnutí.

Proč olej z krillu?

Podívejte se na benefity krill oleje:

 • Rychlejší a lehčí absorbce než je tomu u rybího oleje.
 • Je bez rybí pachuti a refluxu.
 • 100% přírodní a bez znečištění (pochází z čistých vod).
 • Nejčistší zdroj mořských omega-3 mastných kyselin na světě. Shromažďován ekologickým a udržitelným způsobem.

Zdravotní benefity Krill oleje

Přečtěte si také zdravotní benefity, který tento olej nabízí:

 • Krill olej byl také používán k léčbě vysokého krevního tlaku, mrtvice, rakoviny, osteoartrózy, deprese a premenstruačního syndromu (PMS).
 • Chrání vaše srdce
 • Skvělý pro zdraví mozku, pro učení a paměť
 • Perfektní pro udržení zdravé hladiny cholesterolu a cukru v krvi
 • Usnadňuje menstruační úzkosti jako jsou křeče, zadržování tekutin a mírné výkyvy nálad
 • Posiluje imunitní funkce
 • Poskytuje pohodu a mladistvou vitalitu
 • Podpora zdravé funkce jater
 • Super pro zdravou pleť

Některé ze zdravotních benefitů Krill oleje si teď rozeberme trošku blíž:

Sponzorováno

1. Výrazné zlepšení kardiovaskulárního zdraví

Výsledky ze studie zveřejněné v časopise Journal of American College of Nutrition hlásily, že krill olej může významně pomoci udržovat zdravé zánětlivých drah. Studie byla provedena měřením přítomnosti hladiny CRP v krvi. Právě jeden ze způsobů, jak měřit riziko kardiovaskulární zdraví, je stanovení množství hladiny CRP v těle. Čím nižší hladiny CRP, tím zdravější srdce.

Účastníci studie byli rozděleni do dvou skupin – jedna placebo skupina a druhá krill skupina. V průběhu této studie, byly hladiny CRP měřeny celkem třikrát, na začátku studie, po sedmi dnech a po 14 dnech. A jaké byly výsledky? Po 7 dnech se hladina CRP skupině dostávající placebo zvýšila o 15,7%, zatímco krill skupině se snížila hladina CRP o 19,3%. Po 14 dnech se opět hladina CRP ve skupině s placebem zvýšila o 32,1%, zatímco ve skupině, která byla na dávce 300 mg krilového oleje denně, se snížil jejich hladina CRP o 29,7% .

2. Zdravá hladina cholesterolu v těle – za pouhých 90 dní

Poznatky ze studie provedené na McGill University v Montrealu ukazují, že krill olej pomáhá udržet zdravou hladinu cholesterolu v krvi. Účastníci byli rozděleni do čtyř skupin:

 1. Skupina A – té byla dána dávka 0,5 – 1,5 gramů krill oleje denně
 2. Skupina B – té byla dána dávka 2 – 3 gramy krill oleje denně
 3. Skupina C – ta dostávala 3 gramy rybího oleje denně
 4. Skupina D – dostala placebo.
 5. Výsledky ukazují, že jednotlivci, kteří brali už jen 500 mg krill oleje denně, dosáhli zlepšení v udržení dobré úrovně HDL cholesterolu ve srovnání s jedinci, kteří brali 3 g rybího oleje.

  3. Snižuje úzkost při PMS

  Ženy milují krill olej, protože kromě desítek dalších výhod má tento olej jedinečnou schopnost zmírňovat úzkost a nepohodlí při PMS.

  4. Zlepšuje funkce kloubů

  Jedna studie publikovaná v časopise American Journal of Nutrition analyzovala účinnost krill oleje na klouby. Účastníci zjistili, že:

  • klouby byly v pocitově lepším stavu
  • se snížila ztuhlost kloubů
  • se zvýšila celkově jejich mobilita

  5. Pozitivní vliv na bystrou mysl

  S přibývajícím věkem přirozeně paměť a mysl ztrácí ostrost, jasnost a bystrost. To je důvod, proč si zamilujete některé vědecké studie, které jasně ukazují obrovské zdravotní výhody omega-3 kyselin i krill oleje pro mozek.

  Jedna studie s 30 dospělými osobami s poruchami pozornosti prokázala, že po 90 dnech užívání krill oleje jako doplňku stravy došlo ke zvýšené psychické koncentraci a lepšímu mentálnímu soustředění. Bylo také zjištěno, že vyšší hladiny omega-3 dělají starší osoby celkově bystřejší.

  VIDEO: Olej z krillu – lov, zpracování a výhody

  Sponzorováno

  Studie a zdroje článku

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva