Sponzorováno

Stimulátor břišních svalů – může pomoci, nebo je to nesmysl? 4.73/5 (11)

Fungují stimulátory břišních svalů? Jak na co...

Fungují stimulátory břišních svalů? Jak na co…

Existuje celá řada produktů, jako jsou ab stimulátory (stimulátory břišních svalů), které slibují zkratku k lepšímu zdraví a ke kráse. Ab stimulátory tvrdí, že dělají práci za vás tím, že elektricky stimulují vaše svaly, čímž vám šetří čas a námahu. Teoreticky tak můžete získat svalové přírůstky a nastartovat spalování tuků, které potřebujete, abyste měli dokonalé břicho, a to vše při sledování Netflixu.

Je to tak opravdu? Nesmrdí zde něco?

Každý rok miliony lidí hledají a kupují pomůcky na fitness a hubnutí, aby se přiblížili tělu, které chtějí. Jedním z nejpopulárnějších produktů na trhu, který tvrdí, že posiluje a tónuje vaše břišní svaly, je tzv. ab stimulátor, což je elektrický svalový stimulátor. Nebo se jim také říká stimulátory břišních svalů.

Co dělají ab stimulátory (stimulátory břišních svalů)?

Elektrické impulzy aktivují svaly

Výhody používání ab stimulátoru jsou výsledkem elektrických proudů, které procházejí tělem, a proto jsou také známé jako elektrická zařízení pro stimulaci svalů (EMS). Pás stimulátoru břišních svalů obsahuje malé elektrody, které posílají elektrické impulzy přes vaši kůži, když si připevníte zařízení kolem střední části.

Tónují stávající svaly

Stimulátory břicha mohou pomoci zpevnit svaly ve střední části tím, že pomáhají stahovat svaly a aktivovat průtok krve vibracemi.

Poukazuje však na to, že existuje mylná představa, že ab stimulátory budou spalovat tuk nebo být primárním nástrojem pro hubnutí – ne, není tomu tak.

„Režim sestávající se z žádných významných nutričních a fitness cílů jiných než použití stimulátoru břicha vám nepomůže dosáhnout vyrýsovaných břišních svalů,“ vysvětluje fitness trenér.

Pomoc při fyzikální terapii

Většina zařízení EMS je určena pro použití v prostředí fyzikální terapie a rehabilitace, nikoli pro pomoc při ztrátě tuku.

Zatímco vyhledávání Google může ukázat nespočet spotřebitelských recenzí a neoficiálních příběhů o centimetrech ztracených pomocí ab stimulátoru, podle oficiálních kanálů není v současné době žádné zařízení EMS schváleno pro hubnutí, redukci obvodu nebo extra posílení pekáče buchet na břiše.

Fungují ab stimulátory (stimulátory břišních svalů)?

Určení, zda stimulátory břišních svalů fungují nebo ne, závisí na vašich celkových cílech používání produktu. Pokud během dne usilujete o nepřetržitou svalovou aktivaci a stimulaci, pak je velká šance, že budete s výsledky spokojeni. Pokud doufáte, že vám v oblasti břicha ubydou centimetry, můžete se cítit dost zklamáni.

Když cvičíte, i když možná děláte jen dřepy nebo sedy-lehy, abyste se zaměřili na břišní svaly, celé vaše tělo při cvičení spolupracuje. Pravidelným cvičením se proto potíte a spálíte více kalorií. Stimulátory vám jich moc nespálí. Navíc neexistuje žádný významný výzkum, který by potvrzoval marketingová tvrzení těchto produktů. Je to jen výborná reklama. Jednoduše neexistuje žádný důkaz, který by podpořil tvrzení o tvrdých břišních svalech a redukci tělesné hmoty, kterými se reklamy s tímto produktem pyšní.

Ab stimulátory mohou

 • stimulovat svaly ve střední části břicha – vyvolají stahování svalů
 • mohou pomoci zpevnit svaly

Ab stimulátory nemohou

 • pomoci při hubnutí, pokud se používají samostatně
 • nějak odčarovat velké množství tukové tkáně

Co byste měli vědět před nákupem

Pokud uvažujete o nákupu stimulátoru břišních svalů, vaším prvním úkolem je provést si malý osobní průzkum.

Sponzorováno

Na internetu existuje několik značek, které tvrdí, že poskytují podobné výsledky, což znamená, že prozkoumejte posudky odborníků a nějakých certifikátů.

Data a vědecký výzkum ani o špičkových značkách prakticky neexistují. Ve skutečnosti je studie z roku 2005 jedním z mála výzkumů, které hovoří o testování konkrétní značky ab stimulátorů.

Nemějte přehnaná očekávání. Pokud máte hodně velké břicho kvůli tuku v této oblasti, sám přístroj vám prostě nepomůže. Chce to pravděpodobně změnit životní styl.

Upozornění, varování a nevýhody

Stejně jako u jakéhokoli produktu nebo zařízení, které uvádí zdravotní tvrzení, vždy existují rizika spojená s používáním spotřebitelem. Obecně platí, že kontrolní orgány obdržely od uživatelů informace o těchto problémech:

 • otřesy
 • popáleniny
 • modřiny
 • podráždění kůže
 • a bolest

Některé zdroje také tvrdí, že tento typ produktu může rušit funkce zařízení, jako jsou kardiostimulátory a defibrilátory. Největším rizikovým faktorem elektrické stimulace je to, že může rušit jiná elektrická zařízení. Takže je nepoužívejte, pokud máte nějaké vnitřní elektrické zařízení, jako je kardiostimulátor nebo srdeční defibrilátor.

Kromě toho i produkty samy varují, že i když může být atraktivní nápad používat tato zařízení k udržení hmotnosti, lidé, kteří mohli podstoupit procedury, jako je porod císařským řezem, liposukce nebo plastika břicha, se musí poradit se svým lékařem nebo chirurgem, aby se ujistili, že zařízení nezpůsobí poškození místa řezu.

Pomáhají břišní stimulátory při hubnutí? Rychlá odpověď zní ne, neexistují žádné významné vědecké důkazy, které by prokázaly, že elektrická stimulace pomáhá při hubnutí. Existují důkazy, že EMS do břišních svalů může snížit velikost pasu, ale nevede ke ztrátě hmotnosti. Změna velikosti pasu může být způsobena zvýšením tonusu příčných břišních svalů, které fungují jako korzet a pevněji drží viscerální orgány.

Dá mi Ab stimulátor krásné břicho jako v reklamě?

Faktem je, že Ab stimulátory vám mohou pomoci zvýšit sílu a vytrvalost břišních svalů, ale určitě nenahrazují cvičení. Když děláte cviky na břicho, zapojíte mnohem více než jen břišní svaly. Používáte nohy, horní část zad, krk atd. Tím spálíte více kalorií než pouhou stimulací břišních svalů.

EMS navíc nevyvolává stejnou sílu kontrakcí v břišních partiích jako poctivé cviky na břicho.

Pokud chcete břišní svaly jako z reklamy, musíte:

 1. Jíst zdravě
 2. Denně tvrdě cvičit
 3. Pít hodně vody
 4. Dobrá genetika je také fajn

Ne každý má genetiku na to, aby takové dokonalé břicho měl. Místo toho zvažte práci na věcech, které můžete ovlivnit. Na životním stylu zamakejte. Ab stimulátor však může být rozšířením vašeho programu, který by vám může pomoci aktivovat vaše břišní svaly.

Sponzorováno

Zkoušeli jste stimulátor břišních svalů? Jak u vás fungoval? Byli jste s ním spokojeni? Napište nám do komentářů.

A dále s o břichu přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva