Smoothies dieta – zdravá a funkční! 4.8/5 (5)

Sponzorováno

Smoothies dietaSmoothie je více než nápoj a méně jako jídlo, cosi mezi tím. Hustý ovocný drink osvěží, uspokojí chuť na sladké a nabije tělo vitamíny a energií. Existuje ve stovkách různých variací.

Co na přípravu smoothies potřebujete? Pořádně výkonný mixér, čerstvé ovoce nebo zeleninu, jogurt, pár dalších přísad podle chuti a především bohatou fantazii. Pomixujte si lahodné smoothie na míru!

Kde se smoothies vzalo?

Smoothies pocházejí z Brazílie, ale jejich masový prodej začal až ve Spojených státech amerických v šedesátých letech minulého století. Od devadesátých let se přesunuly do kavárniček a specializovaných barů po celém světě, dokonce i v ČR se s nimi už pár let můžeme setkat.

Fast food pro ty, co chtějí žít zdravě

Představují zdravější alternativu k rychlým občerstvením, vhodnou i pro vegany a vyznavače syrové stravy. Ale vůbec, jsou prakticky pro každého, kdo odmítá dělat kompromisy mezi tím, co chutná a tím, co je zdravé.

TIP: Smoothies na hubnutí? Ano!

Domácí je nejlepší!

Abyste měli jistotu, že vaše smoothie obsahuje opravdu čerstvé ingredience a žádné konzervanty, připravte si ho doma. Základem je koupě kvalitního mixéru. Protože do většiny smoothies se přidávají kostky ledu nebo mražené ovoce, budete potřebovat přístroj, který bez přetížení podrtí i tužší přísady. Nejlepší je doma si udělat zdravé zelené smoothie.

Sponzorováno

Jako dezert i dietní drink

Pokud právě nedržíte dietu a rádi si labužnicky vychutnáte sytý drink, můžete pomixovat čerstvé kousky ovoce s vanilkovou zmrzlinou či s mlékem a arašídovým máslem. Takové nápoje se skvěle hodí například na dětskou párty.

Ani zdravější smoothies však nejsou chuťově horší, naopak. Ovoce pořídí přirozenou sladkost, mléko či jogurty jemnost a podrcen led tu správnou kašovitou konzistenci, takovou, aby „slámka stála“. Z výživového hlediska jsou smoothies zajímavé kvůli vysokému podílu vlákniny a složených sacharidů (ovoce), proteinů (mléko, jogurt, či přídavek proteinového prášku), vitamínů a cenných enzymů.

Smoothie detox

Pokud plánujete odlehčovací dny, můžete si ze smoothies připravit plnohodnotné snídaně, oběd i večeři. V takovém případě přidejte do mixéru ovesné nebo pšeničné vločky či banán na zahuštění, aby vám drink neprošel trávicím traktem příliš rychle a zasytil vás na dostatečně dlouhou dobu.

V případě, že trpíte nesnášenlivostí mléka, kravské můžete nahradit rýžovým nebo sójovým a výsledek bude stejně chutný.

A podívejte se také na naše smoothie inspirace.

Nebojte se experimentovat

A co recepty? Jeden najdete také v našem receptáři. Jinak doporučujeme nebát se experimentovat. Při přípravě smoothies totiž nemáte co pokazit. Stačí mít v oku správný poměr surovin, abyste dosáhli požadovanou hustotu drinku. Nepřehánějte to s kostkami ledu, aby smoothie nebylo zbytečně vodnaté, to raději uložte pokrájené kousky ovoce na chvíli do lednice. Pro dochucení můžete použít kousek medu, ale většina ovocných smoothies se obejde i bez něj.

Zkuste rozhodně OVOCNÉ SMOOTHIE.

A také ZELENINOVÉ SMOOTHIE.

Sponzorováno

Přejeme vám dobrou chuť … či spíše na zdraví!

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , , ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva