Sponzorováno

Tantra, tantra masáže a tantrické milování – co je to? 4.71/5 (7)

tantraTantrický sex (tantrické milování) – pojem v naší kultuře ještě poměrně málo známý a proto bych se jej pokusila trochu přiblížit. Ale co to vlastně tantra je? Tantra je velmi úzce spjata s východním náboženstvím a může mít dva odlišné významy. Záleží na tom, zda je vnímána z pohledu Hinduismu nebo Buddhismu.

Buddhistický význam tantry

Buddhistický význam tantry je v doslovném překladu „tkanivo“ nebo „pavučina“ což má poukazovat na složitou strukturu. Jedná se o více nábožensky založený význam, který se více zaměřuje na Buddhovy nauky, doprovázené nejrůznějšími meditačními a dechovými cvičeními.

Hinduistické vnímání tantrického sexu

V Hinduistickém vnímání se pojem tantry již více přibližuje sexualitě jako takové. Dalo by se však říct, že sexuální aspekty jsou zde chápány spíše jako prostředek k dosažení cíle. Lepší sex totiž není samotným cílem, ale pouze umožňuje dosažení vyššího vědomí. Například tantrická jóga nedovolí muži ejakulovat. Jedná se o jakýsi druh sexuální alchymie, při které se chrání životné energie, označována jako „prána“ nebo nám známější „čchi“. Jogíni se formou nejrůznějších cvičení a praktik učí ovládat svoje svaly a svěrače tak, aby ejakulaci zabránili včas. A tímto procesem právě chrání onu životní energii, kterou představuje energie sexuální. Z té totiž pochází nový život.

Obecně můžeme říct, že tantra je jakýsi složitý systém, jenž v sobě spojuje přítomnost dvou kosmických principů, které na sebe neustále vzájemně působí a tvoří tak jedno ucelené stvoření.

Až nápadně podobný popis jedné z nejpříjemnějších věcí na světě, co myslíte?

Tantra není ale jen pojem, je v podstatě chápána jako složitá spirituální cesta, která nevylučuje sexualitu. A to především proto, že sexuální energie vzniká veškerý nový život. Tantra je také součástí posvátných prastarých hinduistických duchovních textů, z nichž nejznámějším je pak Kamasútra.

Tantrický sex jako pohlavní akt?

Mluvit o tantrickém sexu jen jako o pohlavním aktu může jen někdo bez znalosti bližších souvislostí. Tantrický sex totiž není „jen“ příjemná výměna genetické informace mezi dvěma pohlavími, ale jde o jakýsi druh společné meditace, která spontánně vyvěrá ze spojení ženských a mužských aspektů a která je podporována sexuální energií. Tak jako se Kamsútra zabývá pozicemi, tak Tantra se pak zabývá energií.
Můžeme tedy říct, že jde o úplně nový rozměr, posvátný rozměr milostného spojení. Je to způsob jak nechat duši a tělo a vědomí dokonale souznít. Fyzická intimita je součástí duchovní intimity a tyto od sebe nejsou nijak odlišeny. Během tantrického sexu jde především o naplnění zásadního důvodu naší existence, oslavu života.

Aniž by byl postoj tantry k životu nemorální, z jejího hlediska je naprosto nepodstatné, s jakým partnerem svých prožitků dosahujeme. Zda jde o náhodný sexuální kontakt na jednu noc nebo o partnera na celý život. Důležitá je však citová a spirituální blízkost a přirozeně taky erotická přitažlivost. Tuto silnou energii pak můžeme sdílet s kýmkoli, kdo bude ochoten tento hluboký proces podstoupit. Čas, věk ani okolnosti nehrají roli, co je podstatné, je jen přítomný okamžik.

Záměrně označuji tantrický sex jako proces a to hlavně proto, že tantrický sex má mnoho různých podob a může trvat dokonce i roky než se jej naučíte. Jak už bylo uvedeno, cílem tantrického sexu není orgasmus, ten je jen jakýmsi předstupněm. Pokud však k němu dojde, je příjemným a vítaným, ale pouze „vedlejším efektem.“

Při tantrickém sexu jde především o spontánní a intimní milování, jehož cílem je prožít společnou blízkost co nejintenzivněji. Cílem je naučit se pocity slasti co nejvíce prodloužit a prožít je celým tělem až do poslední buňky, do posledního póru naší kůže. Dalším cílem je také sladění potřeb muže a ženy. Tento osvobozující pocit přináší velkou fyzickou i psychickou relaxaci.
Tantrickému sexu je možné se učit ať už samostatně, nebo s partnerem a to na nejrůznějších kurzech, podle knih nebo DVD. Další variantou je také zajít si na tantrickou masáž.

Sponzorováno

A jak tedy na to?

Vyznavači tantry velmi respektují jednotlivé části mužského i ženského těla. To je zřejmé i ze jmen, které tantra používá – v Kamasútře se pochva nazývá „voni“, což znamená „posvátné místo“, penis je pak označován jako „lingam“, což technicky znamená prut světla. Zajímavé je že, vyznavači tantry znali bod G již dlouho před tím, než byl takzvaně objeven v roce 1950 sexuologem Dr. Gräfenbergem, po kterém je i nazván.

Nejdůležitějším a tím základním je dostatek času, který je třeba si na tento neobvyklý zážitek vyhradit. Udělejte si na sebe s partnerem alespoň hodinu času, při kterém nebudete nikým a ničím rušeni. Dobrým začátkem je vytvoření vlastních soukromých erotických rituálů – dopřejte si vzájemnou masáž, vychutnávejte si sklenku vína jen tak nazí, zaleží především na tom, při čem se cítíte příjemně. Smyslem tohoto rituálu je povzbudit vaši smyslnost, ale také hlavně zklidnit mysl a naladit ji na nadcházející prožitky.

Je možné využít i následující cvičení:
– Posaďte se proti sobě s překříženýma nohama. Položte ruce na kolena dlaněmi vzhůru a zadívejte se jeden druhému do očí. Snažte se vnímat svůj dech, který by měl být klidný a hluboký.
– Nadechujte se pomalu nosem a vydechujte ve stejném rytmu ústy. Snažte se mít oči co nejvíc rozevřené a soustřeďte se na oči své partnerky/partnera.
– I když si možná zpočátku budete připadat zvláštně, intenzivní zrakový kontakt je pro vybudování si intimity základem. Pokuste se ho udržet minimálně deset minut.

Poté začněte pokrývat obličej, krk a ramena svého protějšku jemnými polibky. Snažte si vychutnat každý dotyk, každou vůni a pomalu nechte stupňovat vzrušení. Speciální pozornost věnujte svému dechu. Rychlé dýchání váš orgasmus urychlí, zatímco pomalý, dlouhý a hluboký dech vás bude přibližovat k vyvrcholení pomalu a pozvolně.
Pokud se někdy dopracujete k pokročilejšímu stupni, zkuste se se svou partnerkou sladit a zatímco ona vydechuje, vy se nadechujte. Pomůže vám to soustředit se jeden na druhého ještě víc.

Tantrický sex důrazně rozlišuje mezi orgasmem a ejakulací

Ačkoli se obojí ve většině případů odehrává ve stejný okamžik, muži jsou schopni dosáhnout vyvrcholení bez ejakulace. Vzrušení stupňujte velmi, velmi zvolna. Jestliže máte skutečně dostatek času a můžete tantrickému sexu věnovat i několik dní, první den si zakažte veškeré dotyky a pouze se dívejte jeden na druhého. Druhý den se můžete povolit polibky, třetí den zapojíte doteky (vyjma genitálií), čtvrtý den můžete přidat i doteky na intimních partiích a pátý den si můžete dovolit i samotný pohlavní akt.

Podobný postup je však samozřejmě aplikovatelný i za mnohem kratší časový úsek. Základem je ale vždy pomalu stupňované vzrušení a co nejdéle odkládaná ejakulace.

Ve skutečnosti je však tantrický sex velmi příjemný zážitek, který prohlubuje a posiluje partnerské vztahy. Obzvlášť v dnešní uspěchané době, kdy nemáme pořádně čas na sebe, natož na partnera, kterého pak nejsme schopni vnímat otevřenýma očima a hlavně srdcem.

Tantrická masáž

Tantrická masáž je pozvánka do světa tělesné smyslnosti, něžné péče i vzrušujícího objevování extatických zážitků.

Jak probíhá tantra masáž?

Tantrická masáž má podobu intimního rituálu mezi dávajícím a přijímajícím, kde je spojuje energie, prvky starodávných tantrickotaoistických technik a klasické masáže. Tantrická masáž se provádí při světle svíček a zvuku orientální hudby. Součástí masáže jsou možné doteky od jemných až po dynamické. Zažijete přikládání horkých ručníčků, hlazení peříčky, kožíškem a masáž celého těla s použitím oleje. Tantrická masáž narozdíl od jiných masáži zahrnuje i masáž intimních partií, v tantře nazývaných joni a lingam.

Účinky tantrické masáže

Tantrická masáž Vás nejen uvolní, ale také naplní vzrušením, něhou i pocitem síly a inspirací. Neustále proudící energie výrazně přispívá k regeneraci celého těla a posiluje vitalitu a chuť do života. Její příznivé účinky byly prokázány i při problémech s otěhotněním, dosahováním orgasmu či znovuobjevení vlastní sexuální energie. Tantra se však zaměřuje i na psychiku člověka. Příznivě ovlivňuje stavy depresí, stresu či napětí. Pomáhá přijmout vlastní sexualitu, nahotu, intimitu a překonat stud či jiné překážky.

Sponzorováno

TIP: Jaký vliv mají tantra masáže na naše zdraví?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  3 Komentářů u článku “Tantra, tantra masáže a tantrické milování – co je to?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva