Sponzorováno

TOP 8 tipů jak si uchovat opálení co nejdéle 4.76/5 (25)

Jak si uchovat opálení co nejdéle?Během celého víkendu jste chytali bronz na lehátku u vody, abyste se mohli pochlubit pěknou hnědou kůží? Pokud si chcete zachovat barvu co nejdéle, existuje několik účinných triků, které vám s tím pomohou.

1. Jako první nastupuje peeling – a to ještě před opalováním

Před samotným opalováním je peeling skvělým způsobem jak získat hlubší a bohatší opálení, které vydrží déle a bude vypadat stále stejně svěže. Použijte drsný hadr nebo štětec a pokuste se jemně vydrhnout celé své tělo a zbavit tak kůži starých, odumřelých kožních buněk. Zaměřte se zejména na kolena, lokty, zápěstí, kotníky, nohy a paty.

Po dokončení peelingu pak celé tělo opláchněte a ručníkem jemně osušte.
 

2. Hydratace nadevše!

Neexistuje lepší způsob jak si udržet svou pokožku svěží a hebkou na dotek než je hydratace. V první řadě, ještě během opalování, nezapomínejte na aplikaci opalovacího krému s dostatečně silným ochranným faktorem. Nejen, že tento produkt ochraňuje vaši pokožku před UV zářením, ale dodává jí i efektivně hydratování.

Po osprchování musí následovat tělové mléko nebo krém, který je nejlépe aplikovat každý den – pravidelně.
 

3. Upřednostňujte chladnější vodu při sprchování

Horká vana způsobuje vysychání kůže a to vede k rychlejšímu blednutí a odlupování opálené kůže. Z tohoto důvodu se doporučuje sprchovat studenější vodou, která je i během letních horkých dní mnohem příjemnější.
 

4. Dostatečný pitný režim hraje klíčovou roli

Pití dostatečného množství vody během dne pomáhá prodlužovat životnost všech kožních buněk, včetně těch pěkně opálených nacházejících se na povrchu. Mimo jiné napomáhá voda ke dosahování vyhlazené a pružné pleti. Pijte ale jen vodu, nikoliv sladké džusy nebo kafe. Voda je pro vaši pokožku to nejlepší.
 

Sponzorováno

5. Zvyšte obsah beta-karotenu ve své stravě

Různé studie ukázaly, že jídla bohatá na beta-karoteny pomáhají dodávat barvu pokožce zevnitř. Nejlepšími přírodními zdroji jsou sladké brambory, meruňky, mango, ale zejména mrkev.
 

6. Zelenina a ovoce nesmí chybět ve vašem jídelníčku

Kromě stravy bohaté na beta-karoteny třeba své dny obohatit i o zeleninu a ovoce obsahující vitamín E. Tento vitamín je nezbytný pro zdravě vypadající pleť a pomáhá i při udržení zářivé pokožky tím, že ji zbavuje nezdravých buněk. Z tohoto důvodu jezte zejména brokolici, meruňky, jablka, broskve, meloun, arašídy či slunečnicová semínka.
 

7. Nemáčejte se ve vodě příliš dlouho

Klidně si můžete vychutnávat delší sprchu či koupel ve vaně, ale nepřehánějte to příliš. Důvodem je skutečnost, že svrašťování a změkčování pokožky zasahuje především horních vrstev, které jsou pěkně opálené a které si chcete udržet co nejdéle.
 

8. Chcete oživit své opálení?

Pokud je vaše odpověď ano, vhodným pomocníkem může být dětský olej ve spreji, který dokáže efektivně rozzářit vaši pokožku a dodat jí krásný lesk.

A co pro zachování opálení děláte vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A co si dále o opálení přečíst?

VIDEO: Blogerka na téma opalování, samoopalování, péče o nohy

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva