Sponzorováno

Hladká pokožka po celém těle – sexy a bez strniště – jak na ni? 4.25/5 (16)

Hladká pokožka - sexy a bez strniště - jak na ni?Během teplých dnů v létě vás láká odhalit pokožku. Znervózňují vás však chloupky. Ty šťastnější ženy je mají světlé a tenké, ale jiné příroda obdařila výraznějšími chloupky. Ať patříte ke kterýmkoliv, máme pro vás rady pro dosažení hladké pokožky v těch nejdůležitějších partiích.

Oblast bikin

Nejlepší volba pro oblast třísel je vosk. Chloupky v této části těla jsou obvykle tlustší a rostou hustě, což je ideální základ na voskování. Navíc tím, že se chloupek vytáhne i s kořínkem, se stává časem tenčím. Pokud máte dohodnuté setkání s odborníkem, nebo zkusíte vosk sami doma, ujistěte se, že chloupky jsou nejméně půl centimetru dlouhé. Po odstranění chloupků se po dobu 24 hodin vyhýbejte vysokým teplotám a cvičení, aby nedošlo k podráždění pokožky.

Druhou nejlepší možností je holení. To může být trochu složitější, ale je to levná, rychlá a především bezbolestná alternativa k voskování. Také je tato metoda pohodlnější zejména v létě, kdy nemusíte nechat narůst chloupky do délky požadované pro voskování. Ujistěte se, že chloupky před holením změkčíte a použijete zvlhčující gel na holení. Nezapomeňte napnout pokožku, abyste vytvořili rovný povrch, který se dá snadněji oholit. Měli byste se holit ve směru růstu chloupků, aby se minimalizovalo svědění a vyrážky. Pokud plánujete strávit den u bazénu nebo na pláži, oholte se večer předtím, abyste zabránili podráždění od slunce, soli nebo chloru.

Chloupky na nohou

Ideální volbou je překvapivě holení. Zejména v letních měsících vás potěší svou pohodlností. Nemusíte čekat na tu správnou délku chloupků a ani se bát, že zarostou. Před samotným holením buďte ve sprše nebo ve vaně asi 15 minut, abyste chloupky změkčili. Na pokožku použijte zvlhčující gel, abyste zajistili tolikrát skloňované hladké klouzání žiletky po pokožce. Tak zamezíte vzniku nehezkých škrábanců, které přece v krátké sukni nechcete ukazovat.

Pokud zjistíte, že Vám gel došel, sáhněte po kondicionéru na vlasy nebo hydratačním mýdle, které zabrání vysušení pokožky. Svou žiletku vyměňte již při prvním náznaku tuposti, což je asi po sedmi až deseti použitích. Jednoznačně zainvestujte do holicích strojků se čtyřmi nebo pěti čepelemi. Ty totiž poskytnou ty nejlepší výsledky, což určitě i vy potvrdíte již po prvním použití.

Sponzorováno

Druhou vhodnou metodou na hladké nohy je depilace. Depilační krémy již dávno přinášejí snadné používání a příjemnou vůni. Dokonce rozpustí chloupek pod povrchem pokožky, takže opětovný růst je méně výrazný než po holení. Nejdříve však krém vyzkoušejte na malém kousku pokožky, abyste zamezili jejímu podráždění. Krém si na těle nenechávejte déle, než uvádí návod, jinak vám hrozí nebezpečné následky. Depilaci můžete opakovat, abyste dosáhli kýženého výsledku.

Podpaží

Nejlepší volbou pro tuto citlivou oblast je opět holení. Chloupky tam totiž rostou téměř o 50 procent rychleji než ty na nohou. To je důvod, proč byste měli sáhnout po žiletce – tato metoda je rychlá a jednoduchá. Nejdříve si podpaží omyjte mýdlem a vodou, abyste se zbavili nečistot a stop po antiperspirantech. Paže zvedněte vysoko nad hlavou, to kůži napne, odstraní záhyby, kde by se chloupky mohli skrývat. V podpaží chloupky rostou v různých směrech, takže použijte strojek s pěti čepelemi a holte se do všech stran. Na závěr se opláchněte studenou vodou, abyste uzavřeli póry.

Laser rozhodně není nejlevnější alternativa k holení, ale možná budete chtít zvážit trvalejší odstranění chloupků. Po několika zákrocích laserem uvidíte v průměru o 70 procent menší výskyt chloupků. Po osmi zákrocích by měla většina vlasových folikulů zmizet úplně. Laser však není ideální řešení těsně před létem, protože slunce zvýší riziko popálení a pigmentových problémů.

Chloupky na předloktí a jak na ně?

Na předloktí zkuste voskové pásky. Na rozdíl od tradičního horkého vosku, který může být složitý na manévrování na pažích, tyto proužky při pokojové teplotě vyžadují minimální úsilí. A protože chloupky jsou vytrženy z kořínku, pak rostou jemnější a měkčí než po holení, takže nemusíte mít strach o trapné strniště. Chloupky by měly být dlouhé alespoň půl centimetru. Držte pokožku napnutou a proužek odtrhněte proti směru růstu chloupků. Čím rychleji ho strhnete, tím méně bolestivý celý proces bude. Zbytky vosku odstraňte tampónem namočeným v dětském oleji. Vodu, mýdlo ani prostředky s alkoholem nepoužívejte.

Depilace je také vhodná pro dosažení hladkých rukou. Pokud tedy nechcete podstoupit odstranění voskem ani laserem, zvažte depilační krém. Už jsme zmiňovali, že jejich použití je jednoduché a krémy jsou již poměrně voňavé. Opět doporučujeme krém vyzkoušet nejdříve na malém kousku pokožky, až potom ho použít na celých rukách. Chcete-li prodloužit hladký vzhled, použijte každý den inhibiční krém, aby se chloupky změnily na tenčí a měkčí.

VIDEO: Znáte depilaci cukrovou pastou?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva