Sponzorováno

Proč pít zelený čaj? Video 4.5/5 (2)

Proč pít zelený čaj? Máte rádi zelený čaj? Zelený čaj patří bezpochyby mezi vůbec nejoblíbenější čaje. Účinky zeleného čaje na lidské zdraví jsou známy již po bezpočet generací a staletí. Pokud jde o konkrétní účinky pití zeleného čaje, tak nejde pouze o to, že se zeleným čajem prakticky nelze předávkovat a je doporučován, s nadsázkou řečeno, v neomezené míře, ale i o jeho překvapivé účinky na lidský organismus.

Sponzorováno

Pozor ale na kofein

Nic se ale nemá přehánět. V Americe získal zelený čaj díky vytrvalé marketingové masáži nálepku všeléku a tak není divu, že lékaři varují zdraví chtivé Američany, aby to se zelným čajem nepřeháněli a nepopíjeli víc než deset šálků denně. Rozhodně by se totiž nemělo zapomínat na to, že obsahuje kofein, který u některých lidí způsobuje problémy s nespavostí, podrážděnost a nevolnost. I když kofein obsažený v zeleném čaji je zdravější než ten v kávě, protože je vázán na třísloviny, uvolňuje se pomaleji a tím působí déle, nedráždí tolik žaludeční stěny. Zelený čaj může zpomalit příznaky stárnutí.

VIDEO: Proč pít zelený čaj?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva