Sponzorováno

Líbejte se, je to zdravé pro tělo i duši 4.86/5 (7)

Líbejte se, je to zdravé pro tělo i dušiLíbání je oblíbenou činností mnoha lidí, možná však ani netušíte, jak moc prospěšné je pro váš život i zdraví. V první řadě posiluje vztahy a pouta mezi lidmi, ať už políbíte své děťátko nebo partnera. Při líbání těla produkují hormon oxytocin, který je často nazýván hormonem štěstí či lásky.

Také snižuje například například stresový hormon kortizol.

Líbání je tělu prospěšné

Líbání je samozřejmě spojeno se sexem. Pokud se věnujete ložním aktivitám alespoň jednou za týden, v těle se zvyšuje hladina imunoglobulinu, který ochrání před nachlazením i jinými infekcemi.

Sponzorováno

Přijímání cizích slin je vynikající prevencí před viry. Takže pokud chcete v zimě zůstat zdraví, nezapomeňte na mazlení a líbání.

Líbáním proti bolesti

Nejen, že líbání udržuje pevné vztahy, může vám pomoci vybrat si toho správného partnera na celý život. Pokud totiž nefunguje chemie při líbání, pravděpodobně nezafunguje vztah ani v partnerském životě. Během vášnivých polibků, když vám srdce jde vyskočit z hrudi, vaše tělo produkuje adrenalin, který tlumí bolesti. Podobně se při intimních chvílích uvolňují i endorfiny, které jsou také bojovníky s bolestí. Když vás tedy nejblíže bude bolet hlava, zkuste tento lék místo tabletek.

Sponzorováno

Pokud nestíháte cvičit, ale rádi byste přece jen nějaké kalorie spálili, líbejte se. Samozřejmě, je to mnohem méně efektivní, ale budete mít minimálně lepší pocit na duši. Při líbání člověk spálí 2-3 kalorie za minutu a navíc si udržíte i mladistvý vzhled obličeje, při líbání zapojujete většinu obličejových svalů.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva