Kokosový olej a bradavice – může na ně pomoci? 4.56/5 (9)

Sponzorováno

Kokosový olej na bradavice? Je nejlepší s esenciálním olejem.

Kokosový olej na bradavice? Je nejlepší s esenciálním olejem.

Kokosový olej je často opěvovanou superpotravinou (nebo také zatracovanou) a široce používán pro různé účely, jako je vaření, zvlhčování pleti či odstraňování make-upu. Mnoho lidí také věří, že jim kokosový olej pomůže při různých nemocech a problémech.

„Kokosák“ je bohatým zdrojem nasycených tuků. Nasycené mastné kyseliny činí 80 až 90 % jeho složení. Největší zastoupení má kyselina laurová, která může činit až polovinu všech mastných kyselin. Naopak kokosový olej obvykle obsahuje velmi málo (méně než 2%) vícenenasycených mastných kyselin, které jsou považované za tělu prospěšné.

Po požití se kyselina laurová přemění na monoglycerid – dokonalé řešení, které může zabít viry, bakterie a houby.

Několik laboratorních studií potvrdilo antimikrobiální a protiplísňový účinek kyseliny laurové (tedy kokosového oleje), ale zatím není k dispozici žádný výzkum, který by jednoznačně ukazoval na užitečnost kokosového oleje při bradavicích.

Otázkou tedy stále zůstává – jde řešit bradavice pomocí kokosového oleje?

Kokosový olej má dobrý antivirový účinek, který může zabít viry potažené lipidy, jako je HIV, herpes, cytomegalovirus a chřipka. HPV – virus, který způsobuje bradavici, je není lipidem obalený virus, takže kokosový olej má v tomto případě jen velmi omezené možnosti, aby ho zneškodnil.

Ale v kombinaci s jinými domácími prostředky, jako je olej z čajovníku, oreganový olej, tymiánový olej a s několika dalšími esenciálními oleji, přináší opravdu ty nejlepší výsledky. Také, některé neoficiální důkazy naznačují, že může být takto použit na zbavení se bradavic.

Jak používat kokosový olej k odstranění bradavic?

Pro dosažení optimálních zdravotních výhod vždy používejte panenský kokosový olej. Proč? Protože je vyroben takovým způsobem, při kterém se nepoužívají chemické, bělící mechanismy a látky. Pokud nemáte takový olej ve svém arzenálu, seženete ho v každé prodejně zdravé výživy.

Chcete-li použít kokosový olej k léčbě bradavic, je nejlepší ho použít jako nosný olej a vytvořit s ním směs spolu s jinými osvědčenými esenciálními oleji.

  1. Vyčistěte bradavicí postižené místo teplou vodou.
  2. Vezměte si pilníček velmi jemně (důležité!) opilníkujte povrch bradavice, abyste odstranili její drsný povrch. (nepilujte samozřejmě příliš hluboko, abyste zabránili krvácení)
  3. Nyní vyčistěte bradavici 3% peroxidem vodíku a nechte ho několik vteřin vyschnout.
  4. Kokosový olej zahřívejte tak dlouho, až se stane vlažným – rozpusťte ho třeba ve vodní lázni.
  5. Aplikujte vlažný panenský kokosový olej místně na bradavici.
  6. Opakujte postup třikrát denně po dobu jednoho týdne a kontrolujte výsledky.
  7. Pokud bradavice nereaguje na tuto léčbu nebo se stává měkčí, pak zkuste přidat několik kapek oleje tea tree nebo oreganového oleje do toho kokosového.

Kyselina laurová a kyselina kaprylová v kokosovém oleji jsou užitečné v boji proti různým virům a plísním.

Sponzorováno

Použití kokosového oleje v potravinách je obecně považováno za bezpečné. Můžete ho přidat i do jídla nebo ho přimíchat do smoothie. Začněte přidáním půl polévkové lžíce oleje do jídla každý den a zjistěte, zda jej tolerujete nebo ne.

Také pamatujte na to, že pokud máte nějaký kardiovaskulární problém nebo vyšší hladiny lipidů, pak časté používání kokosového oleje není doporučeno, protože obsahuje více než 90% nasycených tuků.

Kokosový olej na genitální bradavice – pomůže?

Mezi různými domácí prostředky, které lidé mají tendenci používat pro genitální bradavice, je kokosový olej považován za asi nejbezpečnější možnost.

Jak je však uvedeno výše, kokosový olej sám o sobě nepomůže odstranit genitální bradavice. Přidejte několik kapek čajovníkového nebo oreganového oleje do kokosového oleje a aplikujte tuto směs každou noc na bradavice a nechte směs působit až do rána, pak ji opláchněte. Opakujte postup po dobu několika týdnů nebo dokud se bradavice nestanou měkkými.

Pozor: Někteří lidé mohou mít alergii na kokosový olej. Pokud se tedy vaše genitální bradavice stanou bolestivými, svědí nebo nereagují na léčbu několik týdnů, navštivte svého lékaře.

Další možnosti odstranění bradavic

Bylo zjištěno, že pokud se kokosový olej aplikuje místně osamoceně, neposkytuje extrémně pozitivní výsledky u většiny pacientů, kteří trpí bradavicemi. Ale v kombinaci s éterickými olej může pomoci!

Bradavice mohou být léčeny přirozeně pomocí několika dalších možností, jako jsou éterické oleje, banánové slupky (u plantárních bradavicích), metoda s šedou kobercovou páskou a dokonce je možné i použití česneku na bradavice.

Každý z těchto přírodních odstraňovačů bradavic má své vlastní limity a vedlejší účinky. Často fungují u jednoho pacienta, zatímco nedokáží odstranit bradavici u někoho jiného, ​​takže je lepší zkusit a zjistit, zda můžete s některou metodou dosáhnout v tomto ohledu pozitivních výsledků.

Nezapomeňte si poradit s lékařem dříve, než se pokusíte o léčbu bradavic doma.

Sečteno a podtrženo

Kokosový olej může pomoci odstranit bradavice při smíchání s éterickými oleji.

A co si o bradavicích ještě přečíst?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva