Sponzorováno

Jak na krásné nohy v podpatcích? 4.89/5 (9)

Jak na krásné nohy v podpatcích?Symbol ženskosti a příliv sebevědomí. K tomu pohled na svět z výšky a typický rytmus „pružné“ chůze, který údajně přivádí muže k šílenství. Milovala je Marilyn Monroe a život bez nich si neumí představit nejedna z nás. Podpatky jsou naše slabost. Prodlužují nám nohy, vylepšují postavu, dodávají grácii i sexappeal. Sexy nožky a labutí držení těla si však dříve či později vyžádají daň. Za ploché nohy, bolestivé otlaky, neestetické výrůstky a hlavně nebezpečné křečové žíly mohou i vysoké boty.

Vypadat přitažlivě a zároveň myslet na své zdraví. Nemožné? My vám ukážeme, že se to dá. S praktickými radami jak nosit podpatky, aby nás nebolely, se s námi podělila Alena Langová, marketingová manažerka CCC.

5 pomocníků pro krásu těla a dobrý pocit

1. 15 cm a 5 cm může představovat obrovský rozdíl

Ne všechny podpatky jsou hrozbou pro vaše nohy. „Zkuste pro změnu zvolit namísto vysokánských jehliček širší a hlavně kratší podpatek. Vaše nohy si v něm určitě najdou pohodlnou polohu, budou přirozenější tvarované a vy si vychutnáte větší stabilitu“ doporučuje Alena Langová z CCC. Zbavíte se pálení pat i chodidel. Přitom nepřijdete o rytmické klepání, ladný pohyb ani prodloužení nohou.

Sponzorováno

2. Pedikúra nejen v létě

Pravidelnou pedikúru zvládnete i sami doma a klidně si ji dopřejte alespoň jednou týdně. Stačí si rezervovat necelou hodinku pro sebe. Nohám dopřejte příjemnou lázeň a zbavte je zrohovatělé pokožky. Jako bonus si dopřejte kvalitní krém a krátkou reflexní masáž. Vaše nohy budou v sedmém nebi.

3. odstraňte zlozvyky

Že byste měly zapomenout na oblíbenou cigaretku, už asi ani netřeba připomínat. Pokud patříte k dámám, pro které je elegantní sezení s překříženýma nohama samozřejmost, zapomeňte i na tento zvyk. Poctivě se totiž podílí na vzniku křečových žil. I dlouhodobé stání či sezení místy přerušujte.

4. pravidelné cvičení

Cvičení nesmí chybět. Nejlepším pohybem pro uvolnění a prokrvení nohou je například jóga (i bikram jógfa) či pilates. Pokud si ve víru každodenních povinností nedokážete najít čas, postačí i jednoduché cvičení vsedě. Skvělým uvolněním pro vaše nožky je i plavání.

5. Rozmazlujte se

„Tak často, jak se jen dá“ připomíná Alena Langová z CCC.
Maličkostmi, jako je vyložení si nohou při sledování televize či v kanceláři. Ruce profesionálů jsou k nezaplacení. Jednou za čas si přece zasloužíte profi pedikúru. Zaručeně vás osloví například i jedinečná bio pedikúra bezzubými rybičkami Garra rufa.

Náš tip: Vždy používejte gelové polštářky, které zmírní tlak v oblasti chodidel.

Stylová Carrie z filmu Sex ve městě si, sice, podpatky neodpustí ani doma, my vám doporučujeme používat jednoduchou obuv alespoň v soukromí. Vašemu „Božskému“ to vadit určitě nebude.

Sponzorováno

TIP: Jak na krásné nohy a chodidla?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva