Sponzorováno

Hubnete nezdravě rychle? Budete chlupatá! 5/5 (6)

Hubnete nezdravě rychle? Budete chlupatá!Každý, kdo začíná s hubnutím může být netrpělivý, zda se mu podaří shodit nadbytečná kila v relativně krátkém čase. Rychlá ztráta hmotnosti však vede k řadě zdravotních problémů a symptomů. Bezpečné a trvalé tempo hubnutí je asi půl kila až kilo tuku týdně. Pokud se sami nevíte změřit, poraďte se s lékařem o vhodné regulaci tělesné hmotnosti s ohledem na vaši výšku, aktuální hmotnost a anamnézu.

Co může nastat při nezdravém a rychlém hubnutí?

1. Únava a mdloby

Pokud budete hubnout příliš rychle, omezením příjmu potravy začne tělo ukazovat známky hladovění. Společným znakem hladovky jsou pocity neustálé únavy a podráždění. Můžete mít i pocit na omdlení nebo závratě, dokonce ztratit vědomí.

Pokud se tyto příznaky objeví, buďte velmi opatrní při řízení auta. Hladovějící muži by měli být ve střehu, pokud obsluhují nebezpečné stroje. Je zde riziko mdloby, co dělá všechny fyzické činnosti ještě nebezpečnější. Pokud je váš tělesný tuk velmi nízký, tělo začne využívat svalovou tkáň jako zdroj energie. Ženy, které se dostaly již do čísel podvýživy se setkají s vynecháním menstruace.

Sponzorováno

2. Extra chloupky

Pokud hubnete příliš rychle, může vás šokovat produkce nového tělového ochlupení. Tato jemná, hebká „srst“ se běžně objevuje na zadní části těla, obličeji a pažích. Proč vzniká? Je to jakýsi mechanismus přežití a má nám udržet tělesné teplo. Když jste ztratili tuk a nemáte dostatečnou tepelnou izolaci, tělo se rozhodne, že vás zachlupatí.

3. Ztráta vlasů

Mezi estetické přešlapy hladovění patří rozhodně ztráta vlasů. Ačkoli to zní neskutečně, ale nejedením si můžeme způsobit ztrátu až poloviny všech vlasů na hlavě v průběhu několika týdnů. Hladovění totiž způsobuje tělu jako emocionální, tak fyzický stres a vlasy reagují jako první.

4. Cukrovka

I diabetes se může rozvinout jako reakce na příliš rychlé hubnutí. Rychlá ztráta hmotnosti způsobuje nárůst stresových hormonů, což vede k možnému rozvoji příznaků cukrovky.

VIDEO: Rady od blogerky – Jak zdravě zhubnout?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva