Sponzorováno

Když vaše nohy mluví o zdraví 4.67/5 (6)

nohy-chodidlaVěděli jste, že pokud je ženě někdo sympatický, budou její chodidla ukazovat právě jeho směrem? A naopak – „noha přes nohu“ je u žen typickým symbolem obranného postoje. Při mužích stojí za povšimnutí mírně rozkročený postoj, který symbolizuje sebejistotu a vyrovnanost.

Už z toho je jasné, že stejně jako Vaše ruce, i nohy jsou Vaší vizitkou. Pouze s pravidelnou regenerací dosáhnete jejich dokonalého vzhledu a stavu. Aby Váš krok nebolel a Vy jste si mohli dopřát elegantní lodičky, vysněné kozačky či lyžařky, dopřejte si intenzivní péči. Hebké chodidla bez ztvrdlé pokožky nemusí být jen snem! A ještě se Vám za péči i poděkují.

Hydratujte chodidla pravidelně

Nohy hrají v lidském životě zásadní roli. Zdravé jsou pro nás samozřejmým nástrojem k pohybu. Krásné nohy jsou zase symbolem atraktivních žen. Zdraví nohou a jejich půvab začíná především u chodidel. Hydratované a pěstované chodidla Vám dodají radost z pohybu a spokojenosti sama se sebou. Vaše chodidla jsou zejména v zimním období mnohem více vystaveny zátěži než kdy jindy.

Pevná zimní obuv, nízké teploty, společenské aktivity znamenající strávit celou noc na vysokých podpatcích a v neposlední řadě množství zimních sportů dávají Vašim chodidlům pořádně zabrat.

Jak vzniká suchá kůže na nohou a jak s ní bojovat?

Jedním z faktorů vzniku suché kůže může být namáhání nohou díky fyzické zátěži nebo sportu, vliv mohou mít také tzv. dráždivé faktory jako je například nevhodná obuv. Určitou roli také hrají nízké teploty nebo tzv. „máchání“ nohou horkou vodou v lavoru. V některých případech sehrají svou roli také dispozice k chorobám a tvrdým patám.

Sponzorováno

„Důsledkem těchto faktorů může být vysušená až hrubá kůže, pleť ztrácí svou elasticitu, dojde k popraskání a vzniku trhlin. Pro člověka to může být velmi bolestivé, způsobuje to dyskomfort při chůzi. Pravidelná a celoroční péče se vyplácí, chodidlům poskytnete dostatečné pohodlí, které si zaslouží iv období zimních měsíců“ upozorňuje dermatovenerologička MUDr. Tatiana Pavlusová.

TIP: Jak na smradlavé a zapáchající nohy?

Jak docílit krásného vzhledu chodidel?

Podle doporučení pediatrických společností musí s péčí o chodidla začít každý sám u sebe. Základem kvalitního ošetření je domácí péče. Kromě základních nezbytností jako je natření nohou krémem, existuje mnoho doporučení a rad. Vaše nohy si zaslouží používání kvalitních přípravků. Užitečná a navíc i lahodná je lázeň nohou.

Pomáhá zmírnit otoky, zlepšit prokrvení a změkčit pokožku. S obsahem vonných silic dosáhnete maximální relaxaci a provoníte celý byt. Po koupeli je vhodné jemně vmasírovat výživný krém na suché a poškozené chodidla.

Sponzorováno

Pokud nenavštěvujete pravidelně odborníka, neměli byste jednou týdně zapomenout na zahlazení pokožky na patách. Ta dostává pořádně zabrat, kůže je na nich velmi napnutá a v určitých situacích i velmi silná, případně se sklony k praskání. V takovém případě musíte paty zabrousit vhodnou rašpličkou. Nejdříve očistěte paty na sucho a pak je osprchujte. Na popraskané místa aplikujte krém na rozpraskané paty.

Toto si o nohách také přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva