Sponzorováno

Rozmixované avokádo podpoří krásu i zdraví – jak přesně? 4.69/5 (13)

Avokádo jde krásně rozmixovat. Využijte toho pro vaši krásu a zdraví.

Avokádo jde krásně rozmixovat. Využijte toho pro vaši krásu a zdraví.

Ještě před několika lety nebylo úplně snadné ho najít. A dnes? Je tomu přesně naopak, protože byste jenom těžko našli nějaký větší obchod se tato exotická plodina nebyla k dispozici. Máme samozřejmě na mysli avokádo, které je unikátem v tom, že dokáže podpořit vaši krásu, ale i vaše zdraví. Stačí ho jenom rozmixovat, přidat pár doplňků a použít.

A jak konkrétně? Podívejte se na naše tipy. Rozmixované avokádo je fakt super. Mrkněte proč.

Hydratujte svou pleť rozmixovaným avokádem

Nyní, ve spojení dobou slunění, je téma snahy udržet pokožku hydratovanou celkem aktuální. Vliv na její vysoušení může mít celá řada věcí, a to od slunce, přes chlorovanou vodu a další věci. Proto je třeba její hydratace. Ta nemusí být vždy spojena jenom s tím, že budete používat různé krémy. Je možné využít avokádo a k němu přidat:

Tato směs se stane ideálním pomocníkem, jak můžete svou kůži celkem dobře hydratovat. Ideální je danou směs používat na obličej, stejně jako na oblast krku a dále oblast dekoltu. Nutno říci, že se však dá použít i na další části těla. Pokud se například spálíte od slunce, je avokádo celkem dobrým pomocníkem v tom, jak vysušenou kůži efektně hydratovat.

Ochlaďte spáleniny avokádem

Už výše jsme uvedli, že daná směs se skvěle hodí a místa, která jsou spálena od slunce. Ta budou nejenom dobře hydratována, ale lze je také ochladit. Jak na to? Použijte stejný recept, jenom je vhodné vynechat citron který by mohl pleť zbytečně dráždit. Také samozřejmě doporučujeme před použitím vložit na delší dobu do letnice a teprve poté nanášet a kůži. Zde je dobré nechat směs působit alespoň 30 minut. A to pro kombinaci ochlazení a hydratace.

Mějte krásné vlasy – avokádo pomůže

Je pravdou, že dostat rozmixované avokádo z vlasů nebude jednoduchý. Je třeba ho velmi důkladně vymýt. Určitě se však nebojte, jelikož klady jasně převyšují hlavní negativa. Avokádo je dobrým pomocníkem i na vaše vlasy. A co použít? Podobnou směs, jako jsme i popsali výše. Místo klasického rostlinného oleje doporučíme použít speciální vlasový. Jakmile máte danou směs hotovou ta ji jenom naneste do vlasů. Zde ji nechte působit zhruba 20 minut. Poté nejprve opláchněte vlažnou vodou a následně použijte šampon, pomocí kterého umyjete poslední zbytky avokáda. A proč využívat tuto kvalitní exotickou plodinu? Jelikož vám pomůže dodat vlasům látky, které podpoří jejich zdraví. Nebudou ani příliš zplihlé, ani nebudou působit příliš suše. Budou vypadat dokonale.

Zapomeňte na nevzhledné paty

Je léto, což je i doba spojená s tím, že chodíte v otevřené obuvi. A není nic horšího, než když vaše nohy nevypadají dokonale. Hlavním problémem jsou nevzhledné paty. Na ty může platit několik postupů. Když jde o hlavní trojici, tak sem zaručeně patří:

Sponzorováno

 • Pedikúra
 • Pilníky a škrabky
 • Různé zábaly

A právě na radu poslední se zaměříme více. To proto že i zde je vhodné použít avokádo. A to nejenom pouze na vaše paty, jelikož použít ho můžete třeba na vaše kompletní nohy. Pokud jsou zde zbytky kůže, nebo nevypadají hladce, je zde jasná pomoc. Jak na to? První krok je opět jasný a je spojený s tím, že avokádo rozmixujete. Potom ho můžete jednoduše nanášet na vaše paty, nebo celé nohy. Vhodné je, když předtím použijete pilník a odstraníte největší vrstvu tvrdé kůže. Potom už nechte působit samotné avokádo. Je nejlepší, když ho budete používat každý den, na dobu zhruba 30 minut působit.

Mějte krásnou postavu

Avokádo však nemusíte jenom nanášet na různé části svého těla. Je dobrou volbou i v případě, kdy jste se rozhodla držet dietu. I v tomto směru vás avokádo rozhodně nezklame. To proto, že pro dietu je určitě ideální volba. Nemá totiž nijak zvlášť velkou kalorickou hodnotu a navíc vás jistě zaujme svou chutí. Jíst ho samozřejmě můžete celé, ale my doručujeme úpravu kdy ho rozmixujete a lehce dochutíte. Takto je připraveno ke konzumaci, třeba s celozrnným pečivem, nebo třeba s kousky křupavé zeleniny.

Dalším důvodem, proč si ho dát pokud hubnete, je také to, že i když zaujme svou celkem příjemnou chutí dužiny, není důvod obávat se toho, že by avokádo obsahovalo velké množství cukru. Ani v to vás nezklame.

Buďte zdraví s avokádem v zádech

Avokádo zaujme nejenom svou nízkou kalorickou hodnotou a tedy tím, že se ho nemusíte bát při dietě. Zaujme vás i tím, že kromě toho, že skvěle chutná, obsahuje pro lidské tělo celou řadu prospěšných látek. Jejich výčet samozřejmě nesmí chybět. Unikátní je hlavně tím, že obsahuje různé minerální látky, jako je hlavně potom trojici, kterou je draslík, měď a také magnesium. Opomíjet ale nelze ano látky, jako je třeba fosfor.

Dále zaujme také vitaminové složení, se kterým je avokádo spojeno. Určitě nelze zapomínat na ty základní, jako je vitamín C a dále E. Nutno však dodat i to, že obsahuje také vitamíny K, stejně jako H, nebo i B3 a B5. Kladem avokáda je také to, že i když se to na první pohled nezdá, tak obsahuje také kvalitní mastné kyseliny. Jejich obsah je dokonce podobný, jako v dobré za studena lisovaném olivovém oleji.

Sponzorováno

A co vy? Máte rádi avokádo? My ho doporučujeme namazat jen tak na pečivo, posolit a popepřit. To je vše, nakrájejte si k tomu cherry rajčata. Dobrou chuť a užijte si avokádo.

A co si ještě o avokádu přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva