Sponzorováno

Reishi neboli Lingzhi (Lesklokorka lesklá) – zázračná houba pro naše zdraví 4.72/5 (18)

Houba reishi má na naše zdarví pozitivní vliv

Houba reishi má na naše zdarví pozitivní vliv

Houba reishi – možná jste už o ní slyšeli. Díky svým schopnostem je přezdívaná také jako houba věčného mládí a nesmrtelnosti. A to zejména z důvodu schopnosti znatelně zpomalovat stárnutí buněk. Její účinky jsou však využívány i při léčbě nádorových onemocnění či stimulaci imunitního systému.

Její originální název zní Ganoderma lucidum. Mnozí ji však asi poznáte podle známějšího z názvů – houba reishi. Tato houba je v Japonsku a Číně již tisíciletí považována za zázrak a označována jako houba nesmrtelnosti. V tradiční čínské medicíně představuje účinnou zbraň při léčbě mnoha chorob, jejich předcházení a to vše bez vedlejších účinků.

V čem umí reishi pomoci?

 • skvěle podporuje imunitu
 • brzdí proces stárnutí
 • je přírodní antioxidant
 • působí při nespavosti
 • pomáhá odstranit známky psychického, ale i fyzického vyčerpání
 • detoxikuje organismus
 • pomáhá při astmatu a bronchitidě
 • účinná při alergiích
 • má příznivý vliv na červené krvinky, zlepšuje cirkulaci krve
 • upravuje hladinu cholesterolu, cukru a triglyceridů v krvi
 • zvyšuje okysličení srdečního svalu a upravuje krevní tlak
 • upravuje vylučování žaludeční kyseliny a tím působí jako prevence při vředech
 • upravuje stolici, pomáhá při zácpě a syndromu podrážděného střeva

Pokud jste zdraví, neonemocníte

Houba reishi je výjimečná zejména svými imuno-stimulačními schopnostmi. Tvrdí se o ní, že jestliže ji užívá zdravý člověk, pomůže mu vyhnout se onemocněním. Nemocnému organismu zas umí podat pomocnou ruku a dostat ho z nemoci o něco rychleji. Houba má kromě toho také protizánětlivé, hipotensivní, protialergické, protivirové, protirakovinné a hypolipemické účinky. V Japonsku a Číně je dokonce schválena vládou jako prevence a podpůrná léčba rakoviny a zařazena do oficiálního seznamu léků.

Sponzorováno

Ve volné přírodě reishi nehledejte

Je to totiž jako kdybyste se pustili do hledání jehly v kupce sena. Ve volné přírodě se totiž vyskytuje jen výjimečně a to zejména na odumřelých stromech nebo pařezech. Je možné ji nalézt v Asii, Jižní Americe, Evropě a Severní Americe. V minulosti byla pro její vzácnost i velmi drahá.

V současnosti ji už dokáží vypěstovat na speciálních reishi farmách, kde je její růst a sběr pravidelný a kontrolován. Zpracování této houby probíhá při nízké teplotě, aby se v ní uchovaly všechny léčivé látky.

Co houba reishi obsahuje?

Jistě si kladete otázku, co všechno tato houba obsahuje, když je tak účinná. Jsou to polysacharidy, které posilují imunitu a ničí choroboplodné zárodky. Houba obsahuje i organické germanium, které se podílí na lepším vázáni kyslíku krví a také vylučování toxinů z těla. Kromě toho jsou v jejím složení i triterpenoidy, adenosin, množství vitamínů a minerálních látek. Vyskytuje se v různých variacích: například červené, fialové, modré, žluté, černé, či bílé. Ale nejlepšími léčebnými účinky se vyznačuje právě první zmíněná – červená odrůda.

Jak si ji dopřát? Jak reishi užívat?

Pokud se chcete léčit pomocí houby reishi, můžete si ji pořídit hned v několika formách – jako prášek, sušenou plodnice, tabletky, nebo dokonce kávu. Pokud však máte s touto houbou opravdu vážně plány, dbejte na to, aby šlo o kvalitní reishi a její červenou odrůdu. Ceny se pohybují od 300 Kč.

A co vy? Znáte houbu reishi? Napište nám vaše zkušenosti do komentářů.

A dále si o houbách přečtěte

VIDEO: Reishi – medicínská houba

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Reishi neboli Lingzhi (Lesklokorka lesklá) – zázračná houba pro naše zdraví”

  1. […] antioxidant působí proti volným radikálům, a tak působí i jako prevence stárnutí. Reishi napomáhá regenerovat játra a ledviny po zatížení klasickými léčivy, alkoholem či […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva