Sponzorováno

Hubnout nebo si užívat dovolenou? Můžete dělat obojí! 4.69/5 (26)

I jízdou na koni spálíte velké množství kalorií

I jízdou na koni spálíte velké množství kalorií

S přicházejícím létem a dovolenou jsou již mnozí s hlavou v oblacích. Dodělávají poslední resty, balí kufry a snaží se o vypocení ještě nějakého kilogramu. Vždyť zejména ženy v době dovolené musí vypadat co nejlépe. Jak jinak by vynikly jejich nové šaty, botičky nebo plavky?

Mnohé ženy však i v průběhu dovolené chtějí mít své špíčky pod kontrolou. To potom řeší dilema: „mají hubnout nebo si užívat dovolené?“. Chápeme, že v době dovolené nebudete mít na dřepování čas ani pomyšlení, věděly jste ale, že i v době dovolené můžete spalovat kalorie?

Ano! Můžete dělat obojí – hubnout i užívat si dovolené! Jak na to?

Vodní radovánky vás pobaví, zároveň však spálíte spoustu kalorií! K létu samozřejmě patří i voda. Ať už ve formě dovolené u moře, sjíždění řeky na raftu, pobývání na koupalištích, ale také cákání se v bazénu na zahradě patří k vodním radovánkám. A krom faktu, že se u vody nádherně opálíte a neměla byste proto zapomenout i na kvalitní opalovací krém, u vody spálíte i spoustu kalorií.

Plavání je totiž dalším skvělým pohybem k formování postavy. Posílíte si tak ruce, zadeček i nohy. Navíc je pohyb ve vodě odhlehčený, proto nenáročný a velmi příjemný. Vyzkoušet však můžete i vodní aerobik i jiné vodní sporty, kterými jsou Aqua fitness, Aqua aerobik, Aqua zumba, Aqua kick box, Deep aqua a další skvělé vodní sporty.

Ostatně ke spalování kalorií u vody postačí i nejrůznější skotačinky. To jak se budete vrhat do mořských vln, nejrůzněji se do vody strkat a utíkat před stříkající vodou!

Já mám koně, vraný koně.. i na koni spálíte spoustu kalorií!

K dovolené patří i návštěva nejrůznějších statků a s nimi spojená i jízda na koni. Někdo si jízdu na koni nemůže vynachválit, jiní mají z vysokého zvířete dostatečný respekt, co je ale jisté je fakt, že i jízdou na koni spálíte velké množství kalorií, zároveň se však pobavíte a vaši dovolenou si užijete.

Sponzorováno

Neustálým hopsavým pohybem totiž spalujete nadbytečné tuky a zpevňujete svou postavu. Udržet se na koni – to dá spoustu práce i rovnováhy. A právě držením rovnováhy tělo zpevníte. Také následná práce kolem koní není procházkou růžovým sadem, nýbrž dřinou podobnou cvičení ve fitku.

Uklidit stáj, přinést krmení, koně řádně vyhřebelcovat… těmito činnostmi si nejen krásně protáhnete tělo, také spalujete kalorie a jste na čerstvém vzduchu.

Co by to bylo za dovolenou bez adrenalinových sportů?

A co by to bylo za dovolenou, kdybyste alespoň jednou nevyzkoušeli tolik oblíbené adrenalinové sporty? Seskok padákem, Bungee Jumping, sjezd divoké řeky na raftu a další adrenalinové sporty k dovolené jistě patří. A pokud si myslíte, že si jimi jen užíváte, jste na omylu, protože při takových sportech se i pořádně zapotíte.

Možná, že se budete klepat strachy a nervozitou, čímž se pořádně zapotíte, je však i dokázáno, že právě velký nával adrenalinu rozproudí krevní oběh, zrychlí metabolismus a zajistí spalování vašich tuků.

Agro turistika aneb pomocníci vítáni!

Hubnout jistě budete i v případě, že se dovolenou rozhodnete trávit aktivně. Agro turistika je tady pro všechny, kteří hledají dobrodružství! Zejména pak pro ty, kteří často nepřicházejí do kontaktu s přírodou, zvířaty a práce kolem toho všeho. Ve skutečnosti se jedná o to, že si zaplatíte pobyt na statku, kde budete po dobu své přítomnosti aktivně pomáhat s jeho chodem.

Podojit dobytek, vyhnat jej na pastvu, posekat trávu, natřít plot… to vše vás může čekat na dovolené s Agro turistikou. A to by bylo, kdyby z vás kapka potu neukápla!

Sponzorováno

Tak vidíte, můžete dělat obojí – užívat si dovolenou a hubnout! Krom výše zmíněných možností se nabízí i další řada příležitostí, které si užijete, přitom budete pálit nadbytečné kalorie. Cyklistika, turistika, jízda na bruslích a další činnosti jsou pro trávení skvělé dovolení i pro hubnutí jako stvořené! Tak nezapomeňte počítat spálené kalorie i na dovolené!

A co si ještě o dovolené přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva