Sponzorováno

Mumio (Shilajit) a jeho TOP 7 zdravotních benefitů 4.9/5 (21)

Mumio (Shilajit) můžete rozpustit i ve vodě...

Mumio (Shilajit) můžete rozpustit i ve vodě…

Co je to vlastně mumio, které je také nazýváno „zázračným balzámem“ či „slzami hor“? Je to nenápadná tmavohnědá vazká lepivá hmota, která sice nechutná, ale přirozeně funguje! Všechny složky mumia byly ideálně sloučeny v přírodním procesu trvajícím tisíce let, proto je tento přípravek výborným podpůrným prostředkem a přírodním stimulátorem organismu.

Z chemického hlediska je mumio přírodní směs organických a anorganických látek. Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, aminokyselin, steroidů, fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek. Slovo mumio doslova znamená „ochraňuje tělo před nemocí“ nebo „tělo uchovávající“.

Kde se mumio bere?

Horský balzám zvaný mumio (Shilajit) se objevuje jen ojediněle na několika místech na světě, kde vznikly specifické geologické, biologické a klimatické podmínky. Lokality, kde vzniká mumio jsou vystaveny dlouhodobému intenzivnímu slunečnímu záření, nacházejí se v nadmořských výškách od 3500-5000 nm. a nejsou znečištěné činností člověka. Geologický věk horniny, ani její typ nemají vliv na kvalitu mumia, přičemž nejkvalitnější mumio je z Kyrgyzstánu. Lidé ho znají už přes 2000 let a říkali mu elixír života, který byl pro ně všelékem. I když se vědcům podařilo rozluštit mnohá tajemství této látky, její původ stále ještě zůstává nejasný. Vědecký výzkum mumia začal kolem roku 1950. Nejdále pokročila Čína, pak Spojené státy americké, bývalý Sovětský svaz, Írán a Indie.

Mumio a zdraví

Mumio pomáhá při léčení řady onemocnění, jako například:

 • zlomeniny – zkracuje čas srůstání zlomených kostí (2 až 2,5 krát), posiluje křehké kosti
 • v případě vykloubení, naraženin, natažených vazů urychluje hojení těchto poranění,
 • kožní nemoci, popáleniny,
 • onemocnění obvodového nervstva, především záněty nervů,
 • nemoci oběhového ústrojí – posiluje oběhové ústrojí a srdce, obnovuje procesy krvetvorby,
 • nemoci trávicího ústrojí – rychle likviduje otravy a pomáhá při nechutenství, obnovuje mikroflóru v trávicím systému,
 • onemocnění horních cest dýchacích (chronická onemocnění, rýma, kašel, angína) a tuberkulóza, jejichž léčbu zkracuje až třikrát.

Mumio a 7 TOP vlastností

1. Vysoký obsah kyseliny fulvové

Fulvokyseliny mají schopnost pomáhat tělu vstřebávat další živiny do kostí a svalů. Třeba v ajurvédě se mumio používá do směsi dalších bylin. Kyselina fulvových je z přírody nejcennější formu buněčné ochrany. Je vysoce bioaktivní a přímo podporuje biochemické a metabolické detoxikace. Říká se, že mumio obsahuje 40-60% kyseliny fulvové, což je super.

Sponzorováno

2. Zvyšuje sexuální zdatnost a výkonnost

Dávní léčitelé v Tibetu, Nepálu a Bhútánu předepisovali mumio pro jinak spící sexuální apetit. Takže, pokud věci tohoto typu jsou u vás trochu nudné a bez zápalu, sežeňte si mumio.

3. Podporuje duševní a fyzickou pohodu

Ajurvédští lékaři předepisují mumio pro nesčetné množství poruch, nervozitu, amnézii a i deprese. Mumio podporuje naše tělesné funkce (například metabolismus) a pomáhá nám pracovat na optimální úrovni.

4. Snižuje stres

Podle ájurvédských textů je mumio také vynikající protistresové tonikum. Samozřejmě také nemá žádné ošklivé vedlejší účinky, jako je kocovina, kterou dostanete po užívání sedativ nebo alkoholických nápojů.

5. Je to úžasná produkt pro vaši krása

Mumio je vynikající na obličejovou masku. 4 gramy mumia nechte rozpustit v polovině sklenice teplé, čištěné minerální vody (cca 100 ml). Tato voda osvěžuje, vyživuje, odstraňuje únavu. Vyčistěte si obličej a krk s vatovým tampónem namočeným v roztoku. Po aplikaci si umyjte obličej s čistou vodou.

6. Zlepšuje imunitu

Mumio se často používá do smoothies a můžete jím posypat i různé saláty. Můžete ho třeba trošku přidat i do míchaných vajíček. Studie prokázaly, že pití mumia jako léčivého tonika také posiluje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat s nemocí a infekcí.

7. Na strie

Sponzorováno

Mumio je v současné době používáno na strie. Stimuluje krevní oběh a jako maska může být použito kdekoliv na těle. Je také vynikající pro stárnoucí pleť.

Co si ještě o mumiu přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Mumio (Shilajit) a jeho TOP 7 zdravotních benefitů”

  1. Anna napsal:

   Slyšela jsem, že také úspěšně léčí myomy u žen. Je to pravda. Jestli s tím má někdo zkušenosti, tak v jakém poměru.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva