Sponzorováno

Sedm důvodů proč pít kávu: Znáte blahodárné účinky hořkého životabudiče? 4.75/5 (4)

Sedm důvodů proč pít kávu: Znáte blahodárné účinky hořkého životabudiče?Jeden člověk vypije za rok téměř 150 litrů kávy. A vůbec mu to neuškodí! Káva není nezdravá naopak má pozitivní účinky na naše zdraví. Vybrali jsme pro vás 7 důvodů, proč byste si měli ještě více vychutnat svůj oblíbený šálek kávy.

1. Prevence proti cukrovce

Časté pití kávy redukuje riziko cukrovky na polovinu – tyto potěšující výsledky se prezentovali na jedené lékařské konferenci Americké chemické společnosti. Kyseliny z bobů pomáhají regulovat krevní obraz, ale musí to být minimálně 4 šálky denně.

2. Rozvíjí šikovnost

„Kdo z únavy sáhne po šálku kávy, zlepšuje si reakční čas, pozornost, logické myšlení a všechny procesy spojené s inteligencí,“ vysvětlil environmentální lékař z americké armády Harris Lieberman v rozhovoru pro zpravodajskou stanici CNN.

3. Zkrášluje

A zeštíhluje! Kofein pomáhá posílit proces látkové výměny, čímž se rychleji odbourávají kalorie.

Jedno espresso po obědě může dopomoci k dietě. Kromě toho nepražené kávové boby obsahují jedinečný vitamin niacin, který podporuje regeneraci, pružnost a hydrataci pleti.

Náš tip: Zkuste tuto výbornou a kvalitní kávu

Sponzorováno

4. Je dobrá na játra

Káva je všechno jiné jen ne neřest, může totiž zmírnit škodlivé následky z pití alkoholu. Vědci Medické školy NUS zkoumali zdravotní stav jater 125 tisíc účastníků výzkumu. Ti, kteří denně vypili jeden šálek kávy, si snížili riziko cirhózy jater na pětinu.

5. Káva obšťastňuje

Vědci z Harvardovy univerzity přišli na to, že při pití dvou až tří šálků kávy denně začne tělo produkovat serotonin, dopamin a noradrenalin. Tyto hormony zvedají náladu.

6. Pomáhá proti Parkinsonově chorobě

Kdo si pravidelně dopřává šálek kávy, sníží riziko Parkinsonovy choroby.

Vyplývá to z kanadské studie, která dokazuje, že káva zlepšuje příznaky Parkinsonovy nemoci, jako je třes a ztuhlost svalů. Víte, že při Parkinsonově nemoci pomáhá i tanec?

7. Snižuje riziko rakoviny

Volné radikály jsou příčinou mnoha zdravotních obtíží, ochromují tělové buňky nebo dokonce mohou vyvolat nádorové onemocnění. Léčivé rostlinné látky se však kromě zeleniny bobulového ovoce a oříšků ukrývají i v kávě! Dokonce ji umí tělo lépe zpracovat jak jiné potraviny.

Jak jste na tom se vztahem ke kávě vy? Máte ji rádi? Pijete ji? Budeme rádi za vaše zkušenosti a tipy.

VIDEO: Káva vs zdraví – kolik káv denně můžeme vypít, káva s mlékem, těhotenství a další/ PODCAST

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva