Sponzorováno

Domácí mast na suchou kůži a do mrazu 4.86/5 (21)

Zkuste si doma udělat jednoduchou mast na suché ruce.

Zkuste si doma udělat jednoduchou mast na suché ruce.

Jak se říká, je v jednoduchosti je krása, a v tomto případě i užitek. Suchá pokožka v těchto mrazivých dnech, jaké právě prožíváme, trpí o dost víc, než obvykle.

Existuje sice celá řada krémů, jeden velmi jednoduchý, levný, a zaručeně přírodní si můžeme lehce vyrobit sami doma.

Stačí nám k tomu jen dvě ingrdience:

Lanolin

Lanolin je vosk produkovaný mazovými žlázami ovcí. Získává se čištěním ostříhané vlny. Lanolin chrání ovčí srst a kůži před nepříznivými vlivy počasí, a stejným způsobem dokáže chránit také lidskou kůži. Lanolin se výborně vstřebává, nezanechává kůži mastnou, a proto je velmi vhodný i jako základ pro krémy na ruce. Navíc na pokožce vytváří jemný voskový film, který ji chrání.

Konopný olej

Za studena lisovaný konopný olej působí velmi příznivě na pokožku, proto je základem konopné kosmetiky, která se vyznačuje svými výraznými účinky při problémech s ekzémy, lupénkou a jinými kožními problémy. Konopný olej se stejně jako lanolin velmi dobře vstřebává. Pokožku krásně hydratuje.

Sponzorováno

Výroba masti

Jak už jsem psala výše, stačí nám pouze lanolin a olej. Pokud nemáte konopný, lze použít i jiný – olivový, mandlový nebo třeba jojobový.

Lanolin necháme rozpustit ve vodní lázni. Není třeba vařit, stačí jen dát do horké vody. Lanolin taje již při 40°C.
Do rozpuštěného lanolinu nalijeme olej. Osvědčil se mi poměr 2:1 (na 2 díly lanolinu 1 díl oleje), ale záleží, jakou chcete výslednou konzistenci.

Mast skladuji v kelímku. Nedávám do ledničky. Je lepší udělat vždy jen menší množství, které rychle spotřebujete. Používám na ruce a na obličej. Super věc.

A co na suchou pleť používáte vy?

A dále si přečtěte

VIDEO: Měsíčková mast do mrazu

VIDEO: Třezalková mast – taky domácí

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Domácí mast na suchou kůži a do mrazu”

  1. Hašková napsal:

   Kde seženu Lanolín?

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva