Chcete dokonalé opálení? Dodržujte tyto zásady 4.77/5 (13)

Sponzorováno

Jak na dokonalé opálení? Sepsali jsme pro vás pár tipů.

Jak na dokonalé opálení? Sepsali jsme pro vás pár tipů.

Sluneční svit a vysoké teploty doslova lákají k tomu, abyste vyrazili někam k vodě. Zde se nemusíte jenom koupat, ale určitě budete chtít takzvaně chytat bronz. Tedy se opalovat, díky čemuž dáte své kůži velmi dobře vypadající odstín. Jak zaručit, aby vaše opálení bylo jak dokonalé, tak i dlouhodobé? Podívejte se s námi na pár tipů.

Vyčistěte svou pokožku

Jedná se o postup, který by měl být naprosto základní a zásadní. I když se to nezdá, tak je vaše kůže plná různých nečistot. Může se jednat o různé částečky z prostředí, ale stejně jak se jedná o drobné odumřelé kožní buňky. I když jsou malé, ve velké koncentraci jasně brání tomu, aby se slunce dostalo tam, kam se dostat má. Pro zvýšení efektivity tedy nejprve všechny nečistoty odstraňte. Co může pomoci?

Důkladné čištění kůže doporučujeme nejenom ve chvíli, kdy se začínáte opalovat, ale i až budete mít kůži dokonale hnědou. Drobné kousky kůže ji mohou nepřímo zesvětlovat, což je celkem nežádoucí efekt. Hloubkové čištění kůže je tedy pro dosažení dokonalého opálení nesmírně důležité.

Hydratujte

Nejenom vlivem slunečních paprsků, ale třeba také vlivem koupání ve chlorovaném bazénu, ale i vlivem slané vody může pokožka ztrácet svou přirozenou hydrataci. A i to je při opalování velkým problémem. Proč? Jelikož když je kůže velmi suchá, tak se začnou tvořit drobní šupinky, které ji opticky zesvětlují. Také dojde k tomu, že se kůže začne i loupat. A tak se pracně získaná vrstva bronzu lehce sloupne. Pokud se rozhodnete vypadat dokonale opáleně, hydratace je nesmírně důležitá. Dbejte na ni jak před opalováním, tak hlavně po něm. Nejlepší je dát si sprchu a celé tělo důkladně namazat kvalitním hydratačním krémem. Podívejte se také na další metody hydrataci pleti.

Jděte na to pozvolna

Nikdy se nesnažte získat dokonalé opálení během několika dní. Mnoho lidí dělá tu chybu, že vyrazí na dovolenou, týden se válí na slunci, a pokud mají dobrou kůži, jsou dokonale opálené. Jak rychle ale opálení přišlo, tak rychle i zmizí. Pokud si ho chcete zachovat co možná nejdéle, jděte na to postupně. Na jaře je vhodné párkrát navštívit solárium, a když vysvitne slunce, využít toho. Na dovolené už jenom vylepšíte tuzemský základ, který je dobré po návratu ještě párkrát podpořit. Takové opálení vám tak může využít třeba až do prvních zimních dní.

Sponzorováno

Méně znamená více

Jestliže máte spíše citlivější kůži, dejte pozor na přílišnou intenzitu opalování. Platí jednoduché pravidlo – méně znamená více. Když se budete slunit pozvolna, tak máte jistotu, že budete mít lepší opálení, než když to přeženete. Proč? Jelikož když se spálíte, tak budete muset být následující minimálně dva dny ve stínu. Dále přihlédněte i k tomu, že spálená kůže se bude loupat a tak bude váš odstín světlejší. Když to nechcete přehnat, doporučujeme:

 1. Získávat lehký základ před odjezdem na dovolenou
 2. Nebýt na slunci během poledne
 3. Používat kvalitní opalovací krém

Chlaďte a regenerujte

I když se to nezdá, tak kůže dostává během opalování pořádně zabrat. Nejenom, že sluneční paprsky mohou ovlivňovat i její vysoušení. Nelze zapomínat také na to, že může být silou slunce i lehce poškozována. Pokud chcete udržet opálení co možná nejdéle, je třeba se o vaši kůži po každém opalování náležitě starat. A to proto, aby mohla regenerovat. Základem by měly být krémy s panthenolem, které ji automaticky ochladí. Dále by měly hydratovat a nabídnout potřebné vitamíny a minerály. Eliminujete tak odumírání kožních buněk, vznik spálenin, loupání kůže a další negativa. Díky tomu bude opálení nejenom dlouhodobé, ale bude spojeno i s tím, že bude perfektně vypadat.

Kůži je třeba chránit

Máte pleť, kterou lze označit jako dokonalou, a ani několikahodinový pobyt není spojený s rizikem spáleni nebo poškození? Potom se to opaluje jedna radost. Přesto však nezapomínejte na důležitou ochranu. A to proto, že sluneční paprsky dokážou přinášet nejenom krásný odstín, ale mohou přinášet také nebezpečné UV záření. A před tím je třeba bojovat. Jak? Pomocí vhodného krému s ochranným faktorem. Ten by měl kromě snížení rizika spálení přinést hlavně tuto zdravotní formu ochrany. Kromě krémů není problémem používat i různé alternativy, jako jsou spreje, olejíčky, nebo emulze. Při výběru se rozhodně zajímejte také o celkovou voděodolnost, která je v tomto směru taktéž důležitá.

Nenechte kůži vyblednout

Je to přirozená vlastnost jakékoliv kůže. Jednoduše dojde k tomu, že bude po čase blednout. Proto vám opálení nevydrží po celý rok, ale jenom pár týdnů nebo měsíců po návratu z dovolené. Jestliže chcete docílit toho, aby kůže nevybledla, je třeba tomu udělat přítrž. A jak konkrétně? Využívejte každého slunečného dne k tomu, abyste se nadále chodili opalovat. To může být s ohledem na čas celkem komplikované, nehledě na to, že s příchodem podzimního období už tolik slunečních dní ani nebude.

A tak je třeba eliminovat vyblednutí dalšími osvědčenými postupy. Mezi první se řadí samoopalovací krémy, které dnes dokážou dodat kůži i celkem věrnou barvu. Druhou variantou je solárium, kde pokud vyberete to kvalitní, není nutné mít obavy z celkové bezpečnosti. Pozor však na jeho výkon a na dobu, jak dlouho v něm budete trávit čas.

Sponzorováno

A co vy? Jak jdete dokonalému opalování naproti vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Co si ještě o opalování přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva