Med a skořice na akné a krásnou pokožku – mohou pomoci? 4.94/5 (17)

Sponzorováno

Med a skořice na akné a krásnou pokožkuMed a skořice mohou společně pracovat na snížení zánětu na pokožce. Když se vlasové folikuly a póry na povrchu pokožky zanesou mastnotou a odumřelými kožními buňkami, vaše pokožka často reaguje tvorbou akné. Tyto nevzhledné hrbolky se běžně objevují na vašem obličeji, hrudi či zádech. To jsou nejčastější místa, ale jasně, akné může vzniknout v podstatě kdekoliv na těle. Akné nezpůsobuje jen kosmetický problém. Snižuje také sebevědomí a člověk se prostě cítí pod psa, když ví, že má akné. Nebo vás možná trápí jizvy po akné.

Před návštěvou dermatologa, se někteří lidé často obrací na přírodní pomoc. A může to být velmi dobře. Přírodní recepty na akné častokrát perfektně fungují. V tomto článku detailně rozebereme informace o používání medu a skořice na léčbu akné. Ukážeme si, zda tento domácí lék skutečně funguje a jaké vedlejší účinky se mohou vyskytnout.

Co vlastně způsobuje akné?

Existují čtyři hlavní problémy, které mohou způsobit, že vaše pleť je plná akné:

 • Přebytečný maz na pokožce
 • Nahromadění odumřelých kožních buněk
 • Ucpané póry
 • Bakterie na pokožce

Na tyto faktory se při boji proti akné zaměřte.

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Med a skořice na akné – co říkají studie

I když med může být dobrý pro hojení ran, jeho účinky na akné jsou nejasné.

Skupina 136 lidí se zúčastnila kontrolované studie pro vyhodnocení, zda kanuka med, blízký příbuzný k Manuka menu, může pomoci s akné. Tito lidé měli také použít antibakteriální mýdlo dvakrát denně v rámci studie. Výsledky? Pouze 4 z 53 osob ve skupině medu viděli opravdu výrazné zlepšení jejich akné. I když to ve vás může vyvolat pochybnost v medu, je příliš brzy na to vyloučit med z boje. Je třeba více výzkumů, aby se zjistilo, zda lze med efektivně využít proti akné.

O skořici také chybí vědecké důkazy. Je zapotřebí dalšího výzkumu, než bude uznána jako účinnou pro léčbu akné.

Sponzorováno

Jak používat med a skořici na akné

Pokud už jste hledali nějaké tipy jak na akné, určitě jste našli různé recepty na masky a další procedury, které kombinují med a skořici. Někteří lidé dokonce přísahají, že jim tyto složky pomohly krásně vyhladit a vyčistit jejich kůži. A s jednou maskou, která nám fungovala se přidáme i my:

Maska ze skořice a medu

Budete potřebovat tři polévkové lžíce manuka medu a lžíci skořice. Jednoduše smíchejte tyto 2 složky, dejte je do horké vodní lázně (rendlík se směsí dáte do rendlíku s horkou vodou) po dobu 30 sekund (někdo používá i mikrovlnku, ale podle nás je lepší ta vodní lázeň). Ujistěte se, že směs není příliš horká, a pak ji naneste na vaší tvář. Nechat působit tak po dobu 10 minut. Opláchněte a pak váš obličej osušte čistou utěrkou.

Podívejte se na další léčivé účinky medu.

Další perfektní přírodní recepty od našich čtenářů

Zkuste i následující tipy na akné:

1. Jablečný ocet na akné

Ráno a večer, jsem potřela svou tvář směsí 2/3 oleje proti akné a 1/3 jablečného octa. Hodně mi to na akné pomohlo a určitě to pomůže i jiným. Na akné je super i medová maska na obličej.

2. Jemné čištění je základ

Důkladné, ale jemné čištění je základ při boji s akné. Zkuste můj recept na domácí mytí. Navlhčete pokožku teplou vodou a vmasírujte si níže uvedenou směs do obličeje a krku. Dobře opláchněte a osušte. Udělejte to každé ráno a večer a v případě potřeby, po cvičení. Častěji moc ne, abyste neměli podrážděnou pleť.

Smíchejte jablečný ocet, med, kokosový olej, probiotika a éterické oleje (jako tea tree oil). Med zklidňuje pokožku, kokosový olej pomáhá bojovat proti bakteriím a plísním, a tea tree oil pomáhá oživit pokožku.

Kde najít další přírodní možnosti léčby akné?

Doporučujeme se podívat na tyto články a metody léčby akné:

A jak med spolu se skořicí používáte vy? Napište mi do komentářů. Budu ráda.

VIDEO: Akné a atopický ekzém – 10 tipů jak se jich zbavit

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva