Levandulový olej na obličej a pokožku – jak a proč ho na pleť použít? 4.83/5 (6)

Sponzorováno

  • Hlavní výhody levandulového oleje při použití na obličej: Zklidňuje pokožku, zlepšuje akné, chrání před volnými radikály a bojuje proti bakteriálním a plísňovým onemocněním.
  • Za předpokladu, že nemáte alergii na nějakou jeho složku, je levandulový olej bezpečný pro každodenní použití a jak často jej používáte, závisí na typu produktu. Ale klidně i denně.
  • Levandulový olej musíte zředit v nosném roztoku, jako je nějaký nosný olej. Když se levandule smíchá s kokosovým, jojobovým nebo hroznovým olejem, má výsledná směs skvělé účinky na pokožku.
  • Levandulový olej je dostupný v koncentrované formě sám o sobě (který by měl být skladován na chladném a tmavém místě), ale používá se také v krémech, hydratačních krémech, tělových olejích.
  • Jeho hlavními složkami jsou linalool, linalylacetát, lavandulol, geraniol a eukalyptol, které mají antibakteriální i protiplísňové vlastnosti.

Určitě použijte levandulový olej i na obličej (i s nosným olejem)

Určitě použijte levandulový olej i na obličej (i s nosným olejem)

Jeden z nejoblíbenějších esenciálních olejů v péči o pleť pochází z rostliny levandule. Olej s nádhernou květinovou vůní nejen dodává pleťovým mlékům a koupelovým solím výraznou vůni, ale může se pochlubit řadou prospěšných složek, které mohou zjednodušit vaši kosmetickou rutinu a zároveň pomoci vaší pleti vypadat co nejlépe. Je také super na obličej.

Použití levandulového oleje na pokožku (a i na pleť na obličeji) je snadný způsob, jak uvést do činnosti přírodní rostlinné sloučeniny a zároveň se vyhnout příliš zpracovaným chemikáliím. Malá uhlíková stopa levandulového esenciálního oleje je také super. Rostlina levandule nepotřebuje velké množství hnojiv a pesticidů.

Jak použít levandulový olej na pleť a na obličej?

Možností je několik.

1. Na akné

Pokud máte co do činění s neústupným akné, levandulový olej by mohl být perfektním doplňkem vaší rutiny péče o pleť. Protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti levandulového oleje jsou super bojovníci v boji proti pupínkům. Zkombinujte pěkně trochu levandulového oleje s aloe vera nebo vilínem a vytvořte si vlastní tonikum pro pleť náchylnou k akné.

Jednoduše naneste pak směs na obličej tam, kde vás akné zlobí. A uvidíte, že za pár dní / týdnů, bude lépe.

2. Super do vany

Chcete-li ve vlastní koupeli zažít doslova lázeňský zážitek, zkuste smíchat několik kapek levandulového oleje s neparfémovaným kastilským mýdlem nebo jinými neparfémovanými tekutými mýdly a přidat pak směs do vody ve vaně. Nejen, že to bude nebesky vonět ve vaší koupelně, ale levandulový olej může pomoci zlepšit cirkulaci v pokožce a dodat vaší pleti nádherný lesk a jemnost.

3. Na vrásky na obličeji

Chcete snížit výskyt vrásek na obličeji? Studie ukázaly, že antioxidanty obsažené v levandulovém oleji by mohly pomoci bojovat proti volným radikálům, které mohou způsobit jemné linky a vrásky.

Zkombinujte levandulový olej s nosným olejem, jako je hroznový olej, mandlový olej nebo jojobový olej, a aplikujte jej na oblasti, kde byste chtěli vidět zlepšení.

Sponzorováno

4. Na jizvy

Řezné rány a škrábance mohou zanechat ošklivé jizvy. Naštěstí stejné antioxidanty, které by mohly snížit viditelnost vrásek, mohou také zlep3it tvorbu tkáně po zranění. To ve finále krásně může snížit množství jizev, ke kterým dochází během hojení ran.

5. Na různá kožní onemocnění

Lidem, kteří trpí ekzémem nebo lupénkou, může kombinace levandulového oleje s kokosovým olejem a jeho aplikace na postiženou pokožku jen pomoci zklidnit a zklidnit místa zánětu a podráždění, a to díky protiplísňovým a protizánětlivým vlastnostem levandulového oleje. Použití kokosového oleje jako nosiče pro levandulový olej dodává další sílu protizánětlivé a hydratační ochraně.

6. Pro prevenci kousnutí hmyzem

Hmyz může způsobit pěkně ošklivě vypadající kousnutí, nemluvě o svědění a nepohodlí, které zanechává. Jedna ze sloučenin nalezených v levandulovém oleji, linalool, se již používá v mnoha produktech určených k hubení štěnic. Tato netoxická složka je přírodního původu a její výroba je méně náročná na energii a vodu než u většiny syntetických sprejů proti hmyzu.

Zkuste dát pár kapek levandulového oleje do neparfémovaného pleťového mléka nebo smíchat s nosným olejem a poté jej nanést na exponovanou pokožku, abyste zabránili pokousání od hmyzu. Už máte kousance? Levandulový olej může také pomoci uklidnit svědění a podráždění způsobené komáry a jinými škůdci.

7. Na tmavé skvrny na pokožce

Pokud se potýkáte s hyperpigmentací pokožky nebo tmavými skvrnami na kůži, možná zkuste přidat trochu levandulového oleje do svého režimu péče o pleť. Linalyl acetát, přírodní ester obsažený v levandulovém oleji, pomáhá bojovat proti zánětu a může podporovat obnovu kožních buněk a vést k svěžejší a jasnější pleti.

8. Váš obličej bude vypadat odpočatě (a budete se tak i cítit)

Někdy vše, co potřebujete, abyste vypadali co nejlépe, je dobrý noční spánek. To je místo, kde přichází levandulový olej. Použití tohoto vonného esenciálního oleje může zcela změnit hru, protože vám pomůže uklidnit se a relaxovat před spaním. Několik malých studií prokázalo, že vůně levandule před spaním pomohla lidem rychleji usnout a zlepšila celkovou kvalitu jejich spánku. Psali jsme o tom i v tomto článku. Kvalitní noční spánek může pomoci snížit tmavé kruhy pod očima a zanechá ve vás pocit energie a svěžesti.

Sponzorováno

A co vy? Jaké oleje používáte na obličej vy? Který je váš oblíbený? Budu moc ráda za komentáře.

A dále si o levandulovém oleji přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva