Sponzorováno

Co je to vlastně pleťový toner (tonikum)? A proč ho používat? 4.75/5 (12)

 • Toner (říká se mu také tonikum) se používá po očištění pleti - toner pleť dočistí, připraví ji na příjem aktivních látek z produktů, která na pleť aplikujete posléze.
 • Toner vyrovnává hladinu pH pleti po čištění.
 • Toner pomáhá odstranit případné nečistoty, které na pleti mohly zůstat.
 • Pomocí tonika z pokožky odstraníte přebytečný maz a následně se i póry viditelně zmenší.

Na co je dobré pleťové tonikum a proč ho používat?

Na co je dobré pleťové tonikum a proč ho používat?

Zeptejte se kteréhokoli odborníka, aby vám něco řekl o základní rutině péče o pleť, a začne dost pravděpodobně tím, že uvede tři magické body – čistění pletí, tónování a zvlhčování (hydratace) pleti. Zatímco i nováčci v péči o pleť ji čistí a zvlhčují, je tu ještě tónování pleti, které často v péči chybí, dokonce i u zkušenějších „bardů“, co se péče o pleť týče. Ale jak se ukázalo, tento malý, a často bohužel vynechávaný krok, může být rozdílem mezi dobrou a naprosto krásnou pokožkou.

Pleťovému toneru se také říká tonikum.

Pojďme si tedy o pleťovém toneru říci v tomto článku něco více.

Co je to pleťový toner?

Toner je kapalina téměř vodnaté konzistence, která je určena pro dva hlavní účely:

 1. odstranění zbytkových nečistot nebo make-upu, které zůstaly na pokožce po prvotním čištění,
 2. vyrovnání úrovně pH pokožky po mytí obličeje.

Toner vypadá jako voda a chová se jako voda, ale voda to opravdu není. Záleží jaký toner si vyberete, ale může také obsahovat kyseliny, glycerin, antioxidanty a protizánětlivé látky. Toner je tedy kapalina, která rychle proniká do pokožky, která pleti okamžitě dodá hydrataci a pomůže odstranit odumřelé buňky z povrchu kůže.

Většina mýdel obsahuje alkálie (silná zásada), takže tonery přivádějí pokožku zpět do kyselého stavu, aby ji připravily na další kroky v rutině péče o pleť. Osvěžují pokožku a také hrají důležitou roli při napínání pórů. V minulosti byla většina tonerů jako adstringenty s alkoholovým základem, což znamená, že byly super vysušující a často zanechaly pokožku podrážděnou. Ale s lepším výzkumem a technologií jsou tonery k dispozici s novějšími formami bez alkoholu, jsou to tonery, které jsou hydratační, uklidňující a mnohem jemnější.

V současné době jsou na trhu tonery, které se zabývají téměř každým problémem s pokožkou a již se neomezují pouze na léčbu akné a mastné pleti.

Sponzorováno

Toner vrací vaši pokožku zpět do jejího přirozeného kyselého stavu, odstraňuje nečistoty a pomáhá jí absorbovat další produkty pro péči o pleť.

Kdy a jak používat toner?

Toner je dalším bezprostředním krokem po umytí obličeje. Bude to příprava, kterou vaše póry potřebují k tomu, aby získaly plnou výživu z vašich sér a krémů, které budou následovat. Jak toner nanést a používat? Je to vlastně hodně jednoduché – vezměte si nějaký vatový tampon, naneste na něj trochu toneru a jemně si ho otřete po celé tváři, zejména v oblastech, kde jsou vaše póry větší (jako je T-zóna). Při pravidelném používání si všimnete výrazného snížení vzhledu pórů a také si všimnete, že vaše zvlhčovače fungují podstatně lépe než dříve.

Pleťový toner používejte hned po čištění pleti. Doporučujeme zahrnout toner do každodenní i noční péče o pleť

Toner by se měl použít nejpozději minutu po čištění. Zní to možná šíleně, ale fakt to pomáhá. Většina molekul proniká pokožkou lépe, když je mokrá, takže použití účinných látek ihned po očištění přináší lepší výsledky.

Jaký druh toneru vybrat?

Měli byste si vybrat toner posloucháním potřeb vaší pokožky. Dříve nebylo příliš mnoho možností v oblasti tonerů, ale nyní jich máte na výběr spoustu. K dispozici je varianta pro hydrataci, zklidnění, rozjasnění a dokonce i pro exfoliaci.

Tonika často obsahují kyselinu glykolovou nebo jiné alfa hydroxykyseliny, které zabraňují zarůstání chloupků při jejich odstraňování.

Pokud máte hodně velké póry na pokožce – vyberte si toner s alfa hydroxykyselinami, jako je kyselina glykolová. To proto, aby se odstranily odumřelé buňky, které se hromadí kolem pórů.

Pokud máte pleť náchylnou k akné nebo máte mastnou pleť – ideální bude toner na bázi kyseliny salicylové. Ten vám pomůže.

Pokud máte suchou pokožku – tak na ni jsou super fermentované kvasinky a aminokyseliny, jež pokožku hluboce hydratují a vyživují.

A dále si přečtěte

VIDEO: Pleťové tonikum – živá voda pro naši pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva