Sponzorováno

Jak na nadměrné pocení? Naše rady zaberou… 4.89/5 (9)

Injekční aplikace botoxu je možným řešením nadměrného pocení...

Injekční aplikace botoxu je možným řešením nadměrného pocení…

Zima je pryč a přichází jaro. Období, které nabídne jistotu přízemního počasí a stoupajících teplot. Ty ale mohou pro celou řadu žen znamenat celkem velký problém. Z jakého důvodu? Je to proto, že je trápí nadměrné pocení. Nejedná se o nic výjimečného, jelikož daným problémem trpí mnoho z nás. Podívejte se společně s námi na to, jak ho eliminovat a jak zajistit, že nejenom jaro, ale i následující léto zvládnete bez jakýchkoliv problémů. Tím si buďte stoprocentně jisti.

Začněte v oblasti vašeho životního stylu

Ano, i ten může být jasným důvodem toho, proč se potíte více, než je zdrávo. Je několik druhů potravin, které se podepisují na tom, že vás nadměrné pocení skutečně může trápit. Pokud máme být konkrétnější, je třeba říci, že je stačí ze svého jídelníčku vynechat a brzy se dostaví vytoužené zlepšení. A o jaké potraviny se jedná primárně? Pocení zvyšuje třeba:

Obecně ale musíme říci, že problémem může být také intenzivnější koření. Zkrátka a jednoduše se snažte eliminovat dané potraviny a jídelníček obohatit o pestřejší stravu. Často může vést k pocení také případný nedostatek různých vitamínů, nebo minerálů, které jsou pro funkci těla také důležité. Opomíjet ale nesmíme ani zdravotní komplikace, které s vaším životním stylem také přímo souvisí. Pokud užíváte různé léky, nebo prožíváte hormonální změny, může být právě pocení přidruženým efektem. I zde je proto dobré zvládnout dané období co možná nejrychleji a dostat tak své tělo co možná nejrychleji do normálu.

Myslete i na svou kondici a hmotnost

U vašeho těla ještě zůstaneme. Je třeba říci, že nadměrné pocení může být způsobeno i nedostatečnou kondicí. I když si to možná neuvědomujete, stačí několik rychlých pohybů a dochází k tomu, že se vaše tělo začne zahřívat, jelikož je to pro něho fyzická aktivita. A rázem už je jenom malý krůček k nadměrnému pocení. Proto platí, že když zlepšíte svou fyzickou kondici, můžete si být jisti, že pocení výrazně omezíte.

I při stavu, kdy bude potřeba udělat pár rychlých kroků, nebo doběhnout autobus, se nezapotíte. Na nadměrné pocení má ale vliv i to, že máte nadváhu. Když se podíváme na skladbu vašeho těla, je více než jasné, že pod kůží mohou být poměrně výrazné tukové zásoby. A ty fungují jako výrazný izolant. Je to stejné, jako byste měla na sobě teplé oblečení. Potom stačí jenom vyšší teplota vzduchu a vaše tělo se nedokáže klasicky ochlazovat a musí přijít na řadu pot, který je právě ochranou vašeho těla, a to před případným přehřátím. Pamatujte proto, že cesta k omezení pocení vede skrz správnou hmotnost.

Sponzorováno

TIP: Jaké zdravotní problémy může způsobovat pocení?

Pomoci může klasický antiperspirant

Pokud vás nadměrné pocení trápí, musíme říci, že je třeba používat i kvalitní přípravky, které mu zamezí. Mnoho žen často používá deodoranty, které jsou však jenom vůní a klasickému pocení nijak nebrání. Tím správným produktem je totiž antiperspirant. Dnes na trhu najdete celou řadu možností, a to jak s ohledem na konkrétního výrobce, tak s ohledem i na případnou účinnost, nebo složení. Pokud se podíváme na nabídku trhu, je třeba říci, že k dispozici jsou:

 • Antiperspiranty ve spreji
 • Kuličkové tekuté antiperspiranty
 • Tuhé antiperspiranty

Při výběru je dobré myslet nejenom na účinky, nebo snadné použití. Je třeba zohlednit i to, aby nedráždil vaši pokožku. Některé mohou mít složení, které třeba čerstvě oholené pokožce v podpaží rozhodně nijak nepřispívá. nebo si můžete zkusit udělat doma přírodní deodorant.

Zkuste chemii, nebo kosmetické procedury

Podívejme se také na pro někoho poměrně unikátní cesty, pomocí kterých je možné nadměrné pocení eliminovat.

1. Driclor

Jedním z produktů, které v tomto směru působí poměrně dobře, je takzvaný Driclor. Zde ale neopomíjejme jeho chemické složení a tak není dobré používat ho jakkoliv dlouhodobě. Pokud ho však vyzkoušíte, můžete si být jisti, že na ošetřovaných místech se neobjeví ani kapka potu. Nejde však jenom o jedno použití, jelikož přípravek je třeba aplikovat zhruba týden a teprve poté se objeví jeho výsledky, které rozhodně potěší.

2. Botox

Druhou zajímavou metodou je ta kosmetická. Většina z vás jistě slyšeli o tom, co všechno umí botox. Primárně se používá k tomu, abyste eliminovala vrásky a vaše pleť dosáhla mladšího vzhledu. Tuto látku však můžete využít i v souvislosti s pocením. A tak mohou přijít vhod injekce botulotoxinu, které se aplikují právě na místa, která vás v souvislosti s nadměrným pocením trápí nejvíce. Aplikace daných injekcí je rychlá a na specializované klinice také jednoduchá. Poté získáte jistotu, že i několik měsíců máte od pocení pokoj. Jak je to možné? Daná látka přeruší nervový impuls, který dává potní žláze pokyn k tomu, aby se pot začal vylučovat. Jednoduché a efektivní.

Co si ještě přečíst na téma nadměrného pocení?

VIDEO: 6 VĚCÍ, které TRÁPÍ HOLKY, které se hodně POTÍ

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva