Jak na hladké nohy? Jak na dokonalé odstranění chloupků? Toto jsou možnosti 4.76/5 (25)

Sponzorováno

Jak si zajistit hladké nohy?

Jak si zajistit hladké nohy?

Pozdní léto, to je také doba sukní a kraťasů. Tedy doba, kdy budete odhalovat své nohy. Je jasné, že vaším cílem by mělo být to, aby na nich nebyl jediný chloupek a aby byly opravdu dokonale hladké. Jak toho nejlépe docílit? Toto jsou postupy, které patří mezi nejoblíbenější možnosti. Seznamte se.

Trvalé odstranění chloupků

Stále populárnější metoda, která je oblíbená z jednoho jasného a prostého důvodu. Veškerou starost o své nohy budete moci hodit za hlavu. Trvalé odstranění chloupků je spojeno s metodou IPL. Tedy s metodou pulzního světla. Vlivem jeho působení dojde k tomu, že se u chloupků definitivně odstraní jejich růst. Vy se už nebudete muset nikdy holit a vaše nohy budou dokonale hladké. Tato metoda má však jednu nevýhodu, a tou je celkem vysoká cena.

Když se rozhodnete trvalé odstranění chloupků poptávat, je možné vydat se hned dvěma cestami. První souvisí s návštěvou specializovaných kosmetických klinik, kde je IPL epilace nabízena. Druhou možností je domácí přístroj, kterým lze chloupky z nohou odstraňovat svépomocí, v pohodlí domova. Nutno dodat, že obě metody musí být absolvovány opakovaně, jelikož chloupky nerostou nejednou, ale průběžně. Důležité tedy je odstranit je všechny.

Epilace voskem

Druhá metoda, na kterou se podíváme, je metoda epilace voskem. Když se na tuto možnost podíváme blíže, tak jde o snahu vytrhnout chloupky, a to pochopitelně nejlépe s kořínky. Díky tomu budete mít nejenom dokonale hladké nohy, ale daný efekt vydrží celkem dlouho. Tělu totiž bude nějakou dobu přece jenom trvat, než se kořínek obnoví a chloupky začnou opět růst. Tím jsme zmínili pozitiva. Opomenout ale nelze ani negativa, která jsou spojena s vyšší bolestivostí. Jde totiž o postup, kdy se nanese vosk na kůži, přiloží se speciální papír nebo látka a dojde k prudkému škubnutí. Vhodné je také připomenout, že možných metod epilace voskem je celá řada. Existují:

 • Voskové pásky
 • Klasické vosky
 • Přírodní vosky

U tohoto postupu je dobré připomenout i to, že se objevují stále nové technologie a možnosti. Do této kategorie rozhodně spadá i australský vosk, který u nás není ještě tak rozšířený, ale určitě nebude trvat dlouho a budete ho moci vyzkoušet. Jeho unikátním kladem je totiž fakt, že je bezbolestný.

Odstranění chloupků pomocí epilátoru

Ještě stále zůstáváme u epilace. Tedy u metody, kdy jsou chloupky vytrhávány společně s kořínky. Tento postup může být spojený i s využitím takzvaného epilátoru. Jedná se o menší přístroj, kterým se jezdí po kůži a který dokáže skutečně chloupky celkem efektivně vytrhávat. Samozřejmě i zde je třeba počítat s určitou bolestivostí, ale na druhou stranu přijde vhod to, že nohy jsou hladké delší dobu. Na rozdíl od vosku potěší i snadnější použití. Stačí epilátor zapojit, zapnout a dále se už pustit do samotného vytrhávání. Poté stačí kůži ošetřit a již můžete vyrazit ven.

Depilační pasty

Co je to depilace? Je o postup, který je podobný holení. Nedochází k němu k vytržení celého chloupku, ale dochází při něm jenom k tomu, že je chloupek odstraněný co nejtěsněji u pokožky. Při srovnání s epilací se jedná o metodu, která není nijak bolestivá. Na druhou stranu musíme upřímně říci, že když mluvíme o délce toho, jak dlouho budete mít hladké nohy, je toto období podstatně kratší. Na trhu je možné pořídit celou řadu depilačních past. Fungují tak, že je nanesete na nohy a následně ji pomocí stěrky stáhnete. Když si po nohách přejedete, budou dokonale hladké. Když se podíváme na porovnání s klasickým holením, tak je možné dosáhnout lepšího výsledku a často i podstatně menšího podráždění.

Depilační pásky

Stále jsme v segmentu depilace. Tedy v kategorii, která je bezbolestná, ale nedokáže odstranit chloupky spolu s kořínky. Pokud vy vám použití depilační pasty přišlo jakkoliv komplikované a složité, je ideální sáhnout po alternativě. To jsou depilační pásky. Ty nadchnou právě svým jednoduchým použitím. Stačí je vyjmout z balení, následně je stačí rozbalit a potom je přiložíte na své nohy. Chvíli počkáte a poté je sejmete. Chloupky budou jako zázrakem pryč a vaše kůže bude dokonale hladká. Osvědčená možnost pro každou ženu, která hledá efektivní a bezbolestnou metodu, a která zároveň nechce ztrácet čas tím, že bude na své tělo složitě aplikovat depilační pastu, kterou je následně nutné i stírat.

Sponzorováno

Holení

Na závěr uveďme postup, který je naprosto klasický. Je to holení nohou. Tedy metoda, v rámci které se snažíte o to, abyste seřízla chloupek těsně u kůže. Tím docílíte hladkého efektu. Nutno říci, že z hlediska jednoduchosti jde o osvědčenou metodu. I když spěcháte, si stačí vzít do ruky žiletku a za pár hodin může být hotovo. Postup má ale i svá negativa. Je to nejenom možné podráždění kůže, nebo riziko pořezání při neopatrné manipulaci. Jelikož chloupky jenom seříznete těsně nad kůží, už za pár dní dorostou a je třeba holení opakovat. Proto se nejedná o metodu dlouhodobou. Pro eliminaci daných negativ je vhodné používat opravdu ostré a kvalitní žiletky s několik břity, stejně jako kvalitní pěny, nebo gely na holení. Vliv má ale i správná technika, která je založena na tom, že holíte po směru růstu chloupků.

A protože si stále hodně žen nohy klasicky holí, zastavíme se u této metody odstranění chloupků trochu více. Přečtěte si o tom, jak dokonale oholit nohy a jak se vyhnout nejběžnějším chybám, které děláme při holení.

Nejdříve se podíváme na správný postup klasického holení nohou.

1. Připravte si dokonale čisté a ostré „holítko“

Vždy používejte holicí strojek, který je suchý a dokonale ostrý. Dále samozřejmě bez nečistot a případné rzi. Neostré a poškozené čepele vedou k poraněním a řezům na pokožce – a těm se přeci chcete vyhnout za každou cenu!

2. Mokré nohy

Důležité je, abyste si namočily a změkčily své nohy ve vaně nebo sprše – ideálně je namáčejte teplou vodou několik minut před holením. Teplo a vlhkost pomáhají pokožku změkčit, to pak vede ke snazšímu a pohodlnějšímu oholení.

3. Použijte krém nebo pěnu na holení

Naneste tenkou a rovnoměrnou vrstvu gelu nebo pěny na holení pěkně na pokožku nohou.

Gel nebo pěnu rozvrstvěte na nohou pěkně rovnoměrně.

Gel nebo pěnu rozvrstvěte na nohou pěkně rovnoměrně.

4. Holit po směru nebo proti směru růstu chloupků?

Holit po směru nebo proti směru růstu chloupků? To je obecně velmi diskutované téma.

 • Pokud zvolíte holení směru růstu chloupků, zarůstání chloupků tím můžete minimalizovat. Ale neoholíte se tak úplně dobře. Navíc musíte tahy holítkem po pokožce opakovat.
 • Holení proti směru růstu způsobuje pupínky mnohem častěji. Ale zase oholení je kvalitnější a jemnější.

Nic není dobře ani špatně. Holte si nohy tak, jak vyhovuje vám konkrétně. Nyní se můžete začít holit. Pěkně pomalu, nespěchejte, nejde přeci o závod. Netlačte moc, ani málo. Prostě tak akorát. Poznáte to jistě sama.

5. Opláchněte holítko

Po několika tazích bude jistě holicí hlava naplněna holícím krémem. Opláchněte ji čistou, teplou vodou a pokračujte v holení.

6. Hotovo? Opláchněte nohy

Jakmile si oholíte všechny chloupky na nohou, opláchněte si nohy teplou vodou.

7. Pokožku ošetřete

Po oholení a pečlivém omytí nohou je vysušte. Nejlépe jemným ručníkem. Pak použijte krém nebo olej na hydrataci pokožky nohou. Zvlhčování pomáhá zabránit malým červeným skvrnám, které se mohou po holení někdy vyskytnout.

TIP: Pokožka v oblasti třísel jistě uvítá volnější prádlo, nebo takové, jehož okraje nebudou zbytečně dráždit.

Několik překvapivých chyb, které děláte, když se holíte

Nyní se posuneme za základy. Sem tam děláme při holení velké chyby. My vás na ně právě zde a právě teď upozorníme.

Holení bez pěny nebo gelu

Nikdy se neholte jen tak na sucho. Nebo jen s vodou. Gely a pěny na holení mají opravdu svoje opodstatnění. Ani místo pěny či gel nepoužívejte šampón, kondicionér nebo mýdlo.

Holíte se hned, když vejdete do sprchy

Nezáleží na tom, jak perfektní je váš gel, nebo jak ostrá je vaše žiletka v holítku. Neholte se hned co vejdete do sprchy. Chvíli počkejte, nechte pokožku změknout. Pak půjde holení lépe a nebudete mít červenou pokožku.

Při holení až moc tlačíte na „pilu“

Pilou zde myslíme holítko. Zde je méně více. Netlačte moc, v ničem to nepomůže. Jen budete mít více poškrábanou pokožku. A to fakt nechcete.

Necháváte holítko ve sprše

A tím mu parádně ubližujete. Na to pozor. Nenechávejte ho tam, vždy po holení ho vysušte a dejte pěkně na suché místo. Jinak bude rezivět a bakterie si na něm budou dělat mejdan.

A co si ještě o holení přečíst?

VIDEO: 5 kroků pro nejhladší oholení

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva