Sponzorováno

Neumíte si odpustit noční hodování? Víme, co sníst před spaním! 4.91/5 (11)

Neumíte si odpustit noční hodování? Víme, co sníst před spaním!Po dni dodržování zdravé stravy, dostatku aktivit a pozitivního přístupu je ta nejhorší věc, celé to zkazit těsně před spaním. Tvrdá práce vyjde vniveč v pár lahodných, ale nezdravých kouscích. Zkuste to jinak!

Jít spát se žaludkem plným nezdravého jídla může způsobit nevolnost a narušený spánek. Výsledkem je katastrofa kolem vašeho pasu – více tuku a větší apetit. Ujistěte se, že budete jíst večeři alespoň několik hodin před spaním. A pokud už budete potřebovat pozdější svačinu, udržte ji pod 200 kalorií.

Pozor na to, co jíte!

Není to jen o tom, kdy budete jíst, ale i co to bude. Nesprávné potraviny pozdě v noci mohou způsobit i problémy s usínáním. Vyhněte se jídlům mastným, s vysokým obsahem tuku a bílkovin. Pokud se opravdu snažíte zhubnout, můžete si dát malé množství hubených bílkovin a sacharidů.

Den končí a vy můžete spokojeně odložit dietní jídelníček. Vždyť čipsy teď už nikomu neublíží, že? V případě, že opravdu dodržujete plán hubnutí, zapisujte si i všechny kalorie přijaté po večeři. Pak nemusíte dumat, proč je číslo na váze zase jedničku výše. Pokud plánujete něco malého sníst večer, ušetřete si kalorie v některém denním jídle.

Denní hladovka a noční hodování

Můžete si myslet, že jít do postele se škvrdlajícím žaludkem pomůže vašemu tělu spálit více tuku během spánku. Ale takhle to opravdu nefunguje. Ve skutečnosti, spánek s vyhladovělým žaludkem má za následek spálení svalové hmoty. A právě tu na spalování tuků potřebujete. Udržujte váš metabolismus činný – dopřejte tělu zdravé jídlo s maximálně 150 kaloriemi před uložením do postele.

Sponzorováno

Není nic lepšího, než zakončit den na gauči s miskou zmrzliny. To je ale recept na katastrofu! Zaručí vám žaludek plný kalorií a návyk na podvádění v dietě. Vždyť i po jiné večeři si můžete dopřát něco sladkého. A tak vzniká kolotoč podvádění a lítosti. Snažte se zamezit pozdní noční hodování na nezdravých potravinách. Raději jezte pravidelně během dne, a něco po večeři si dejte jen v případě opravdového hladu. Ale něco zdravého.

Po čem v noci sáhnout?

Chuť na sladkosti musíte porazit. Ideální náhradou bonbónů jsou jahody plněné krémovým sýrem. Osm jahod se sýrem obsahuje pouze 145 kalorií. Navíc vás dostatečně zasytí. Tento pamlsek je jednoduchý na přípravu, a pokud se vám jahody nechce plnit, můžete je do sýra i namáčet. Nebo si je dejte i bez sýra.

Dali byste si čokoládu? Na mléčnou ale zapomeňte. Do zásoby si můžete připravit zdravé čokoládové jednohubky. Do papírového košíčku dejte pár mandlí a zalijte je hořkou čokoládou s obsahem kakaa alespoň 70 %. Posypte pamlsek sušenými kokosem a dejte ztuhnout do lednice. Jeden košíček představuje asi 41 kalorií, tak si bez výčitek svědomí můžete večer ze tři dát.

Zmrzlina je oblíbená pochoutka, ale postavě určitě neprospívá. Nahraďte ji řeckým jogurtem. Miska jogurtu s čerstvým nebo mraženým ovocem je jednoduchá, zdravá a nízkokalorická náhrada. Rozhodně se ji vyplatí mít doma – pro krizové situace.

Celozrnné sušenky obsahují dostatek vlákniny a představují neškodnou noční pamlsek. Vyzkoušet můžete i celozrnný toast s avokádem. Avokádo je skvělý příklad toho, jak by mělo vypadat noční jídlo – obsahuje dostatek bílkovin i zdravých tuků. Zkuste některou z těchto pochoutek. Vždyť hřešit se dá i zdravě.

VIDEO: JÍDLO VEČER – DĚLÁ VÁS TLUSTÉ? A co sacharidy?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva