Sponzorováno

Jak a proč použít kakaové máslo na pleť? Jaké má účinky? 4.7/5 (10)

  • Pokud si chcete zachovat vláčnost a mladistvý vzhled pokožky, hledejte ve své kosmetice kakaové máslo. Pomáhá zlepšit jemné linky, vyhladit texturu pleti, sjednotit tón pleti, zlepšit tmavé skvrny a zároveň zvýšit elasticitu pokožky.</li>
  • Studie se také snaží prokázat souvislost mezi používáním kakaového másla a zvýšenou produkcí kolagenu v kůži, a proto se i na strie doporučuje používat kakaové máslo.
  • Kakaové máslo má protizánětlivé vlastnosti. Díky polyfenolům a flavonoidům ve svém složení kakaové máslo pomáhá snižovat záněty pokožky a předchází poškození. Stejné polyfenoly podle vědeckých údajů zvyšují elasticitu pokožky a zabraňují stárnutí.
  • Kakaové máslo můžete zařadit do své každodenní péče o pleť. Ale ujistěte se, že jej nekombinujte s jinými potenciálními komedogenními produkty, protože mohou ucpat póry, zvláště pokud je vaše pokožka v tomto směru zranitelná.

Jak vaší pleti může prospět kakaové máslo?

Jak vaší pleti může prospět kakaové máslo?

Pokud bych měla hádat, slovo „kakao“ vás zpočátku přivádí k myšlence na čokoládu. Že mám pravdu? I když samozřejmě kakao souvisí s čokoládou, kterou moc rádi jíme, kakaové máslo je naprosto odlišný produkt. Neříkám, že je nepoživatelné – kakaové máslo se někdy skutečně používá i jako potravinářský výrobek. Přesto je častěji považováno skvělé pro vaši pokožku. Mluvila jsme s dermatology, abych získala přehled o této báječné složce. A o kakaovém másle, z pohledu jeho aplikace na pleť, vám dnes sepíšu ty nejdůležitější informace.

Co je vlastně kakaové máslo?

Trochu pozadí: Kakaové máslo pochází z kakaových bobů, které se nacházejí uvnitř kakaového lusku, který roste na kakaovníku. Kakaový lusk je velké ovoce ve tvaru tykve; uvnitř lusku je 30 až 40 kakaových semínek. Poté, co jsou tato semena vysušena, pražena a lisována, je z fazolí extrahován rostlinný tuk. Tento tuk je to, co známe jako „kakaové máslo“, a to, co zbyde, lze rozemlít na kakaový prášek. Kakaové máslo, tuhé při pokojové teplotě, má nízký bod tání a mimořádně dlouhou trvanlivost přibližně dva až pět let.

Výhody kakaového másla pro pokožku

Kakaové máslo je úžasný zvlhčovač pleti, protože je plné mastných kyselin. A je také bohaté na antioxidanty. A přidávám i další jeho výhody, ze kterých může pleť čerpat. Podívejte se na tyto výhody níže.

Kakaové máslo má antioxidační sílu

Kakaové máslo má vysoký obsah antioxidantů, které pomáhají bojovat proti poškození způsobenému volnými radikály, které mohou způsobit stárnutí pokožky, tmavé skvrny a mdlou pokožku. Ochrana pokožky před poškozením volnými radikály je zásadní, aby byla zdravá a mladistvě vypadající. Kakaové máslo je také protizánětlivé – jen dalším způsobem, jak pomáhá vaší pleti odolávat plynutí času.

Kakaové máslo chrání pokožku před poškozením, které může způsobit předčasné stárnutí pleti, matnou pleť, tmavé skvrny a hrubou strukturu. Použití kakaového másla přispívá k mladistvě vypadající pleti.

Redukuje strie a jizvy

Mnoho žen (ale i mužů!) tvrdí, že pravidelné používání kakaového másla udrželo strie na uzdě jak během těhotenství, tak po něm. Obecně najdete spoustu výrobků z kakaového másla proti striím, ze kterých si můžete vybrat.

Kakaové máslo je super zvlhčovač pleti

Kakaové máslo má vysoký obsah mastných kyselin a hydratuje pokožku do hloubky, takže je skvělým doplňkem tělových zvlhčovačů a balzámů na rty. Obsahuje kyselinu olejovou, palmitovou a stearovou, které vyživují pokožku.

Sponzorováno

Pomáhá citlivé pokožce

Opět žádné 100% záruky, ale někteří lidé uvedli, že kakaové máslo pomáhá při podráždění kůže, jako je ekzém a dermatitida.

Kakaové máslo vyživuje pokožku

Kakaové máslo obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a mastných kyselin nezbytných pro zdraví pokožky. Je dobrým zdrojem vitamínu E, vitamínu K, hořčíku, mědi, železa a cholinu, které jsou životně důležité pro omlazení pokožky. Všechny přispívají k pružné a zdravé pleti. Kyselina olejová, palmitová a stearová, všechny mastné kyseliny v kakaovém másle, vytvářejí na vaší pokožce výživnou a ochrannou vrstvu.

Kakaové máslo zlepšuje texturu a vzhled pokožky

Zlepšuje kakaové máslo tón pleti? Ano, časté používání může zmírnit tmavé skvrny a zanechat rovnoměrný tón pleti. Pomáhá také zlepšit texturu pokožky, zanechává ji hladkou a jemnou. To vše ve finále znamená zdravější a zářivější pleť.

Kakaové máslo projasní vaši pokožku

Silné antioxidanty v kakaovém másle nejen pozitivně ovlivňují tonus, elasticitu a texturu pokožky, ale zanechávají pokožku čistou.

Možné vedlejší účinky kakaového másla

Nyní, když jsme se zabývali tím, co kokosové máslo dělá pro vaši pokožku, tak se podívejme, jaké mže mít vedlejší účinky. Tato přírodní složka nemá mnoho vedlejších účinků, ale měli byste být opatrní, pokud máte mastnou pleť. Buďte obzvláště opatrní, pokud máte pokožku náchylnou k akné, protože kakaové máslo může ucpávat póry a způsobit vyrážky, zvláště když je smícháno s jinými (komedogenními) oleji.

Jak kakaové máslo použít na pleť?

Kakaové máslo je široce dostupné a levné, ve vaničkách, v kelímcích i pohodlných, snadno použitelných tyčinkách. Můžete si také koupit surové kakaové máslo ve velkých skleněných dózách (třeba online), pokud dáváte přednost domácí výrobě produktů na pleť.

Pokud budete hledat, najdete kakaové máslo ve dvou formách: rafinované nebo nerafinované. Krémově žluté, nerafinované kakaové máslo je prostě kakaové máslo ve své nejsyrovější formě. Je snadné ho najít a všechny výše uvedené výhody péče o pleť přirozeně přicházejí s tím nerafinovaným produktem. Ideálně používejte na pleť právě nerafinované kakaové máslo. Voní však dost silně po čokoládě, což může být pro někoho otravné. Někteří výrobci kosmetiky jej raději nepoužívají, protože maskuje vůně vůní, které přidávají.

Rafinace kakaového másla odstraňuje vůni a barvu, což usnadňuje začlenění do kosmetických receptů, aniž by vyčnívalo – takže když si koupíte předem vyrobený výrobek z kakaového másla, obvykle dostanete verzi rafinovaného kakaového másla. Někteří odborníci tvrdí, že zpracováním se oslabují některé prospěšné vlastnosti kakaového másla.

Výrobky z kakaového másla by měly být jemné k pokožce, ale také husté a hydratační. Kakaové máslo je při nižších teplotách spíše tvrdé. Dejte si ale kousek kakaového másla do dlaně a začne se okamžitě rozpouštět – díky této vlastnosti je skvělým doplňkem produktů, jako je balzám na rty. Udržuje produkty husté, ale při kontaktu s tělem taje. Bod tání vás samozřejmě nebude znepokojovat, pokud jej koupíte ve formě nějakého tělového mléka. Způsob použití je však stejný.

Sponzorováno

Používejte rozumné množství kakaového másla jednou až dvakrát denně na trup i končetiny (prostě celé tělo). Použití na vlhkou pokožku je nejlepší, pomáhá udržet vlhkost v ní. To mi doporučil dermatolog.

A dále si o kakaovém másle přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva