Sponzorováno

Jak podpořit růst řas? Máme 11 rad 4.82/5 (11)

  • Růst řas lze podpořit několika způsoby. V tomto článku jsou některé způsoby, jak podpořit růst řas.
  • Dodržování zdravého životního stylu - Zdravý životní styl může mít pozitivní vliv na růst řas. Například zdravá strava, dostatečný spánek a omezení stresu mohou pomoci zlepšit obecnou kondici vašeho těla, což může vést k lepšímu růstu řas.
  • Rozumné používání speciálních produktů pro řasy - Existují produkty, které jsou speciálně vyvinuty pro podporu růstu řas, jako jsou například řasová séra a řasové maskary. Tyto produkty mohou obsahovat aktivní složky, jako jsou biotin, vitamíny nebo minerály, které jsou známé pro svůj pozitivní vliv na růst vlasů a řas.
  • Použití olejů na řasy - Oleje jako ricinový olej nebo mandlový olej jsou známé pro své hydratační a zvláčňující vlastnosti, což může pomoci řasám růst. Tyto oleje mohou být aplikovány pomocí vatových tyčinek a nechány působit přes noc.
  • Kleštičky na řasy spíše odložte - Kleštičky na časy mohou poškodit řasy a způsobit jejich padání. Pokud chcete podpořit růst řas, je lepší se vyvarovat jejich používání.
  • Vyvarujte se nadměrného tření očí - Nadměrné tření očí může poškodit řasy a vést k jejich padání. Je důležité být opatrná při odstraňování makeupu a vyvarovat se nadměrného tření očí.

Podpořte zdravé řasy s domácí péčí

Podpořte zdravé řasy s domácí péčí

Růst hustších a delších řas můžete podpořit různými technikami a kosmetickými produkty. Naučte se, jak si doma pomoci k růstu delších a hustších řas pomocí těchto několika tipů.

4 kroky pro péči o řasy – kroky k dosažení hustších řas

Správná péče pomáhá podporovat delší a hustší řasy. Při péči o řasy dodržujte tyto tipy:

1. Vždy smyjte make-up a nečistoty

Odstraňte oční make-up jemným odličovačem, jako je micelární voda. Namočte vatový tampon do roztoku a přitiskněte polštářek k oku po dobu deseti sekund, abyste důkladně odstranili oční make-up. Používejte jemné pohyby a vyhněte se tahání řas. To fakt nedělejte. Zvažte použití čisticího prostředku na olejové bázi, který rozpouští make-up a nečistoty a zároveň hydratuje a zvlhčuje řasy. Nahromadění make-upu a nečistot může podráždit a vysušit vaše řasy, způsobit oční infekce a řasy pak mohou také snadněji vypadnout. Podpořte zdraví řas každodenním mytím obličeje.

2. Česejte si řasy – JEMNĚ

Pomocí čisté řasenky pročešte řasy jemnými tahy nahoru a dolů. Jemným česáním řas rozmotáte jednotlivé řasy, což umožní vašim řasám růst pěkně rovně. Můžete si také řasy pročesat, abyste odstranili veškeré přetrvávající nečistoty nebo prach ulpívající na vašich řasách.

Ochranný režim – minimalizujte mechanické poškození řas – například vyvarujte se drsného používání kartáčků na řasy nebo zbytečně silnému tření očí.

3. Jezte zdravě

Změny ve vaší stravě mohou také přispět ke zdraví vašich řas. Zahrňte do svého pravidelného jídelníčku potraviny, které podporují růst řas i vlasů a obsahují omega-3 mastné kyseliny – jako jsou ryby, listová zelenina a avokádo – to dodá řasám živiny, které potřebují k růstu – tak budou pěkně husté a silné.

4. Dopřejte svým řasám pauzu od make-upu

Silné vrstvy řasenky a násilné prodlužování řas zvyšují tlak na vlasové folikuly a poškozují řasy. Zvažte, že si jednou či dvakrát týdně uděláte přestávku v líčení, abyste řasám poskytla čas na omlazení a odpočinek. Pokud máte svědivé, podrážděné oči a suché řasy, zkuste se několik dní nebo týdnů nelíčit. Omezte také používání kleštiček na řasy a umělých řas, které řasy dost oslabují a způsobují jejich vypadávání.

Jak podpořit růst řas – řasy delší a silnější

Tyto techniky a triky jsou různé domácí prostředky, které můžete použít k vylepšení svých přirozených řas:

Sponzorováno

5. Naneste si na řasy olej

Přírodní oleje – jako je ricinový olej, kokosový olej a olivový olej – zvlhčují chloupky řas a podporují jejich zdravý růst. Naneste olej na řasy pomocí čisté řasenky nebo vatového tamponu. Olej sice chloupky řas hydratuje a zabraňuje jejich vypadávání, zároveň řasy ztmavuje a dodává jim vzhled delších a hustších řas. Stačí jen malinko oleje, myslete na to.

Ricinový olej je přírodní prostředek, který může podpořit růst řas. Nanášejte olej pomocí čistého štětečku na řasy kolem očí každou noc před spaním a nechte působit přes noc. Ricinový olej obsahuje omega-6 mastné kyseliny a vitamín E, které podporují zdravý růst řas. Kokosový olej má podobné účinky jako ricinový olej a může také pomoci podpořit růst řas. Nanášejte kokosový olej jemně na řasy kolem očí pomocí čistého štětečku před spaním a nechte působit přes noc.

6. Hydratujte pomocí aloe vera

Další oblíbenou domácí metodou hydratace a posílení suchých, křehkých řas je použití gelu z aloe vera. Aloe vera, která zklidňuje a hydratuje, podporuje tvorbu kolagenu, který vyživuje řasy. Místo gelu z aloe vera můžete na řasy nanést malé množství vazelíny pro hydrataci a zvlhčení vlasových folikulů. Použití těchto přírodních prostředků k udržení hydratace řas může pomoci zabránit lámání.

7. Ošetřete své řasy sérem na růst řas

Aplikace růstového séra může pomoci léčit vypadávání vlasů a mít za následek delší řasy. Séra na řasy, která obsahují živiny, které podporují růst řas, jako jsou peptidy a antioxidanty, pomáhají stimulovat proces růstu, což vede ke zdravým a dlouhým řasám. Před začleněním nového séra na řasy do své kosmetické rutiny se poraďte se svým dermatologem nebo očním lékařem.

8. Použijte řasenku na posílení řas

Dalším způsobem, jak mít dlouhé řasy, je použít řasenku na posílení řas. Tyto na živiny bohaté řasenky obsahují některé ze stejných klíčových ingrediencí jako séra na růst řas, které pomáhají dodat řasám délku a objem.

9. Zvažte doplňky stravy

Jak kolagen, tak biotin podporují proces růstu vlasů v těle. Pokud jsou vaše řasy slabé a tenké, zvažte užívání doplňků kolagenu nebo biotinu. Před přidáním nových doplňků do vaší rutiny se poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, který doplněk je pro vás nejlepší, a projděte si případné vedlejší účinky.

10. Zdravý spánek a omezení stresu

Zdravý spánek a omezení stresu mohou také pomoci podpořit růst řas. Snažte se spát minimálně 7-8 hodin denně a najděte si čas na relaxaci a meditaci.

11. Dopřejte si masáž

Růstu řas pomůže také jemná masáž očních víček. Ale opravu jemná. Taková masáž totiž prokrví vlasové cibulky a stimuluje růst řas. Jak jsem už uvedla výše, je také dobré promazávat řasy ricinovým olejem, který po pravidelné aplikaci může řasy posílit a působit na jejich houstnutí.

Pamatujte, že růst řas je proces, který trvá několik týdnů nebo měsíců, a tak trpělivost je zde klíčová. Pokud máte jakékoliv obavy ohledně svých řas nebo jakékoli kosmetické léčby, obraťte se na odborníka. Pokud máte trpělivost, pravidelně dodržujete zdravý režim a pečujete o řasy, můžete takto moc pěkně podpořit jejich růst.

Sponzorováno

A co pomohlo na pěkné a zdravé řasy vám? Napište nám do komentářů.

A dále si o řasách přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva