Sponzorováno

Zubní pastu s fluoridem nepolykejte! 4.2/5 (10)

Zubní pastu s fluoridem nepolykejte!Používáte zubní pastu s fluoridem? Neměli byste. Máte ho v organismu příliš. Svědčí o tom mléčně tmavé fleky na zubech. A to ještě není to nejhorší! Nekouříte, nepijete kávu, černý čaj ani červené víno, a přece máte na zubech skvrny? Možná to přeháníte se zubní hygienou, pijete minerálky a jíte zeleninu, o které netušíte, že je plná fluoridů.

Onemocnění fluoróza vzniká nadměrným požíváním fluoru a jeho sloučenin, fluoridů. Mezi první příznaky patří drsné mléčně tmavé skvrny nebo pásky na zubech. Později se může projevit i změnami a výrůstky na kostech. Mluví se i o oslabení imunity. No to ještě není to nejhorší.

Alergie na fluorit

„S manželkou máme velký problém vždy při nákupu zubní pasty. Najít takovou bez fluoridů je umění. Přestože škodí, mnohým ne akutně. Moje žena je však na něj alergická, a když si vyčistí zuby fluoridovou pastou, okamžitě ji začnou pálit dásně. Ale ani ostatním, kteří alergií netrpí, nedoporučuji používat fluoridovaná pastu“ odporuje reklamám na zdravé zuby toxikolog prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc. Nezpochybňuje, že fluor jako bioprvek potřebují nejen naše zuby, ale i kosti. Ale dostáváme ho do těla v různých formách mnohem více, než je žádoucí. Pomocník se mění na jed.

JEDEN ZUBAŘ ŘEKL

Vzpomínáte si, jak jsme se spletli špenátem? Někdo v laboratoři špatně napsal desetinnou čárku a všichni si mysleli, že špenát je železná bomba. A tak podobně to je i s fluorem. „Celý svět vychází ze studie amerického stomatologa. Porovnal dětské zuby z oblasti, kde je ve vodě hodně fluoru, se zuby dětí, které ho ve vodě přijímají málo. První skupina měla méně kazů. A tak výrobci začali přidávat fluoridy do zubních past a vod. Vědecká studie však nebyla nikdy zopakována, výsledky nikdo nepotvrdil a existuje podezření, že byla objednána americkým atomovým průmyslem!“ Šokuje světová vědecká kapacita.

Když rozbili atom

Teorie profesora Patočky má svou logiku. „V době, kdy přišel americký pediatr se svým výzkumem, začali Američané obohacovat uran. Nejdříve ho převedli na plyn, hexafluorid uraničitý. Pomocí centrifugy z něj oddělili izotop vhodný jako náplň do atomových reaktorů a zůstal zbytečný, ochuzený uran. Američané předpokládali, že při tomto procesu do ovzduší uniknou fluoridy. Aby se lidé nebáli a nestěžovali, předem navodili atmosféru, že nejde o škodlivý prvek. Že prospěje všem, zejména dětem, které budou mít zdravější zuby“ míní vědec, jehož kolega ze Spojených států poprosil, aby mu do knihy přispěl kapitolou právě o fluoridů. Kniha však nikdy nespatřila světlo světa.

„Nebyla schválena do tisku, protože úřady v USA nemají zájem, aby se takové informace zveřejňovaly!“

POZOR NA ČAJ

Za zmínku stojí i příběh Edwarda Largenta, mladého vědce a nadšence, který chtěl světu dokázat, že fluoridy neškodí. On i jeho rodina dobrovolně konzumovali stravu a vodu bohatou na sloučeniny fluoru. Po letech se u něj objevilo velmi bolestivé předávkování. Podstoupil několik operací kloubů, měl umělé kolena. Namísto zářivého příkladu pozitivních účinků fluoridů se stal krutým mementem fluorózy.

Sponzorováno

Navíc, ke konci života trpěl Alzheimerovou chorobou, o níž se němečtí vědci domnívají, že k ní významně přispívají fluoridy. Doporučená denní dávka fluoru je 1 miligram, tolerovaná 4 miligramy.

„Ukazuje se však, že v celé řadě výrobků, které konzumujeme, je ho více. Z Afriky se začaly dovážet hnojiva bohaté na fluoridy. Ty se dostaly do půdy a odtud do sklizně – ovoce a zeleniny. Některé rostliny navíc vychytávají z půdy jen určité prvky a fluoridy takto nasává například i čajovník“ upozorňuje profesor. Pokud čaj nepijete, netěšte se. Jsou i v bramborách, mrkvi, hlávkovém salátu, zelí, ale také v třešních či v hroznech.

ŠPATNÁ DVOJKA S HLINÍKEM

Opravdu nebezpečné jsou fluoridy zejména v kombinaci s hliníkem. V lidském těle vytvářejí tetrafluoroalumíniové komplexy. „Ty se velikostí a konfigurací velmi podobají komplex, který je tělu přirozený a hlavně neškodný. Mohou ho simulovat a vstupovat místo něho do molekul, které se stávají defektními. Spustí biochemické reakce, co by jinak v těle neprobíhaly“ vysvětluje Jiří Patočka .

Americkým dělníkům, kteří pracovali v továrně na zpracování fluoru, vypadávaly zuby a odpadávaly nehty. Farmáři, kteří pracovali blízko továrny, po konzumaci ovoce ze stromů vraceli a stěžovali na bolesti břicha.

Posledních deset let se tyto věci velmi intenzivně studují. Všechny výzkumy ještě nejsou dokončeny. Hledají se další souvislosti. Je pravděpodobné, že problém nastane, pokud se vám v těle setká hodně fluoridů ze zubní pasty a hliníku z antiperspirantu. Možná se vyplatí alespoň něco si odepřít.

VYZKOUŠEJTE BIOPASTU

Přestože existuje vyšetření krve, při kterém vám v laboratoři odhalí množství vitamínů a minerálů, fluor nezjišťují. Zda ho máte příliš, to zjistíte na zubech. Udělají se vám na nich mléčné skvrny. Své podezření můžete konzultovat se stomatologem. Vylučte ze své stravy minerálky s obsahem fluoridů a černý čaj. Zubní pasty zaměňte za biopasty, bez obsahu sloučenin fluoru.

Fluoridové vody, nebo i pasty, v žádném případě nepolykejte! Máte naopak podezření, že vám fluoridy chybí? Léčbu v podobě fluoridových tabletek si nikdy nenasazujte sami, konzultujte ji se stomatologem. Pravděpodobně vám poradí něco jiného .

Nezanevřete na fluor

  • Fluor potřebujete, ale jen v malém množství, gram denně.
  • kladně působí na činnost štítné žlázy, jater a nervové soustavy
  • pomáhá udržovat tělesnou hmotnost a krevní tlak
  • podílí se na metabolismu glukózy
  • působí preventivně proti vzniku cukrovky
  • podílí se na syntéze mastných kyselin a cholesterolu

Máte amalgámové plomby?

Čím více amalgámu v ústech, tím více olova v krvi. „Je dokázáno, že u lidí, kteří mají amalgámové plomby, se najde olovo i v krvi. Sice málo, ale olovo prostupuje přes placentu a může ohrozit plod. Proto někteří lékaři preventivně doporučují ženám s větším počtem amalgámových plomb, aby si je před otěhotněním dali vyměnit za bílé“ říká profesor Jiří Patočka.

Sponzorováno

TIP: Přírodní alternativy ke klasické zubní pastě

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva