Sponzorováno

Injekce vitamínu B12 – tak hubnou nejen celebrity 4.66/5 (29)

Injekce vitamínu B12 - tak hubnou nejen celebrityVitamin B12 je ideálním zdrojem energie. Jelikož nastartuje celý metabolismus, urychlí i spalování tuků, ale … Vitamin B12 v injekci okusili i celebrity jako Miranda Kerrová, Madonna, Rihanna a další.

Nový způsob hubnutí?

Hollywoodské hvězdy mají nový způsob hubnutí. Formu si prý udržují díky injekcím s vitaminem B12. Speciální kúře podlehla i svůdná Rihanna. Nový způsob tvarování postavy prý využívá proto, že se jí nechce sportovat. Injekce vyzkoušela i Katy Perry, Jennifer Lopezová či modelka Miranda Kerr. „Chcete-li být úspěšná, musíte být stále v top formě,“ řekla kráska, která však vedle vitaminového dopingu pravidelně sportuje a zdravě se stravuje. Vitamin B12 má jen jako pojistku.

Příliv energie po injekci vitamínu B12

Vitamin B12 však není žádná novinka. Zaneprázdněné hvězdy už léta využívají injekce jako rychlý zdroj energie. Victoria Beckhamová se přiznala, že po nich sahala zejména během těhotenství. Jejich používání prosazuje i populární Madonna. Ačkoli mnozí odborníci jim oponují a tvrdí, že v případě B12 jde jen o placebo efekt, jiní varují před jeho nekontrolovaným injekčním podáním, ale i užíváním v tabletách.

Vysoké dávky se ukázaly u některých lidí škodlivé, podepsaly se pod vznik akné či rosacey. Neměli by jej užívat ani lidé s ledvinovými či jaterními problémy. Hvězdy a hvězdičky si však nedají poradit. Zpěvačka a herečka Rita Ora si spolu se svou nejlepší kamarádkou herečkou Emily Ros dali injekci píchnout do zadku od svého kadeřníka. Navíc se tím pochlubili na jedné ze sociálních sítí.

Nastartuje manažery?

Popularita B12 jako životabudiče stoupla natolik, že poslední tři roky ho má v nabídce i jedna z londýnských klinik za 200 liber. Po svou infuzi energie si přicházejí, zejména ve večerních hodinách, unavení manažeři. Vitamínu B12 propadl i známý hudební producent Simon Cowell. „I když máme hodně práce, prostě přijde sestra, píchne mi jehlu a my pokračujeme v práci,“ svěřil se novinářům. „Vždycky cítím, jak mi vitamíny přicházejí do těla. Zklidňuje mě to a dodá energii na několik dní.“

Sponzorováno

Nemusí se hýbat?

Používání B12 se však dotáhlo ještě dál. Mnozí zjistili, že správně namíchaný roztok v injekci může navíc zvýraznit svůdné křivky. Aplikaci injekcí nabízejí v Americe už i zkrášlovací centra. Ve většině případů jde o směs aminokyselin a vitamínů skupiny B. Na to, aby měla procedura efekt, je třeba vpíchnout pět injekcí. Serióznější kliniky však upozorňují, že je vhodné zkombinovat aplikaci vitaminu B12 se zdravými stravovacími návyky a s pravidelným pohybem. Některé hvězdy si aplikují vitamin i třikrát do týdne. Proč se používá na hubnutí právě vitamin B12? Je výborným zdrojem energie. Tu může organismus využít i na lepší spalování tuků. Mnozí odborníci zdůrazňují, že na odbourávání tuků se tento vitamin podílí jen nepřímo. Všechny vitaminy skupiny B pomáhají přeměnit sacharidy z potravin na glukózu, která je zdrojem energie. Injekce se aplikuje do svalu na ruce nebo do boku.

Přírodní zdroje vitamínu B12

K nejvýznamnějším přírodním zdrojům vitaminu B12 patří játra, maso, mléko, vejce a v menším množství i kvašená zelenina, kde je produktem bakterií.

Injekce B12 do těla

Injekce vitamínu B12 lze využít zvláště k nabrání hmotnosti, a to mimo jiné i proto, že mají zvyšovat chuť k jídlu. Mohou tak být tedy součástí léčby anorexie. Rovněž velmi pozitivně tyto injekce podporují růst svalové hmoty, díky čemuž této terapie využívají i mnozí sportovci. Ti většinou ve svých zkušenostech jako pozitivní efekt uvádějí i jemné zvýšení výkonnosti, nejde však o nic extrémního.

Sponzorováno

Rozhodně tedy od injekce vitamínu B12 nemůžeme očekávat stejné nabuzení, jako od větší dávky kofeinu. Při dlouhodobějším užívání je prokázán i pozitivní účinek na vlasy a nehty, zmiňme však i to, že prvotní zásah vitamínu B12 bývá vidět třeba až po čtvrté či páté dávce.

Dále si o vitamínu B12 přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva